בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סוגי ההשקעות שאתם צריכים להכיר

מאות אלפי ישראלים גילו שאת כספי הפנסיות שקיבלו, חסכונות או ירושות כדאי להשקיע לבד במגוון רחב של אפיקים ולזכות לתשואות גבוהות - בואו להכיר את מגוון סוגי ההשקעות בשוק.

  • טבע | פרסומי
  • ד' טבת תשע"ט - 13:29 12/12/2018
גודל: א א א

עשרים שנים חלפו מאז שהריבית על חסכונות פרטיים סולידיים בבנק הייתה כמעט אפסית. בשנים אלה מאות אלפי ישראלים גילו שאת כספי הפנסיות שקיבלו, חסכונות או ירושות כדאי להשקיע לבד במגוון רחב של אפיקים ולזכות לתשואות גבוהות יותר. חלק בוחרים לנהל את הכספים במסגרת העבודה, במסגרת הפנסיה ואחרים לנסות את מזלם באפיקי השקעה הכוללים רמה גבוהה יותר של סיכון מחד, אך גם פוטנציאל גבוה לרווח מאידך.

השנה פרסם בנק ישראל כי ברבע השני של שנת 2018 הגיע סך ההשקעות בנכסים הפיננסים של הציבור בישראל ל0.6% ועמד על 3.65 טריליוני שקלים. פדיונות הנטו בקרנות השונות עמדו על היקף של 2.5 מיליארד שקלים נכון לאותו רבעון [1]. אספנו עבורכם מספר אפשרויות השקעה שונות.

השקעה במניות

השקעה במניות באופן עצמאי או על ידי מנהל תיקים מנוסה מאפשרת לבנות תיק עם שילוב של מניות סולידיות ומניות תנודתיות יותר. לדוגמה: השקעה פרטית במניות כמו מניית טבע או במדדים שונים המאגדים מספר חברות בנישה מסוימת או היקף פעילות דומה. כמובן שמומלץ להכיר היטב את שוק ההון לפני שנכנסים להשקעות אלה. אפשרות נוספת היא לבנות תיק השקעות עם יועץ בבנק בו אתם מנהלים את חשבון החיסכון או העו"ש שלכם.

השקעה בנדל"ן בארץ ובחו"ל

אפשרות אחרת להשקעה היא רכישה של נכסי נדל"ן מניבים. בתחום זה קיימות אופציות רבות כמו נכסים למגורים,  נכסים מסחריים השקעה בקרקעות או רכישת אחוזים מקרן המשקיעה בנדל"ן. ההשקעה יכולה להיות בערים שונות בישראל וכן במגוון שווקים מניבים בעולם כמו דירות בערי בירה במערב אירופה, בתים פרטיים ודירות בארה"ב או השקעות בשווקים מתפתחים כמו במזרח אירופה.

השקעה בשערי מטבעות

אפיק השקעה שהיה פופולרי לפני עשור וחצי ומדי פעם עדיין מניב תשואה מכובדת למשקיעים, הוא השקעה בשערי מטבעות. חלק מהמטבעות בעולם עולים או יורדים בצורה משמעותית כאשר בחינת השער של זוגות מטבעות (כמו יורו-דולר) מציגה רווחים משמעותיים לצד הפסד. חשוב לדעת, עם זאת, כי השקעה זו מלווה בסיכון גבוה ולכן מומלץ להשקיע חלק קטן מתיק ההשקעות באפיק זה. 

השקעה בהלוואות חברתיות

העידן המודרני מלווה בטרנד שנמצא ככל הנראה רק בחיתוליו נכון לשנת 2018. שירותים שונים שסופקו בעבר על ידי חברות וגופים פיננסיים והיום מבוצעים על ידי אנשים פרטיים המשלימים הכנסה. שינוי זה ניתן לראות באפליקציות של "אובר" ו"ליפט" המחליפות את שירותי המוניות או ב"AirBnB" המחליף את שירותי המלונאות. כיום, גם הבנקים וחברות פיננסיות אינם המוסד היחיד המעניק אשראי. ניתן להירשם לאחד מאתרי ההלוואות החברתיות המפוקחים על ידי הרגולטור [2], להלוות לאנשים פרטיים כסף ולזכות לתשואה בגובה של 4%-7% בהתאם לגובה ההלוואה והסיכון הנלווה לה. אתרים אלה מאפשרים לפזר את הסיכון למספר הלוואות על מנת להימנע מסיכון מיותר.

*המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לרכוש או למכור מניות או להשקיע באפיקי ההשקעה שצוינו. כמו כן מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המבוסס על מצבו הכלכלי והאישי של כל משקיע.

-----------------------------------

[1] מתוך הודעה לעיתונות של בנק ישראל, אתר הבנק.

[2]  הצעת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד