בע"ה י"ב חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אכלתי בשר ומוצרלה - כשר ובעבודה עברית

כמו רב נחמן, מצאתי אפשרות לאכול המבורגר עם בשר וחלב - נספר לכם איך היה במסעדת 'קרייב' בירושלים

  • עובד פרל
  • ה' אדר תש"פ - 11:05 01/03/2020
גודל: א א א

"אמרה ליה ילתא לרב נחמן: מכדי כל דאסר לן רחמנא, שרא לן כוותיה. אסר לן דמא, שרא לן כבדא... בעינן למיכל בשרא בחלבא. אמר להו רב נחמן לטבחי: זויקו לה כחלי. והאנן תנן קורעו? ההוא לקדרה" (חולין, קט ע"ב).

אשתו של רב נחמן אמרה שמכל מה שאסר הקב"ה - הוא התיר כמותו. אבל לא ידעה מה דומה לבשר וחלב. אמר רב נחמן לטבחים להכין כחלים שהיא תאכל מהם.

הרבה הסברים נאמרו על הגמרא הזו, אבל בכתבה הזו אני רוצה לספר לכם על מקום שמגיש את האוכל הזה.

מדובר במסעדת 'קרייב' בסמוך לשוק מחנה יהודה בירושלים.

המסעדה נפתחה לפני כשלוש שנים, על ידי יהודי חוזר בתשובה שהגיע מאמריקה. באמריקה רווחות המנות עם בייקון (בשר חזיר שומני) וכמובן בשר וחלב. הוא הביא למסעדה שלו מגוון מנות המבורגר, עם שילוב בייקון טלה (חתיכת בשר מחזה הטלה, המזכיר מאד את הבייקון) וגבינות טיבעוניות. היה מסקרן להגיע לשם.

המסעדה קטנה מאד, עם מטבח באמצע, כך שכולם יוכלו לראות את הכנת המנות. בכלל, המקום באוירה מאד משפחתית ונעימה, אולי בעיקר בגלל שרוב העובדים הם בני משפחה. כך שאם תהיתם אם המקום בעבודה עברית - קיבלתם תשובה. למעט מקרים חריגים שאז מגיע אפריקאי לשטיפת הכלים.

אין הרבה מקום לשבת, אבל זה בהחלט נוח בשביל 'אוכל רחוב'. קראתי לאפי, חבר טוב שלומד רבנות בירושלים. אמרתי לו שצריך ללמוד לעומק את הסוגיא עם רב נחמן, והתישבנו על הבר.

הגישו לנו לראשונות צ'יפס - (25) צ'יפס קנוי, מטוגן רגיל, אבל עם שמן כמהין. טעם שונה וטוב מאד. טבעות בצל בפנקו (29) שהם עושים במקום מטבעות בצל שלמות, טעים ויחודי. וצלחת בייקון (30) הבייקון שומני וטעים, טעם טלה חזק.

בשלב הזה, שצריך לבחור כריך, מציגים לי טבלת כשרויות שהם הכינו במקום - כתוב בטבלה מה הכשרות של כל בשר, לדעתי זה חכם מאד. בין היתר, רבנות ירושלים, רבנות חיפה, בד"צ רובין, בד"צ בית יוסף ועוד.

הסקרנות גברה כאשר קיבלנו את המנות העיקריות שנראות טריפות...

קיבלנו מנת המבורגר שנקראת 'הרודאו' (78) המבורגר עם גבינת צ'דר טבעונית (פרווה), ובייקון טלה. טעים מאד ומיוחד, לחם טרי וטוב, וההמבורגר עצמו גם כן ברמה גבוהה, מנה יחסית קטנה אבל בגודל סביר. ובנוסף הגיע מנת ה'דה-רובן' (65) כריך פסטרמת-בקר ומוצרלה טבעונית (פרווה), מגיעה בצלחת עם מלפפונים חמוצים מאד טובים שמכינים במקום - המנה הזו טעימה יותר ואפילו הפתיעה.

לדעתי אפשר לסכם את החוויה הזו כך: יש הרבה דברים כשרית שהם טעימים מאד. אם אתם סקרנים לדעת מה אסור - זה המקום - קרייב. המנות טעימות אך יקרות ביחס לגודל אבל בהחלט חוויה נחמדה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 0 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד