בע"ה י"ד אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מנכ"ל פעמונים: "לקיחת משכנתא בלי יעוץ מקצועי היא כריית בור"

דוד קוכמייסטר קורא לקובעי המדיניות לפעול להגדלת רכיב המשכנתא המסובסדת וציין כי לקיחת משכנתא בהחזר נכון מבטיחה אופק חיים כלכלי.

  • יח"צ
  • ד' אב תשפ"א - 17:34 13/07/2021
גודל: א א א
( Snowing / Freepik)
( Snowing / Freepik)

דוד קוכמייסטר מנכ"ל פעמונים אמר היום בוועידת הנדל''ן: "אנחנו רואים עלייה בפניות אלינו בתקופה זו. אנחנו ממליצים לציבור לפנות אלינו כדי להתייעץ לפני לקיחת משכנתא. אצל מרבית האוכלוסייה בארץ ולאו דווקא החלשה, המשכנתא היא העסקה הגדולה בחייהם והם לא ערוכים לזה נכון.

אם המשכנתא נכונה זה עוזר לבנות דרך לכל החיים, ואם היא לא מתאימה זה המקום בו הם כורים לעצמם בור והתקומה משם לא קלה. לכן יעוץ מקצועי הוא קריטי. יש אלמנט מאוד חשוב שאנחנו תמיד אומרים לאנשים שפונים אלינו וזה איך אתה מגיע לבנק. כי הבנק בשלב הראשון בודק אותך ויחליט לפי זה מה הריבית שיציע לך, והדברים מגיעים לפערים במשכנתא של עשרות אלפי שקלים, לכן ההתארגנות הנכונה והיעוץ הרחב הוא נחוץ ביותר".

קוכמייסטר אמר בוועידה כי המשכנתא אמורה להועיל לשכבה היותר חלשה באוכלוסייה: "היום במשכנתאות הרכיב של משכנתא מסובסדת זניח לגמרי ולדעתנו בפעמונים אם הרכיב יגדל בתוך המנה הכללית של המשכנתא הוא ייטיב עם אוכלוסייה זו בלי להגדיל את מחירי הנדל"ן או את ביקושי המשקיעים.
יכולה לצאת מכאן קריאה לקובעי המדיניות להגדיל את הרכיב הזה שלא יפגע בשום רפורמה אחרת ורק יועיל למי שזקוק לדירה, לנכס או להחזרת חוב".
עוד אמר: "כל ההתעסקות עם משכנתא אצלנו בפעמונים נתפס כמנוף גדול כדי לסדר את החיים הפיננסיים של המשפחות הפונות אלינו לליווי ויעוץ כלכלי. אנחנו רואים מה המשפחה צריכה וכמה היא חייבת ומה היכולת שלה להחזיר, ומשפחה שאנחנו מצליחים לייעץ להם להגיע להחזר כספי במשכנתא במרחב הנכון זה כלי שמבטיח לה אופק חיים כלכלי ויכולת החזר לאורך כל חיי ההלוואה ומאפשר למשפחה לצאת לדרך טובה".
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד