בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טסים לחו"ל עם כיסא גלגלים? הנה מה שחשוב שתדעו

תכנון מוקפד של הטיול יאפשר לכם ליהנות בחופשה גם עם כיסא גלגלים. החל מהזמנת הטיסה ועד השכרת הרכב – קבלו את המדריך המלא

  • עמינח |תוכן שיווקי
  • ב' טבת תשע"ט - 12:15 10/12/2018
גודל: א א א

לפי מינהל מחקר וכלכלה והמטה לשילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה, בישראל חיים מעל 650 אלף אנשים עם מוגבלות. הם מהווים כ-18% מהאוכלוסייה בגילאי 20-64 ו-70% מהם שמחזיקים במקום עבודה קבוע חשים שהם מופלים לרעה. לאור האמור לעיל, אפשר להבין מדוע גם בנסיעות לחו"ל נדרשים בעלי מוגבלויות עם כיסאות גלגלים או אביזרי סיוע אחרים להשקיע זמן בתכנון מוקדם.

קודם כל, חשוב לבחור יעד תוך התחשבות ביכולות. כדאי לאסוף כמה שיותר פרטים על תנאי הנגישות בכל שלבי הטיול ולהתייחס למצב הרפואי הנוכחי, לבתי חולים באזור ולאמצעי התחבורה, הכבישים והשירותים. רוב המידע הרלוונטי על כל יעד נמצא באתרי אינטרנט והחיפוש אחריו לא אמור לעכב את ההכנות. עם זאת, סביר להניח שבמדינות המערב יהיו תנאים נוחים יותר מאשר במזרח הרחוק או בדרום אמריקה.

כך תארגנו טיול מוצלח

אנשים עם מוגבלות צריכים לציין בהזמנת הטיסה האם הם זקוקים לליווי ולוודא זאת בכרטוס בשדה התעופה עצמו. במידה ויש צורך כזה, מלווה של רשות שדות התעופה אמור ללוות את בעלי המוגבלויות משער הצ'ק אין ועד לשער העלייה למטוס – כמו גם בנחיתה מהמטוס ועד הטרמינל שבו מקבלים את המזוודות.

הקדשת זמן ומחשבה לתכנון והכנות מפורטות מגדילים משמעותית את הסיכוי לטיול מוצלח. אם למשל אתם מתכננים לטוס לחו"ל עם מלווה שהוא עובד זר, יש לדאוג עבורו לאישורי כניסה ולתאם ביקור במשרד הפנים כדי לקבל אישור כניסה חזרה לישראל. מבחינת הטיסה עצמה, יש לבדוק מה התנאים בכל שדה שאליו מגיעים ולבקש את העזרה הרלוונטית.

הזמנה מוקדמת של כרטיסי טיסה תאפשר לבחור מקום נוח. למרות שבכל מטוס כבר יש מקומות שמותאמים לאנשים עם מוגבלות, צריך לוודא שהם אכן נחוצים ומתאימים ובמידת הצורך ליצור קשר עם סוכן נסיעות או נציג של חברת התעופה.

בין המלון לאטרקציות – כל מה שכדאי לדעת

כרטיסים להצגות, מופעים ואירועי ספורט כדאי להזמין מראש דרך סוכנים או באתרי אינטרנט ובמקומות נגישים בלבד. בנוגע למקומות לינה, יש לציין האם אתם צריכים רק כיסא גלגלים בגלל מוגבלות בהליכה או לבחור חדר שמיועד ללקויי שמיעה או ראיה.

גם בהשכרת רכב חשוב לתכנן מראש כדי לוודא שהדגם יותאם לצרכים ולכיסא. במידה ואתם משתמשים במנגנון יד לנהיגה, יש לברר מול נציגי חברת ההשכרה האם דגם כזה זמין ומה העלות שלו. בנוסף, רצוי להשוות בין מחירים ולשוחח עם תחנת האיסוף או ההחזרה כדי לשאול איפה נמצא הדלפק ומה רמת הנגישות אליו. אלו הדברים הקטנים שמשפיעים על איכות החופשה וגם על התחושה שלכם בחו"ל.

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד