בע"ה ט"ו אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חגיגת בשרים מעושנים

אצל איתן גולדמן ב Smok-e Meat אפשר להרים אירוע בשרים ברמה גבוהה עם כשרות מהודרת

  • עובד פרל
  • י' כסלו תשפ"א - 18:59 26/11/2020
גודל: א א א

הפעם נספר לכם על ארוחת בשר משובחת אצל איתן גולדמן ב-Smok-e Meat.

הגענו לביתו של איתן בצור הדסה. איתן גר בפנטהאוז עם נוף המשקיף לירושלים ואוויר נהדר. במרפסת אפשר לראות בבירור שבעל הבית יודע לכבד בשר: מעשנת בשר מסורתית, מעשנת דיגיטלית וכמובן גריל גז איכותי.

בסלון משפחת גולדמן השולחן כבר היה ערוך. מיד היה ניתן לראות שאיתן לא מנסה למלא אותנו בסלטים, הוא רוצה שנאכל בשר. השולחן נערך וקושט בבאגטים, סלט ירקות, חציל בגריל עם טחינה מעל, מטבוחה ובעיקר בדברים שישמשו אותנו בארוחת הבשר: צ'מיצ'ורי מצויין, יין משובח ביותר ודברים נוספים. איתן סיפר שהבשר מתכונן לאירוע כבר למעלה משתים עשרה שעות. "הכנסתי את הבשר למעשנה בשעה תשע בבוקר, והשעה תשע בערב כבר חלפה". זה בהחלט הזמן לטעום נקניקיות בשר עם חריפות קלה כדי לפתוח את התיאבון.

המעניין הוא שאין צלחות. לכל סועד יש קרש חיתוך ממותג עם מלח ופלפל בצד. את הקרש חנכו הפרגיות המעושנות. כולנו אוכלים פרגית במנגל, אבל פרגית מעושנת זה משהו מיוחד. איתן לקח כאן סיכון, משום שפרגית מתייבשת בקלות יתירה. דקה אחת יותר – הפרגית יבשה ולא נעימה בלעיסה. דקה אחת פחות – הפרגית לא מוכנה. אך הפרגיות שהוגשו לנו היו בעשיה מדויקת עם טעם חזק של עישון. זה סיקרן אותי מאד, משום שאיתן לא עובד בתחום, הוא עובד בבנק בבית שמש. אך האוכל שהוגש רימה אותנו כאילו איתן עוסק בתחום יום-יום כבר שנים רבות. לא רק על הפרגית אני מדבר, איתן לקח אותנו לסיור במרפסת כדי שנראה מה התכנית להערב והשאלה הציקה לי.

איתן מארגן אצלו בבית ערבי בשר – לפעמים הוא מפרסם פשוט על ערב בשרים ומי שרוצה נרשם, ולעיתים אנשים מזמינים אירוע פרטי. האירועים יכולים להתקיים בכל מקום – בבית שלכם, בשטח ציבורי או אצל איתן בבית. המרפסת גדולה מאד, וישנם כ15 מקומות ישיבה סביב השולחן.

הכשרות של הבשר היא מהדרין – בדרך כלל איתן מביא בכשרות בד"ץ בית יוסף. לאירוע שלנו, לבקשתנו, איתן הביא כשרות של הרב מחפוד. איתן שומר תורה ומצוות קלה כבחמורה והכל נעשה בכלים יעודיים לאירועי הבשר, ולכן אין חשש שהכל כשר כדת וכדין.

בנוגע לעבודה עברית מיותר לציין, משום שהעבודה היא של משפחת גולדמן היקרה בלבד.

אחרי ששתינו קצת יין ושמענו דבר תורה, איתן הגיע עם התותחים הכבדים. יש טיל שנקרא טומהוק. זה טיל שיוט אמריקאי אשר נועד לירי לטווח רחוק. כך גם נתח הטומהוק של הפרה – טיל שיוט לטווח רחוק. הפרה שלנו הגיעה מרמת הגולן הישר לקצב מקצועי במיוחד מבית שמש.

הקצב יגאל חזן מוכר את כל סוגי הבשרים, אך יודע להביא נתחי בשר איכותיים ביותר. איתן הולך אליו כדי להביא נשק לא קונבנציונלי, נשק שהופך את המסיבה לאירוע בשר איכותי. טומהוק בשר זה בעצם נתח אנטריקוט על העצם. הנתח שלנו עושן במעשנה הדיגיטלית אשר סימנה לאיתן את החום המדויק של הבשר בכל רגע נתון. המעשנה משדרת נתונים לטלפון הנייד של איתן וכך הוא שומר על עשייה מדויקת. אחרי שהנתח הגיע לחום של 54 מעלות, הנתח נצרב קלות בגריל ונפרס דק.

ברגע שטועמים את הנתח הזה, מבינים מה זה שיוט לטווח רחוק – עצמתי את העיניים, התרכזתי בבשר, ולא רציתי שום דבר נוסף. אבל איתן הפריע, הוא הביא איתו את האסדו, בכל זאת כבר המון שעות שהוא במעשנה. כשאיתן פתח את הכיסוי של האסדו, התפזר ריח חזק מאד של חמאה. אל דאגה חברים, הכל כשר למהדרין כזכור, אך הריח הזה מבשר לנו שהאסדו מוכן היטב. אחסוך מכם את התיאור כי לא תעמדו בזה. רק אומר שזו הייתה חוויה מטורפת. אז רק אמליץ לכם כך: אם יש לכם מסיבה, או סיבה למסיבה – צלצלו לאיתן. אם הוא פנוי, הוא ירים לכם את המסיבה לחוויית בשרים בלתי נשכחת.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד