בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יוסי דגן מקריא ספר חדש לילדים: ספר הקורונה לילדים

מועצת שומרון כתבה ואיירה ספר ילדים המסביר על הקורונה. יוסי דגן הקריא את הספר החדש בסרטון. צפו

  • יח"צ
  • י"ט ניסן תש"פ - 11:35 13/04/2020
גודל: א א א

יוזמה יוצאת דופן בשירות הפסיכולוגי של אגף החינוך במועצה האזורית שומרון. 

שרה לוזון פסיכולוגית בשירות, כותבת בזמנה הפנוי סיפורים לילדיה, ומשה ישראל גם הוא פסיכולוג, שולח ידו באיורים מזה שנים. מזה זמן מה הם חולמים להוציא יחד ספר ילדים. דווקא עכשיו התגשם החלום. 

שרה לוזון כתבה  באחד הערבים סיפור עבור ילדיה, כדי לסייע להם להתמודד עם החשש מהקורונה, היא פנתה למנהלת השירות הדס שומר , והם החליטו כחלק מהדרך להקל על הילדים והוריהם להוציא את הספר לאור עם האיורים המרהיבים של משה ישראל גם הוא פסיכולוג. 

הספר יצא לאור בהנחיית ראש המועצה יוסי דגן בוורסיה דיגיטאלית, והוא מספר על ילד בגיל הגן, ששומע על חופשת הקורונה, שמח מאוד בהתחלה אולם לאט לאט מבין את המשמעות ומנסה להתמודד עם התקופה יוצאת הדופן. דרך ההתמודדות שלו גם הילדים מקבלים לגיטימציה בדרך משעשעת להתמודדות שלהם ולשאלות שלהם.

בשירות הפסיכולוגי כבר מסיימים לעבוד על שני ספרי הילדים הבאים בנושא הקורונה שייצאו בימים הקרובים.  האחד על שני הורים הנמצאים בבידוד, והשני על התמודדות האחים בתוך המשפחה

"בחרנו להשקיע דווקא בספרי ילדים" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "אנחנו מרגישים שהילדים ובעיקר ההורים זקוקים היום לסיוע בהתמודדות מול הילדים. הורים רבים נמנעים מלדבר על הנושא עם הילדים ומייצרים חשש גדול יותר בקרב הילדים, או נותנים יותר מדי מידע וגם זה מאוד מבלבל עבור הילדים. הספר וסדרת הספרים שתגיע אחריו מסייעת להורים להנגיש את המידע בדרך נעימה ולא מאיימת ומרגיעה לא רק את הילדים אלא גם את ההורים. התקופה הזו מוציאה הרבה יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא אצל אנשים רבים ואנחנו גאים בשירות הפסיכולוגי שלנו ובאגף חינוך שמצא דרך יצירתית לסייע להורים גם בימים אלו".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד