בע"ה י"ח אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אצלנו בחצר הדרומית

בעלי עסקים בדרום מתקשים להביא לקוחות. בבוקר לאחר ירי רקטות מעזה לשדרות, ירדנו לאופקים כדי לספר לכם על הבשר שחיים צולה בחצר ביתו

  • עובד פרל
  • ט"ו טבת תש"פ - 18:20 12/01/2020
גודל: א א א
(רפי גבאי)
(רפי גבאי)

לא פשוט לחיות היום בדרום, ועוד יותר לא פשוט להיות בעל עסק פרטי בדרום. הסבבים ו'טיפטופים' של ירי הרקטות אותם משגרים ערביים עזה, מקשים על העסקים. הקושי מתבטא הן בשמירת סחורה והן בהבאת לקוחות לאזור.

החלטנו, במסגרת פרויקט סיקור המסעדות, בעבודה ועברית ובכשרות מהדרין בקול היהודי, לרדת לבקר את אחינו בדרום במקום שנקרא 'אצלנו בחצר'.

בבוקר נשמעה אזעקת צבע אדום בשדרות. כמו שמדווחים בדרך כלל אחרי אירועים כאלה, לא היו פצועים ב"ה. אך חשוב לציין כי יש נפגעים. הנפגעים הם, בין היתר, בעלי העסקים - מי יבוא ביום 'מעונן' שכזה? אנחנו, שריה הלוי רואה החשבון שלי ואנוכי הקטן הגענו לאופקים. פגשנו את חיים בחצר ביתו, שם הוא מכין לבד (!) ארוחה לאירוע הערב.

חיים, שנים רבות היה תושב באר-שבע, העתיק לאחרונה את מגוריו לאופקים. לאחרונה, הבת שלו עברה אירוע בריאותי ולכן נאלץ לעזוב את עבודתו. על מנת לנסות ולהתפרס קצת, חיים מארח 'אירועים פרטיים' אצלו בחצר. חיים בנה אוהל גדול ויפה, הביא מעשנות בשר מקצועיות והתחיל בעבודה. "אני לא שף", אומר חיים "אני רק אוהב לשחק עם אש ועם בשר" והאמת, זה יוצא מעולה.

"יש אפשרות לעשות כאן אירוע משפחתי או אירועי לחברים" מסביר חיים. "לפעמים אני מודיע בפייסבוק שלי - כל מי שרוצה מוזמן" ואנשים מגיעים. מי שעושה אירוע פרטי, יכול לבנות את התפריט וכמובן לתת דגשי כשרות ומהיכן לקנות את הבשר. כל כלי האוכל נעולים מאירוע לאירוע והמקום מפוקח על ידי הרב המקומי וגם על ידי מצלמות במעגל סגור, שיהיה ניתן להשגיח על הכשרות בכל שעה.

התאספנו בחצר הבית של חיים כ-15 איש. זוגות-זוגות מכל הארץ. חלקם הגיעו מהדרום, אך היו גם זוגות מהמרכז. חלקם הגיעו לכבוד יום הולדת ואחרים סתם כך לטעות את משחקי האש והבשר. בזמן ההמתנה בחוץ, מוגשים לציבור ירקות חתוכים ונקנקיות שחיים עישן היטב - טעים מאד!

חיים קורא לכולם להכנס באוהל ולתפוס מקום.

"צבע אדום. צבע אדום. צבע אדום", נשמעה אזעקה בכפר עזה. בכל הדרום מרגישים קרובים וזה משפיע על האוירה. מחזק בליבי את חשיבות הנסיעה שלי עד הדרום.

למנה הראשונה קיבלנו עראיס - פיתה עם בשר, צלויה על האש. השומן מרוח היטב מבחוץ. עשוי טוב מאד. על השלחן היו סלטים תוצרת הבית. למנה שניה קיבלנו צוואר כבש, שחיים הכניס אותו לתוך סופגניה. האמת - זה יצא מדהים. לכבוד החנוכה. תכף הוגש לשלחן מגש אדאדו מפורק, רך מאד ועשוי היטב. ולאחר מכן, מכסה אנטריקוט לחובבי הז'אנר. וכמובן באירוע כזה אי אפשר שלא לאכול חזה אווז מעושן, שרוף מעט.

היה טעים, היה כף לפגוש ולחבור לאנשים אחרים - גדולה לגימה שמקרבת!

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 61 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד