בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פעילות הטרור: מתוך הישובים שהוחרבו בגוש קטיף

​צה"ל הודיע שתקף מנהרה ב"מרחב נצרים". יוסי דגן: "להקים מחדש את יישובי צפון הרצועה"

  • אלחנן גרונר
  • ל' ניסן תשע"ט - 12:03 05/05/2019
גודל: א א א
גירוש יהודי גוש קטיף (דובר צה"ל)
גירוש יהודי גוש קטיף (דובר צה"ל)

14 כמעט  שנה חלפו מאז החריבה מדינת ישראל את ישובי גוש קטיף וצפון השומרון במסגרת "תכנית ההתנתקות".

כמו בכל מתקפת רקטות מתברר כי הישובים היהודיים שהוחרבו הפכו למוקדי טרור. אמש (מוצ"ש) הודיע דובר צה"ל כי תקף "תשתית תת-קרקעית ובה מתקן לייצור רקטות של ארגון הטרור חמאס במרחב נצרים".

נצרים היה אחד מישובי גוש קטיף ותושביו נאחזו במקום במסירות נפש למרות שנאלצו לנוע בשיירות ממוגנות, סבלו מפצצות מרגמה, חדירות מחבלים וירי לעבר הישוב.

"להקים את יישובי צפון הרצועה"

בתוך כך, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שיגר הבוקר (א') מכתב לחברי הקבינט המדיני בטחוני, בו הוא קורא להם להודיע על חזרה ליישובי צפון השומרון שנעקרו בגירוש וליישובי צפון רצועת עזה (אלי סיני, ניסנית ודוגית) כתשובה למטחי הרקטות הבלתי פוסקים מעזה.

לדבריו: "ביום שיהיה ברור לאויב בעזה שעל כל פעולה מלחמתית הוא ישלם באבדן שטח, ולא רק בחיי אדם – שאינם מהווים מחיר עבורו, מאוד יתכן שהוא יחשוב כמה וכמה פעמים לפני התגרויות נוספות".

דגן מציין במכתבו כי יישובי צפון השומרון נשארו בשליטה ישראלית מלאה ולכן אין מניעה לחזרה, וכן כי יישובי צפון הרצועה (אלי סיני, ניסנית ודוגית) קרובים לאשקלון באותה מידה בה הם קרובים לעזה ואף ישבו על שטח מפורז לפני מלחמת ששת הימים ולכן ניתן בקלות לחזור לישובים אלו.

דגן מציין גם את עמדת הממשלה בעניין זה וכותב: "תמוה ביותר שעל אף שלא ניתן למצוא ולו חבר ממשלה אחד שיכול לומר היום שההתנתקות הייתה טובה לישראל, הממשלה לא עושה אף צעד אחד כדי להוכיח עמדה זו גם במעשים ולתקן את הטעות ההיסטורית הזו".

דגן מסיים את מכתבו במילים: "אני קורא לכם חברי הקבינט לפעול באופן ציוני ומוסרי, לבטל את חוק ההתנתקות מצפון השומרון ולהחזיר את ההרתעה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד