בע"ה ט' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דו"ח הלמ"ס: שינויים מעורבים במדד מחירי הדיור

דו"ח הלמ"ס שיצא לאחרונה מצביע על מגמות מעורבות במדד מחירי הנדל"ן. "כדאי לשים לב להאטה בעליית המחירים ולבדוק לפני כל עסקה"

  • יח"צ
  • ז' תמוז תשע"ח - 15:46 20/06/2018
גודל: א א א
 (צילום יהודה פרל)
(צילום יהודה פרל)

בשבוע שעבר יצא דו"ח למ"ס המפרט את השינויים במחירי הדירות בחודשים הלועזיים מרץ ואפריל. מהנתונים עולה כי לא חל שינוי במחירי הדירות בממוצע הארצי, אך כן נראים מדדים מעורבים במחירי הדיור לפי מחוז.

כך נראה כי הירידה המשמעותית ביותר במחירי הדירות היא במחוז המרכז, שעומדת על 0.4%. במחוז תל אביב נראית ירידה של 0.3% במחירים. העלייה המשמעותית ביותר במחירי הדירות התרחשה במחוז ירושלים, עם 1.1%. במחוז חיפה עלו המחירים ב- 0.5% ובמחוז צפון ב- 0.2%. במחוז הדרום נשאר מדד המחירים ללא שינוי.

בהשוואה לחודש המקביל אשתקד, ישנה ירידה של 0.2% במחירי הדירות.

יזם הנדל"ן ליאור זברג אומר כי השינויים במדד אינם משמעותיים לאזרח הפרטי: "יש 'פינג פונג' מאוד חזק בין הלמ"ס לבין משרד האוצר. כחלון ופולקמן רותמים כל ירידה מזערית לטובתם וכך גם העיתונאים שמדווחים על כל שינוי קטן בנתונים. חשוב להבין, עוד הרבה זמן נמשיך לשמוע על שינויים עם ירידה באחוז או עלייה באחוז, ממוצעים, וויכוחים על נתוני מחיר למשתכן ועוד.

   | עליית מחירים מזערית לא משנה למשקיע הקטן

אבל כל עוד זה באחוז או שניים - זה באמת לא מעניין את האזרח הקטן שקונה לעצמו דירה, שתיים או אפילו שלוש להשקעה. בשבילו מדובר בשינויים מזעריים והפער שהוא יכול לחסוך מכסה את זה. למה כן כדאי לשים לב? שבאופן כללי ישנה האטה בעליית המחירים: אם פעם המחירים קפצו באחוזים גבוהים וכל השקעה בכל נכס הייתה מניבה רווחים, כיום העליות יותר מזעריות וצריך לחפש את המקומות בהם יש עליית ערך גבוהה. בנוסף, חשוב להתמקד בעסקאות טובות, לחקור ולבדוק. במצב כיום לא כל דירה להשקעה תביא רווח".

מהדו"ח עולה עוד כי מדד מחירי הדירות החדשות עלה ב- 1.6%, עלייה משמעותית בהשוואה למחירי כלל הדירות בשוק. אחוז העסקאות בתמיכה ממשלתית (מחיר למשתכן) שהשתתפו בחישוב מהווה 26.2% מכלל העסקאות לחודש החישוב.

זברג אומר כי למעוניינים להשקיע, כדאי לנצל את הזמן שבו ישנה מגמת ירידה ברורה במקומות מסויימים: "בהרבה אזורים בהם יש כרגע ריבוי דירות למכירה, כדאי לבדוק אם אפשר להשתמש בזה לטובת רכישה. הכותרות של העיתונים לעיתים מייצרות 'אווירה' של ירידה במחירים, ובאזור שבו יש כמה דירות למכירה בסביבות המיליון ₪, אפשר לנסות להגיע ל- 900 אלף. למה? כי אני יכול ואפשר להתמקח. כן כדאי לנצל את הכותרות האלה לטובת העסקאות הבאות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד