בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כל הסיבות להשקעת נדל"ן דווקא בארץ

השקעה בנדל"ן בארץ תספק לך שליטה מלאה וסיפוק. "כי שם צווה ה' את הברכה"

  • עמיחי ניימן מנכ"ל קרתא השקעות | תוכן שיווקי
  • כ"ח חשון תשע"ט - 08:42 06/11/2018
גודל: א א א
 (צילום יהודה פרל)
(צילום יהודה פרל)

לפני כמה ימים חזרתי מארה"ב, ולמרות כל הדיבורים על "ארץ האפשרויות הבלתי-מוגבלות", הביקור הזה רק חיזק אצלי את ההבנה הפשוטה – שעדיף להשקיע את הכסף בארץ, ולא בחו"ל. יש לכך לפחות עשר סיבות טובות, אבל אכתוב ארבע מהן:  

סיבה ראשונה: הבנת העסקה

כל ההשקעות בחו"ל מציעות על הנייר עסקאות פנטסטיות, אך אין לך באמת מושג האם יש להבטחות הגדולות האלו אחיזה במציאות. הרי לעולם לא תגיע לשם, לא תדע אף פעם אם קיים בית כזה או לא.

לעומת זאת, עסקאות הנדל"ן בארץ ברורות יותר מבכל מקום אחר. אתה יודע בדיוק איפה נמצאת ההשקעה, בחצי שעה אתה מגיע לכתובת המדוייקת שלה, וכל אחד יכול לגלוש באתר ה GIS של העירייה ולקבל מידע זמין ועדכני על הפרויקט.

סיבה שנייה:  שליטה בעסקה

מה תשקיע כדי 'להציל' $25,000 שנתקעו בפרויקט בחו"ל? במקרה כזה - כנראה שתתייאש. למה? כי אף עו"ד שמתמחה בנדל"ן בחו"ל – לא יתחיל בפחות ממחצית מסכום ההשקעה. בארץ זה הרבה יותר פשוט, ובמחיר נמוך הרבה יותר יהיה מי שיוכל לנסות ולעזור.

יש לך כפרט הרבה יותר כלים כדי לקחת את ההגה לידיים אם הפרויקט חלילה מסתבך.  

סיבה שלישי: לא יודעים מה שלא יודעים

עסקאות בחו"ל יכולות להיראות פשוטות, אבל צריך לזכור שיש הרבה פרטים שנראים לנו ברורים כי אנחנו משליכים לשוק הנדל"ן בארץ (לדוגמה: מיסים שונים שצריך לשלם ומשתנה בכל מדינה, עלויות נוספות המושתות על המשכיר כגון ארנונה וכו', עלויות תחזוקה גבוהות יותר הקשורות למבנה הבית, בתים מעץ עם הרבה מערכות, ועוד).

בארץ – כולם יודעים בדיוק מה שיעור המס, מה החוקים ומה התקנות. אין הפתעות, אין שליפת שפנים מהכובע. אתה יודע בדיוק לאיזו עסקה אתה נכנס.

סיבה רביעית: כי שם ציווה ה' את הברכה

בהשקעות בארץ אתה שותף לבניין הארץ. זה לא קלישאה – אני מעדיף לדעת שהרווחתי כסף מעוד בניין בארץ, מאשר ממולטיפמלי אי שם באריזונה...

בנוסף, כמעט כל יהודי חולם על דירה בארץ הקודש, ועם פוטנציאל של עוד 8 מיליון יהודים מחו"ל + שיעור ילודה הגבוה ביותר במדינות המערב זה אומר שהביקוש לא ייגמר לעולם.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד