בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למי מצביע בורא עולם?

כמה שמחה ממלאת את המועמד לראשות עיר או מועצה כשקיבל הודעה שנבחר? גם כל אחד מאיתנו נבחר בבחירות כל בוקר מחדש

  • הרב אריאל לוי
  • י"ט חשון תשע"ט - 13:56 28/10/2018
גודל: א א א
בחירות
בחירות

לפני הבחירות המתח עולה. המועמדים רוצים להיבחר, עובדים קשה. איזו הרגשת שמחה והקלה יש לאותו מועמד ולציבור בוחריו עם היוודע תוצאות הבחירות, כשגילו שבחרו במי שהם רצו!
 
ונלמד מזה לעבודת ה':  איזו שמחה עצומה צריכה למלא את ליבנו שאנחנו מברכים ברכות התורה בכל יום: "אשר בחר בנו מכל העמים ונתן לנו את תורתו"!

זכינו להיות יהודים, אנחנו העם הנבחר! 

אך היצר הרע בתחבולותיו משכיח מאתנו את טבע נשמתנו. משכיח מאתנו את הירושה הגדולה שקיבלנו מאבותינו. היצר מפיל את היהודי בדעתו,  מדגיש לו את חולשותיו ונפילותיו, ממקד לנגד עיניו את כישלונותיו.

מי שחושב שה' לא אוהב אותו בגלל שנפל, "חי בסרט"!  מי שחושב שהוא כבר אבוד, שאין לו תקווה לחזור בתשובה, "חי בסרט"! ה' בחר בנו! בחר בך, בחר בי, בכולנו! 

כשאנחנו קוראים את הפרשיות על האבות הקדושים, עלינו לזכור שכולנו קיבלנו ירושה מאבותינו הקדושים, טבע נשמתם של האבות נמשך בנו! כל יהודי קיבל מאברהם אבינו שבטבעו לאהוב את ה'!  כשם שירושה לא תלויה בכלל בכשרונותיו של היורש, כך גם הירושה שקיבלנו מאבותינו הקדושים, אהבת ה', קיימת אצל כל יהודי, אפילו אצל הקל שבקלים, אפילו אצל פושעי ישראל. 

גם אם חלילה יהודי נפל ונכשל וליבו נשבר בקרבו, כדאי לזכור ולחזור את שלימדה אותנו תורתנו הקדושה בפרשת וירא את הכלל היסודי, שאין שום יאוש בעולם כלל! כך כתב רבי צדוק הכהן מלובלין זצ"ל: "אין ליהודי להתייאש  משום דבר, בין בענייני הגוף כמו שאמרו: אפילו חרב חדה מונחת על צווארו אל  ימנע עצמו מן הרחמים, בין בענייני הנפש.

אפילו נשתקע  למקום שנשתקע וחטא בדבר שאמרו ז"ל שאין תשובה מועלת ח"ו, או שתשובתו קשה, או שרואה עצמו משתקע והולך בענייני עולם הזה- אל יתייאש בעצמו לומר שלא יוכל לפרוש עוד, כי אין יאוש כלל אצל איש יהודי, והשם יתברך יכול לעזור בכל ענין.
וכל בנין האומה הישראלית היה אחרי היאוש הגמור. אברהם ושרה היו זקנים, ולא עלה על דעתו של אף אדם להאמין שהם יוכלו ללדת. מאת ה' היתה זאת שיהיה בנין האומה אחרי היאוש הגמור, שלא האמין שום אדם ואפילו שרה שתיפקד עוד, ללמדנו לדורות "כי זה כל האדם הישראלי - להאמין שאין להתייאש כלל, דלעולם השם יתברך יכול לעזור!
ואם שכחנו את גודל השמחה שאמורה להציף את ליבנו, שכחנו מי אנו ואת טבע נשמותינו, נעלה לפקוד את קברי אבותנו ואמותנו, נבוא למערת המכפלה, לשפוך שיח לפני אבינו שבשמיים שיזכור לנו את אהבת הקדמונים, ויפקדנו בקרוב בדבר ישועה ורחמים. כדאי מאד.
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד