בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כ-14% מהעמותות שנבדקו במרכז – לא רשמו הכנסות

הביקורת נערכה ב-120 עמותות באזור בני ברק ותל אביב. מזכירה אחת הסבירה "לא רשמתי כי אני עצלנית". אחר הסביר "לא הספקתי"

  • כ"ב אלול תשע"ט - 10:21 22/09/2019
גודל: א א א

בביקורות שנערכו בכ-120 עמותות (מלכ"רים) שערך משרד פקיד שומה תל-אביב ב5 ערים תל אביב-יפו, רמת גן, גבעתיים, בני ברק ורמת אפעל, עולה כי בקרב 14% מהעמותות שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כנדרש.

בחלק מהמקרים לא נרשמו הכנסות בסכומים של יותר מ-100,000 ₪. האחראים על רישום ההכנסות בעמותות הסבירו את הדבר בתירוצים שונים.

בביקורת שנערכה בעמותה העוסקת בתחום האזרחי נמצאה העברה בנקאית בסכום של 125,000 ₪, שלא תועדה בספרי העמותה. מנהל החשבונות של העמותה השיב בפשטות: "לצערי לא הספקתי לרשום". בעמותה אחרת מתחום החינוך לא נרשמה תרומה בסך של 4,000 פאונד, למרות שניתנה כחודשיים טרם יום הביקורת. מנהלת העמותה אף היא בחרה בהסבר דומה ולמרות שחלפו כחודשיים אמרה: "עוד לא הספקתי לרשום".

בעמותה בתחום הרוחני-דתי, נמצאו הכנסות מ-8 שוברי כרטיסי אשראי שלא נרשמו בספרי העמותה. מנהל העמותה הסביר: "הייתי בחופש והעובדים בטעות לא רשמו את שוברי האשראי האלו". בעמותה מתחום התיירות נמצאה העברה בנקאית בסכום של 28,891 ₪ שלא נמצא בגינה כל רישום או תיעוד בספרים. מנהל העמותה מיהר להסביר למבקרים: "אני מחכה למזכירה שתגיע בעוד מספר ימים ותפקידה הוא לרשום קבלות".

בעמותה המשמשת גם כישיבה ובה מנוהלת גם חנות למזכרות, נמצאו דפים שעל גביהם נרשמות המכירות ובגינן לא יוצאות קבלות  או תיעוד כלשהו כנדרש בסכום כולל של 136,425 ₪. חשב העמותה טען להגנתו לחוסר ידיעה ואמר: "עשיתי טעות זה מחוסר ידיעה מוחלטת, להבא אוציא על כל מכירה קבלה".

בנוסף לעמותות ביקרו המבקרים בבתי עסק נוספים. בעסק לנדל"ן נמצאו 3 המחאות בסכום כולל של 10,667 שלא נרשמו בספרי העסק. מנהל העסק אמר: "מאחר שהצ'קים הללו מתחלקים ביני לבין אנשים נוספים לא ידעתי איך לרשום אותם". מטפלת אלטרנטיבית, שמעידה על עצמה עצלנית טענה: "זה מעצלות" לאור ממצאי הביקורת שהעלו כי הכנסות בסכום של 7,350 ₪ לא תועדו בספרי העסק שלה.

פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד