בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מדריך נדל"ן לימי משבר הקורונה

מדריך ייחודי שנותן פתרון לשאלות רבים כיצד לנהוג בעסקי הנדל"ן בזמן משבר הקורונה פורסם על ידי ליאור זברג: ניצול ההזדמנויות במשבר, על ניהול נכון של נכס קיים ועוד.

  • יח"צ
  • י"א ניסן תש"פ - 09:18 05/04/2020
גודל: א א א

ליאור זברג, מומחה נדל"ן, מפרסם היום מדריך ייחודי לעסקי הנדל"ן בימי הקורונה. המדריך מתאר כיצד ישפיע משבר הקורונה על הנדל"ן, מדוע מדובר בפתח להזדמנויות נדל"ניות וכיצד מומלץ לנהוג, כיצד על בעל נכס לפעול כדי לשמר את הקיים ועוד.

זברג, מנסה לתת מענה לשאלות ששואלים רבים הנמצאים בעסקי הנדל"ן. האם משבר הקורונה ישפיע על הנדל"ן בישראל? אילו השפעות נוספות יחווה שוק הנדל"ן? מהו הזמן הכי טוב להיכנס להשקעה? שאלות אלו ועוד מקבלות מענה במדריך החדש שמופץ לציבור בחינם, מתוך רצון לסייע לרבים אשר לא יודעים כיצד לנהוג בתקופה זו.

תחילה מסביר זברג במדריך, כי הנדל"ן בישראל ידע משברים רבים, כמו תקופות פיגועים, נפילות כלכליות ועוד, אך תמיד נשאר יציב, והשוק תמיד התייצב ואף התרומם לאחר המשברים. עם זאת, זברג מסביר כי עדיין לא ברור לאן מועדות פני השוק, דבר אשר מייצר הזדמנויות רבות. לדבריו "יש כלל: הזמן הכי טוב להיכנס להשקעות הוא הזמן בו כולם מסתייגים, מתלבטים ומהססים – אז צצות ההזדמנויות". 

זברג שעוסק שנים ארוכות בליווי משקעי נדל"ן, ואף חיבר ספר מקיף בנושא – 'לחשוב נדל"ן', מזהיר כי יש המנסים לנצל את משבר הקורונה ומציגים הזדמנויות בנדל"ן, שהם לא ממש הזדמנויות. המדריך מדריך את הקוראים לשים לב להבדלים בין הזדמנויות טובות, כגון קבלנים שמציעים הנחות, שוק 'היד השניה' שהמחירים בו יורדים ועוד, לעומת הצעות שונות ש'רוכבות' על משבר הקורונה אולם לא מהוות הזדמנות משמעותית.

בהמשך מפרט המדריך את ההשפעות שכבר ניתן לראות בשוק הנדל"ן בעקבות משבר הקורונה "כבר כעת, ניתן להגיד שהמשבר מתחיל להשפיע על שוק הנדל"ן. משקיעים אשר בנו את מודל ההשקעה על תשואות קצרות מועד, כגון דירות להשכרה קצרה, דירות Airbnb ועוד, כבר נפגעים בימים אלו מעצירה כמעט מוחלטת של התיירות בישראל. כבר כעת ניתן לראות דירות משוק זה מוצעות לשוק הרחב לטווח ארוך. דבר אשר מתחיל להשפיע באזורים מסוימים על שוק השכרת הדירות." נכתב במדריך.

להורדת המדריך לנדל"ן בימי הקורונה - לחץ כאן >>

בנוסף, המדריך נותן כלים לבעלי נכסים כיצד ניתן להמשיך ולהחזיק את הנכסים אשר בבעלותם בלי ליפול למרות המשבר. לדוגמה, ממליץ זברג על בעל הנכס לחפש שוכרים פוטנציאליים לתקופת הקורונה כגון קופות חולים, עסקי קורונה, עסקים חיוניים ועוד, אף במחירים מוזלים יותר ולתקופות קצרות "המטרה היא לא להותיר את הנכס ריק, אלא להשכיר אותו כמעט בכל מחיר. כמובן, כדאי לחתום לתקופה קצרה, עם סייגים סביב המשבר- נקודות יציאה, עוגנים וערבויות." ממליץ זברג.

המדריך נוגע בעוד נקודות רבות, ונותן שלל ניתוחים, כלים ועצות סביב המשבר. את המדריך מסיים זברג בהמלצה חמה למשקיעים לנסות ולנצל את משבר הקורונה למציאת הזדמנויות ולניצול המצב להתפתחות "בטווח הארוך אנחנו מאמינים שהשוק יתאזן. הזמן הטוב לרכוש נכסים תמיד היה אתמול, ההזדמנות השניה היא עכשיו, ומחר כבר נצטער שלא רכשנו. אם קוראים את ההיסטוריה הזמן הכי טוב להשקיע הוא במגפות ובמלחמות, ולצערנו כעת אנחנו שם. רק בריאות והצלחה לכולם." 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד