בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דרכי טיפול טבעיות לדליפת שתן

דליפת שתן היא תופעה נפוצה ושכיחה שפוגעת באיכות החיים של גברים ונשים בגילאים שונים. עם זאת, יש מה לעשות כדי להתמודד איתה וכדאי להכיר את דרכי הטיפול הטבעיות

  • depend | פרסומי
  • י' טבת תשע"ט - 09:36 18/12/2018
גודל: א א א

השערות רפואיות גורסות ש-1 מכל 3 מבוגרים מעל גיל 50 סובלים מבריחת שתן. בתוך כך, נשים נמצאות בסיכון מוגבר לתופעות של דליפת שתן בדרגות חומרה משתנות אך יש גם צעירים שנאלצים להתמודד איתן כבר מגיל צעיר. בנוסף, אנשים שסובלים מבריחת שתן מתביישים לדבר על זה וחלקם לא יודעים שיש דרכי טיפול טבעיות.

הנה למשל 3 דרכי טיפול שאותן כדאי לאמץ על מנת להתמודד עם בריחת שתן בצורה טבעית ועוד טרם ניתוח או נטילת תרופות:

1. שינוי תזונה

הבריאות שלנו נקבעת לפי התפריט התזונתי. כל מה שאנחנו מכניסים לגוף משפיע עליו לטובה או לרעה, לכן אין סיבה לתמוה על הקשר שבין תזונה לבריחת שתן. ראשית, עלינו לצמצם צריכת מזון או משקאות שעלולים לגרות את שלפוחית השתן. ברשימה הזו נמצא למשל קפאין, אלכוהול ומשקאות מוגזים וגם מיצים חמוצים ומאכלים חריפים.

שנית, רצוי להפחית צריכת מים לכמות מומלצת של 10-15 כוסות ביום. זו כמות שאמורה להספיק לגוף ומצד שני גם לא להפעיל לחץ על שלפוחית השתן. אם בכל זאת מרגישים צמאים, יש לוודא ששתיית המים מתבצעת כאשר נמצאים בקרבת שירותים. לבסוף, יש להימנע משתייה בשעות הערב וזאת בייחוד עבור מי שסובלים מבריחת שתן באמצע הלילה.

2. חיזוק שרירי רצפת האגן

תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן משפרים את היכולת שלנו לשלוט בבריחת שתן. ככל שנחזק את שרירי רצפת האגן בצורה טובה והדרגתית יותר, כך תרד השכיחות של דליפת שתן בשעות שונות של היום.

את התרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן כדאי להתאים לרקע הבריאותי וליכולות הפיזיולוגיות. הטעות הנפוצה היא להתחיל לבצע תרגילים קשים ללא הכנה מוקדמת, מה שגורם עוד יותר נזק לשרירי רצפת האגן ולתחושה של גוף תפוס. כמו כן, אפשר לשלב את התרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן עם שגרה של פעילות ספורטיבית אירובית כגון ריצה או הליכה.

3. ריקון יזום של השלפוחית

מבחינה ביולוגית, הדרך הטבעית לטפל בבריחת שתן ולמעשה למנוע אותה היא לאמץ הרגלים של ריקון יזום. ריקון של השלפוחית במרווחי זמן קבועים והימנעות מוחלטת מביקור בשירותים בין ריקון מתוזמן אחד לזה שיבוא אחריו דורש שינוי מסוים בסגנון החיים, אך הוא שווה את המאמץ.

המטרה של ריקון יזום היא לאמן את השריר שבדופן השלפוחית. חוץ מזה, הריקון היזום שמתבצע כהלכה מגדיל באופן הדרגתי את היכולת של השלפוחית לאגור שתן. אם גם מוסיפים לריקון היזום את שאר הטיפים ומחליפים את התפריט התזונתי כולו, מגלים את יתרונות הטיפול הטבעי בתופעת בריחת השתן. 

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד