בע"ה כ' תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השקעות נדל"ן - בארץ או בחו"ל?

מהם הסיכונים בהשקעה בחו"ל? למי בכל זאת כדאי להשקיע בחו"ל ולמי בארץ - כל הפרטים על קרנות נדל"ן בארץ ובחו"ל

  • ברק הס ייעוץ והשקעות | תוכן שיווקי
  • כ"ז אדר תשע"ט - 11:22 04/03/2019
גודל: א א א

איפה כדאי להשקיע, בארץ או בחו"ל?

רוב קרנות הנדל"ן משקיעות בחו"ל ורק מיעוטן בארץ. להשקעה בחו"ל יש שני סיכונים נוספים מעבר לאלו שהוזכרו בשבוע שעבר הראשון הוא פסיכולוגי-טכני. השקעה באיזור רחוק, בו יהיה לי קשה לעבוד במקרה שמשהו יסתבך, שאיני מכיר את המערכת המשפטית שם, וכשאני לא רואה את הנכס ולא מכיר את האיזור ואת שוק הנדל"ן היא קשה יותר.

הסיכון השני הוא החשיפה למטבע חוץ. אם אנחנו חושבים בשקלים, עובדים בשקלים, וחיים בשקלים ורק בהשקעה הזו משקיעים בדולרים או במטבע אחר, אז אנחנו עלולים להפסיד מכך באופן משמעותי. לדוגמה אם השקענו והרווחנו בהשקעה 10% לשנה בהשקעה בארה"ב, אך באותו זמן הדולר ירד ב10%, אז כשאני חוזר ארצה – נשארתי עם אותה כמות שקלים ולא הרווחתי דבר…

החשיפה למטבע חוץ כמובן יכולה לעבוד גם הפוך ולהגדיל תשואה, אך כאמור כששוקלים עיסקה, כדאי להכיר ולדעת היטב את הסיכונים.

למי אנחנו ממליצים להשקיע בחו"ל?

בעיקר למי שחייב הכנסה שוטפת (אותה אפשר לקבל בעיקר בהשקעה בחו"ל), למי שחו"ל לא זרה לו, והוא מכיר את איזור ההשקעה ולא מרגיש מרוחק ממנו, למי שמחזיק בכל מקרה מט"ח או כסף בחו"ל, או למי שיש תיק השקעות גדול אותו כדאי מלכתחילה לפזר מבחינה גיאוגרפית ומבחינת החשיפה למטבעות שונים.

השקעה בארץ

בארץ העסקאות הם בדרך כלל, בתשואה שנתית, בפרויקטים של שנתיים שלוש, ולכן זה מתאים למי שלא צריך את הכסף נזיל כל חודש, אלא פעם בשנתיים/שלוש אחוזי התשואה בארץ נעים בין 6% ל12% פחות או יותר תלוי בשלב של העסקה, בסיכונים ובבטחונות שהיזם חותם מול המשקיעים.

ולסיכום:

ההשקעה באמצעות קרנות נדל"ן היא פתרון טוב להשקעות למי שמעוניין לקבל תשואות גבוהות (8-10% לשנה), בלי הבלגן של רכישת נכס, ובלי להיכנס לתהליכים מורכבים במיוחד. טווח ההשקעות הוא קצר יחסית (כשנתיים-שלוש), והסיכון מגודר יחסית לאפיקים אחרים. עם זאת האפיק הזה עדיין מסוכן יותר מאחזקה ישירה בדירה, והוא עלול להיות חשוף לשינוים בשוק הנדל"ן, במט"ח, באיכות היזם והקרן המממנת ועוד.

למאמרים הקודמים בסדרה: 

מה זה 'קרנות נדל"ן'?

לידיעת המשקיעים באמצעות קרנות נדל"ן

או חפשו בגוגל 'ברק הס' או הצטרפו לוואטספ שלנו 058-6516747

--------------------------

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד