בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

להתבטל ביעילות

אני רוצה לשתף אתכם בכמה דברים שעזרו לי ליישם את כללי ניהול הזמן, אולי הם יעזרו גם לכם או יתנו לכם כיווני חשיבה חדשים

  • אפרים בן שוחט, יועץ ארגוני ועסקי, חברת יעדים
  • י"ב חשון תש"פ - 07:43 10/11/2019
גודל: א א א

ככה לבזבז את הזמן?

במרוץ החיים אנחנו תמיד מנסים למלא את הזמן שלנו בצורה יעילה ומלאה. לדחוף כמה שיותר פגישות, משימות, תוכניות ועבודות עד שכבר כמעט אין זמן לנשום..

אבל צריך לזכור, שהתכונה החשובה הזו עלולה להיות לנו גם לרועץ, ולתקוע התקדמות אמיתית בדברים שחשובים לנו.

אני לא רוצה להאריך במילים, כי מורגן האסל (משקיע ויזם אמריקאי מפורסם) כבר עשה זאת בצורה מאוד מוצלחת.

 

אז איך מיישמים את זה?

חשוב לשים לב שבכל הקשור לניהול זמן אין מדע מדוייק, זה תלוי מאד באישיות של כל אחד ולא לכולם עובד אותו הדבר. 

ובכל זאת אני רוצה לשתף אתכם בכמה דברים שעזרו לי ליישם את הדברים, אולי הם יעזרו גם לכם או יתנו לכם כיווני חשיבה חדשים:

1. נסו למצוא זמן "מחוץ" לשעות העבודה. זהו זמן שיש בו הרבה פחות הפרעות. אם אתם עצמאיים, אין דבר כזה שעות עבודה (לצערי..), ואם אתם שכירים, רוב הסיכויים שאתם לוקחים את העבודה איתכם הביתה בכל מקרה, אז לפחות בואו נעשה משהו מועיל עם זה. בשעות העבודה יש הרבה הפרעות ומחויבויות, תתפלאו כמה יעיל לשבת בערב חצי שעה ולחשוב, כן, רק לחשוב על היום למחרת או על היום שהיה, או לחלופין לשבת ביום שישי ולחשוב על השבוע הבא / שחלף. 

2. נסו להודיע לכולם (עובדים, משפחה, לקוחות שאתם בקשר רציף איתם) שבכל יום / שבוע בין השעה X לשעה Y אתם לא תהיו זמינים... בשעה הזו כנסו למשרד, תסגרו את הדלת ותעמדו במילה שלכם (בד"כ ההודעה לכולם גורמת לנו חוסר נעימות לא לעמוד במילה שלנו).

3. טכנולוגיה - יש הרבה אפשרויות פיזיות לניתוק ההפרעות. עם יד על הלב... איך אפשר לשבת לזמן חשיבה אם כל רגע מצפצף לנו משהו אחר? יש דרכים רבות לנתק את הפלאפון באופן מלא או חלקי, יש כפתור נחמד שמקפיא כניסה של מיילים חדשים לתיבה שלנו, אפשר להשתיק קבוצות ווטצאפ או בכלל לכבות את האינטרנט בנייד, ואפשר גם לעשות הפניית שיחות לעובד שאני סומך עליו. אל דאגה, אם מישהו יצטרך אמבולנס, הוא לא יפנה אלי גם ככה... אגב, בהמשך אשלח טיפ נוסף שיעזור עוד בהתמודדות עם הנושא. 

4. כשרוצים להנחיל "חשיבות חשיבה" בארגון, חשוב מאוד קודם כל לדבר על הנושא, לשתף ולהסביר עד כמה הזמן הזה חיוני. בנוסף, להקצות לעובדים את הכלים הנדרשים לכך (זמן משוריין ביומן, פינת חשיבה שקטה במשרדים, ספרי העשרה וכד'). וכמובן - לתת דוגמא אישית שלכם :).

עד כאן להפעם, אפרים.

 

בעל עסק? מנהל? הירשם לתפוצת המייל שלנו ותוכל לקרוא מידי שבוע חומרים ייחודיים ואיכותיים שיעזרו לך לקחת את העסק שלך כמה צעדים קדימה! לחץ>>>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד