בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איזה חומר מומלץ לאיטום גגות

  • תוכן שיווקי
  • ט' סיון תש"פ - 11:48 01/06/2020
גודל: א א א

אף אחד לא רוצה לגלות פתאום שגשם מטפטף לתוך הבית שלו. במצב כזה עלול להיגרם נזק של ממש לתשתיות ולרכוש בדירה, וגם להיווצר עובש שמביא איתו סכנות בריאותיות חמורות. על-מנת למנוע תרחיש שכזה נדרש איטום של הגג, ורצוי מאוד לעשות זאת בעזרת איש מקצוע מנוסה ומיומן שמקפיד על שימוש בחומרים מובחרים. הדרכים העיקריות לבצע איטום גגות הן זפת, יריעות ביטומניות, חומרים אקריליים וחומרים פוליאוריטנים.

היתרונות והחסרונות של הזפת

הזפת, אותו נוזל צמיגי כהה שמופק באמצעות זיקוק של פחם, היא במקרים רבים האסוציאציה הראשונה שצצה בראש כשחושבים על איטום גג. יחד עם זאת חשוב לדעת שבעבר אמנם כמעט תמיד התבצע זיפות על-מנת למנוע חדירת מים, אבל כיום יש גם שיטות מתקדמות יותר שיפורטו בהמשך. היתרון העיקרי של הזפת הוא העלות הנמוכה שלה, ובנוסף היא מייצרת שכבת הגנה יעילה כנגד המים. מצד שני היא נוטה להתכווץ ולהתרחב עקב שינויי טמפרטורה, וכתוצאה מכך נוצרים בה סדקים. על-מנת להגן על הזיפות יש להוסיף לו שכבת הלבנה פעם בשנה.

יריעות ביטומניות

ביטומן הוא תוצר של זיקוק נפט גולמי. היריעות שעשויות מחומר זה מתאפיינות בגמישות ובעמידות ולכן כל קבלן איטום גגות שמכבד את עצמו מעניק עליהן 10 שנות אחריות - כך שאתם יכולים להיות רגועים לתקופה ארוכה. החיסרון הוא העלות. עוד כדאי לקחת בחשבון שעל-מנת לפרוס את היריעות הביטומניות נדרש פירוק של כל דודי השמש ושאר המתקנים שעל הגג. הפירוק, וכמובן ההרכבה לאחר השלמת האיטום, הם אחת הסיבות העיקריות למחיר הגבוה, אם כי כאמור גם התועלת גבוהה מאוד.

חומרים אקריליים

חומר איטום אפקטיבי בגגות קטנים יחסית, בעיקר בזכות האחיזה המעולה שלו בבטון (וכן תשתיות אחרות). עוד יתרון של המשחות האקריליות הוא שגם אם נקוות שלוליות (לא גדולות מדי), האיטום יחזיק מעמד. בזכות הגוון הלבן שלהן, אין צורך בהלבנה ובעצם בכל תחזוקה שהיא. שימוש נוסף בחומרים אקריליים הוא שדרוג יריעות ביטומניות והארכת תוחלת החיים שלהן.

משחות פוליאוריטניות

החומרים הפוליאוריטנים הם פולימרים מתקדמים שמשמשים אותנו למגוון רחב של מטרות, ובשנים האחרונות נכנסו גם לתחום האיטום. חשוב לדעת שלא כל קבלן בתחום מיומן בשימוש בהם, ולכן כשמחפשים איש איטום מומלץ לוודא מראש שיש לו ניסיון בשימוש במשחות הפוליאוריטניות. עוד כדאי להדגיש שיש חומרים כאלה שמבוססים על מדללים וכאלה על בסיס מים, ולכל קטגוריה יש גם יתרונות וגם חסרונות. איטום זה אידיאלי למצבים שבהם יש סבירות גבוהה להיקוות מים ובמקומות שמתאפיינים ברטיבות מתמשכת.

איזה חומר מתאים לגג שלכם?

לבחירת שיטת האיטום יש כמובן חשיבות עצומה. השיקולים שלפיהם מתקבלת ההחלטה הם בין השאר גודל הגג, המבנה שלו, מסגרת התקציב ועוד. כדי שתוכלו לדעת בוודאות שהפיתרון המוצע לכם הוא האופטימלי, רצוי לשמוע מספר חוות דעת - ולוודא שהן של אנשי מקצוע מנוסים ואמינים דוגמת הראשון באיטום.

צריכים לאטום את הגג? להצעת מחיר כנסו: https://www.itum1.co.il

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד