בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

3 רעיונות למתנות לגיל בר מצווה

הורים לילדים בגיל מצווה מבינים את החשיבות של מתנה מקורית ולכן מוכנים להשקיע בה זמן וכסף. אבל איזה אפשרויות יש על הפרק? הנה כמה הצעות למתנות מיוחדות בסגנונות מעט שונים

  • עמינח |תוכן שיווקי
  • ט' טבת תשע"ט - 11:56 17/12/2018
גודל: א א א

נער יהודי שמגיע לגיל שבו הוא מחויב במצוות מחייב גם את ההורים לבחור מתנות מיוחדות. כמו כן, גילאי 12-13 מהווים שלב חשוב בהתפתחות ובהתבגרות ולכן הם משמעותיים עבור הילדים. כתוצאה מכך, ההורים מוכנים להשקיע סכומי כסף גבוהים במתנות ולהקצות עבורם תקציב נפרד מהאירוע עצמו. השאלה היחידה היא איזה מתנה קונים לילד בר מצווה ובאיזה תחומים כדאי להתמקד.

הנה למשל 3 מתנות בסגנונות שונים שיכולים להתאים לילדי בר מצווה:

1. מיטה וחצי

הורים אחראיים ינצלו את גיל המצווה על מנת להתאים את חדר הילדים לצרכים החדשים שלהם. היות ומדובר בגיל שבו הילד צומח לגובה, מעלה במשקל ומפתח תחומי עניין עצמאיים, רצוי לעצב מחדש את חדר השינה. במקביל, יש לדאוג למיטה שתעניק לילד תמיכה אורטופדית לגב התחתון והעליון ותשפר את איכות השינה שלו על בסיס יום יומי.

מיטה וחצי יכולה להיות פתרון נהדר כמתנת בר מצווה. היא ממלאת את הפונקציה שחשובה להורים ומעניקה לילד תחושה של בגרות. מעבר לכך, בדגמים מסוימים של מיטות יש ארגז מצעים לחיסכון במקום ואביזרים משלימים לשדרוג העיצוב של החדר.

2. טיול קברי צדיקים בחו"ל

טיול משפחתי בחו"ל מאפשר להורים לחגוג עם הילדים ולצבור חוויות משותפות. הורים לילדי בר מצווה יכולים לקחת אותם לטיול בקברי צדיקים כדי ליצוק ערך מוסף לחופשה, כמו גם בשביל ליהנות מאטרקציות ומקומות חדשים שנמצאים מחוץ לרשימת היעדים הרגילים.

עלות החופשה בחו"ל לזוג הורים וילד בגיל מצווה עומדת על 15-30 אלף ש"ח. בתוכה יש לקחת בחשבון עלויות ישירות קבועות כמו טיסה וציוד מתכלה, עלויות לכל יום כגון לינה, השכרת רכב ואוכל ועלויות מיוחדות על רכישת כרטיסים וכניסה לאתרים. לבסוף, ישנן עלויות כלליות ובהן הוצאת דרכונים, הנפקת אישורי כניסה ורכישת מזוודות, תיקים או ביגוד מיוחד.

3. ערכת תפילין

ערכת תפילין לבר מצווה היא מתנה מושלמת עבור נער ממשפחה שומרת מסורת. בחלק מהמשפחות נהוג שאת תשמישי הקדושה רוכשים הסבא והסבתא, אך לא תמיד זה אפשרי וכאן ההורים נכנסים לתמונה.

ערכת בר מצווה כוללת בתוכה תפילין מהודרות, טלית, נרתיק קטיפה, סידור תפילה, כיפה וניילון לעטיפת הערכה. ברכישת הערכה חשוב לציין האם הנער איטר ימין או שמאל, כמו גם לוודא שהתפילין עברו הגהה ידנית בסטנדרטים מחמירים על ידי אדם מוסמך מטעם מכון סת"ם. במידה והתפילין כשרות, הן יקבלו חותמת כשרות מהרבנות הראשית ואישור נפרד לאחר הבדיקה וההגהה. את הערכה אפשר לחנוך כבר כחודש לפני מועד בר המצווה, או יותר, בהתאמה למנהגים השונים.

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד