בע"ה כ"ה אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איפה להשקיע בארה"ב?

רוצים להשקיע בארה"ב? לא כל האזורים יניבו לכם את אותה תשואה. אלו האזורים בהם תוכלו להשקיע בארה"ב עם תשואה טובה.

  • פרסומי
  • א' תמוז תשע"ט - 11:21 04/07/2019
גודל: א א א

השקעות נדל"ן בארה"ב מושכות רבים לרכוש נכסים מעבר לים ולנהלם מרחוק באמצעות חברות ניהול מקצועיות. התשואות הגבוהות, המחירים הנמוכים והפוטנציאל להשבחת הנכס ומכירתו ברווח קורצים לרבים. עם זאת, צריך לזכור כי ארה"ב משתרעת על כמעט יבשת שלמה ולכן לא כל אזור יניב את אותה התשואה. חלק מהאזורים בארה"ב סובלים מכמות גבוהה של פשיעה, מחסור בעבודה או מזג אוויר בעייתי.

לכן, כדאי להכיר את האזורים בארה"ב בהם הנתונים כיום חיוביים יותר ומעודדים ביקוש גבוה למגורים. במאמר זה נתמקד בחלקי ארה"ב המושכים אליהם את בני דור המילניום ואת העדפות המגורים שלהם.

התמקדו בדרום מזרח ארה"ב

בשנים האחרונות אנו רואים הגירה חיובית לכיוון המדינות הנמצאות בדרום מזרח ארה"ב. צפון המזרח והמערב התיכון לעומת זאת מציעים פחות משרות ולכן קיימת הגירה שלילית מאזורים אלה (למעט ערים בודדות ששמרו על צמיחה חיובית בשוק העבודה). אנשים עוברים כיום דרומה ומערבה לאזורים בהם עלויות המחייה נמוכות והמיסים נמוכים יותר.

התמקדות באזורים בהם הנטייה היא לשכור ופחות לקנות

באופן כללי המשפחה האמריקאית הממוצעת מעדיפה לשכור דירות מאשר לרכוש, במיוחד כאשר מדובר בבני דור המילניום הנוטים לשכור. חלק מהמאפיינים של דור זה הוא נישואין מאוחרים. מאפיין זה מהותי משום שלפני הנישואין והמעבר ממגורים לבד או עם שותפים מרבית האנשים יעדיפו לשכור. רק לאחר שהפכו למשפחה ישקלו אם לרכוש נכס.

התמקדות במגורים בדירות במקום בבתים פרטיים

עוד מגמה שמתחזקת בשנים האחרונות היא מגורים בדירות במקום בבתים פרטיים. בעבר, היינו רואים משפחות שלוקחות משכנתא על מנת לרכוש בית פרטי. כאשר המשכנתאות בארה"ב הופכות ליקרות יותר וקשה יותר לקבלן, הדיירים מעדיפים לשכור דירות במקום לרכוש בתים. בהקשר זה חשוב לציין כי בחלק מהאזורים בארה"ב רכישת דירה חדשה עשויה להיות יקרה יותר מרכישת בית פרטי יד שניה. זאת משום שהדירות החדישות נבנות בסטנדרטים גבוהים יותר מבתי העץ.

התחזקות הכלכלה האמריקאית

עליית הריבית בארה"ב מעידה על חוסנה הכלכלי של המדינה. ככל שהמצב הכלכלי טוב יותר נפתחות משרות חדשות ומאפשרות לצעירים שעד כה גרו עם ההורים לעבור לנכס משלהם. מעבר זה הוא בהתחלה לדירה שכורה ומחזק את שוק השכירויות. יציבות זו מעודדת רכישת דירות המיועדות להשכרה והצפי הוא, שמי שרוכש היום נכסים כאלה יוכל גם ליהנות מעליית ערכו של הנכס בעתיד בזכות הביקוש הגובר.

לסיכום, בשנים האחרונות אנו רואים הגירה חיובית לכיוון דרום מזרח ארה"ב בזכות כמות המשרות הרבות שנפתחות באזורים אלה, המיסוי הנמוך ועלויות המחיה הנמוכות יותר. ככל הנראה, בשנים הבאות נראה התחזקות נוספת של שוק השכירויות במיוחד של דירות (בהשוואה לבתים פרטיים). דור המילניום שמתחיל לעזוב את הבית, מגביר את הביקוש לנכסים אלה המניבים תשואה גבוהה יותר מאשר נכסים באזורי מערב ארה"ב בהם יש הגירה שלילית בשל יוקר המחיה וירידה בכמות המשרות.

---------------------------------------------

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד