בע"ה ט"ו חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איך הופכים את התוכן למתכון המנצח בשיווק דיגיטלי לעסקים

גם אם העסק מצטלם יפה הוא עדיין חייב תוכן ברמה הכי גבוהה שיש. על החשיבות של התוכן בשיווק דיגיטלי עסקים וסודות הכתיבה שהמשווקים המצליחים ביותר הסתירו מכם עד היום

 • תוכן שיווקי
 • כ"א כסלו תשפ"א - 11:51 07/12/2020
גודל: א א א

מהפיכת התוכן בעולם השיווק גרמה לכל מפרסם בדיגיטל להבין, שלא די בתמונות מרהיבות, מצגת מושקעת או סרטון וידאו עם מוזיקת רקע מרשימה, מכיוון שמה שבאמת מוכר בסופו של דבר הן המילים שיגרמו למשתמשים להירשם לרשימת תפוצה, לקנות מוצר או שירות, להוריד מדריך אינטרנטי ולבצע כל פעולה שמשרתת את יעדי השיווק.

ההוכחה לכך היא העובדה, שאף על פי שהטכנולוגיה מאפשרת ליצור עולמות וירטואליים אינסופיים עשירים בצלילים וצבעים, האתרים המצליחים ביותר הם מבוססי תוכן. דוגמאות מובהקות לכך הן פייסבוק וטוויטר, שהממשק הוויזואלי שלהן פשוט למדי, והן מצליחות לגרוף רווחים אדירים באמצעות שיווק דיגיטלי שהמפרסמים בוחרים לעשות באמצעותן.

גם בני הנוער, שהם דור ההווה והעתיד של הצרכנים, מסתמכים על ערוצי תקשורת טקסטואליים כמו וואטסאפ. אף על פי שצריכת הסרטונים באפיקי המדיה הדיגיטליים עלתה באופן ניכר, היא עדיין ליניארית, וביחס לטקסט מוגבלת, מכיוון שהיא מצריכה מעקב רציף, ואילו טקסטים מאפשרים למשתמשים לעקוב בעין ולתפוס את התוכן שהם זקוקים לו או רוצים לצרוך.

בעולם דיגיטלי, שבו למילה הכתובה יש השפעה כל כך עוצמתית, לא פלא שמפרסמים מבקשים וצריכים ליצור תוכן יוצא דופן, שכן בין אינספור מודעות המתחרים, כל משווק רוצה שהמודעה שלו תבלוט מעל כולן.

איך הופכים כל מודעה פשוטה למוקד תשומת לב ברשת?

ראשית, חשוב להבין, שלא כל משתמש צריך להבחין בכל מודעה. הפרסום בדיגיטל מאפשר למפרסמים להגיע אל קהלי היעד שלהם באופן ממוקד ומדויק, אך על כך ניאלץ להרחיב בכתבה אחרת.

עקרונות הכתיבה השיווקית באינטרנט

אם בתוכן עסקינן, יש כלל מפתח מאוד בסיסי וחיוני שמסייע לקופירייטר ליצור טקסטים מוכרים ברשת, והוא ליצור תחושה שאדם אחר מדבר אל המשתמשים. על מנת ליצור טקסט מוכר חשוב ליצור עבור המשתמשים תמונה שמייצגת את מה שהם חולמים עליו בעיני רוחם. תמונה מסוג זה היא עוצמתית וחזקה יותר מתמונה ממשית, מכיוון שהם רואים אותה כמו שהם רוצים שהיא תהיה, ובאותה הנשימה, הם מרגישים שהם קונים את המוצר או את השירות מאנשים ולא מאתרי אינטרנט או ממשקים דיגיטליים. טקסט שכתוב היטב, גורם למשתמשים להבין שאנשים אחרים עומדים מאחורי המסך.

פרט לכך, כשמדובר בטקסטים שנכתבים לאתרי אינטרנט ולאמצעי שיווק דיגיטליים, חשוב לקחת בחשבון את 3 העקרונות הבאים:

 1. המשתמשים הם משימתיים וחסרי סבלנות, ומכיוון שקליק אחד בלבד מפריד בין מפרסם אחד למתחרה שלו, הטקסט חייב להיכתב בצורה ברורה, פשוטה, עניינית ומובנת לכל. הטקסט צריך לרתק, להתחלק לפסקאות קצרות ולהכיל כותרות ביניים רבות.
 2. מכיוון שרשת האינטרנט היא אינטראקטיבית, הטקסט צריך להניע את המשתמשים לפעולה. לשם כך חשוב לכתוב בפסקאות קצרות, להשתמש במילים פשוטות ולכתוב בגוף שני ובזמן ציווי.
 3. פרט למשתמשים, חשוב לזכור שגם מנועי החיפוש סורקים את התוכן שמפורסם ברשת, ובמידה רבה הם אלו שיחליטו כיצד לדרג את איכותו. היכרות עם הצד הטכני של תוכן מקודם ברשת דורש התמחות נפרדת, וקצרה היריעה מלפרט על חשיבותו ודרכי היישום שלו.

הכותרת הראשית- פיסת הטקסט הקצרה והכי חיונית של תכני הפרסום שלכם

המשתמשים תמיד מחפשים אחר משהו ספציפי, והם לא סבלניים כלפי הסחות דעת או עיכובים מיותרים. ציינו את העובדה שהם משימתיים, מה שהופך אותם לממוקדי מטרה ומאוד ענייניים. כשהם לא מוצאים את מבוקשם באופן מידי הם עוברים אל המפרסם הבא, והם לא סלחניים כלפי מפרסם שמבזבז את זמנם.

מטרת הכותרת הראשית היא להבהיר למשתמש מה מחכה לו בהמשך הטקסט, ולא למכור את המוצר או השירות. הכותרת דומה מאוד למסננת, שנועדה למשוך את המשתמשים הפוטנציאליים ולפנות מהדף את יתר המשתמשים שעבורם התוכן לא רלוונטי באמצעות מסר ברור ופשוט.

הטעות הכי גדולה בכתיבת כותרת לתוכן שיווקי

אחת הטעויות הנפוצות, ואולי הגדולה ביותר, בכתיבת כותרת שיווקית היא כתיבת כותרת מתחכמת, שגורמת לאנשים לעצור רגע בכדי להבין את משמעותה. אף על פי שהיא משפרת את זמן השהייה של המשתמשים בדף, היא לא מביאה ליחסי המרה גבוהים. קראו עוד על הכללים לכתיבת דף נחיתה מושלם.

מה הסוד שעומד מאחורי כתיבת כותרות מושכות ומוכרות?

השיטה היעילה היא ליצור כותרת עם הבטחה לתועלת בגוף הטקסט, ומימוש ההבטחה בהמשך הקריאה. לשם כך חייב להיות קשר ישיר בין הכותרת לטקסט ועליה למלא את תפקידה- לגרום למשתמש להבין על מה הוא הולך לקרוא.

איך מנסחים כותרות?

ניסוח כותרות מצריך יצירתיות ומחשבה רבה, אך ישנם כמה כללי יסוד ותבניות, שיכולים לסייע בכך:

 1. רלוונטיות- הכותרת חייבת להיות רלוונטית לקהל היעד שאליו היא פונה ולכלול את מונח החיפוש.
 2. התמקדות בבעיה- כל מוצר או שירות נועדו לפתור ללקוח בעיה. במקרים מסוימים היא גלויה ומציקה, ובאחרים היא סמויה ואף לא מודעים לה. התמקדות בבעיה תעיר את הכאב של המשתמש ואת המודעות לקיומה של הבעיה, מה שיוביל את הגולש באופן אוטומטי לחפש את הפתרון.
 3. שימוש בשאלות- כפי שהמוח האנושי מתמודד עם בעיות, כך הוא מתמודד עם שאלות, ולכן בהצגת כותרת עם שאלה, המשתמש מיד מחפש לה תשובה, מה שגורם לו להיות מעורב יותר בטקסט. השאלה יכולה להיות רטורית, ולא חייבת להיות חידה מורכבת.
 4. יצירת סקרנות- ניתן ליצור סקרנות על ידי אזכור של מרכיב סודי, טעות נפוצה או פתרון חדשני לבעיה נפוצה. הרעיון הוא לתת בכותרת רמיזה למה שיפורט בגוף הטקסט.
 5. הצגת תועלת- רבים נוטים להציג את תכונות המוצר, אך כותרת טובה מציגה את התועלת שהמשתמש יפיק מתכונה כזו או אחרת, גם אם היא מובנת מאליה. עדיף לציין תועלת רגשית, אך בכדי לבחון איזו תועלת היא הטובה ביותר לכותרת הראשית, עדיף ליצור היררכיית תועלות של המוצר, ולבחור את התועלת העליונה והטובה מכולן.
 6. שימוש במספרים- מספרים מסייעים למשתמשים להצדיק את הפעולות שלהם, והופכים את ההחלטה לרציונלית ומושכלת.
 7. פרובוקציה- כותרת פרובוקטיבית תמיד מושכת תשומת לב, אולם חשוב לוודא שהיא מושכת את תשומת הלב של קהל היעד המתאים למוצר או לשירות המבוקש. עם זאת, במקרים רבים היא עשויה ליצור מודעות למותג, ומטרתה לייצר חשיפה נרחבת ככל האפשר.
 8. הומור- אנשים נהנים מכותרות הומוריסטיות, ובין שלל כותרות סדר היום הקשות והמכאיבות, כותרת הומוריסטית היא מפלט ואתנחתא נעימה וקלילה, שמושכת את המשתמשים לצרוך ממנה יותר. אך כותרת הומוריסטית נועדה למעשה לגעת בכאב של המשתמש מבלי ליצור אצלו מבוכה, בדיוק כפי שעושים זאת קומיקאים.

גוף הטקסט- כללי מפתח

 • אל תחששו מטקסט ארוך, הימנעו מטקסט משעמם.
 • צרו אמון בקרב המשתמשים- היו פשוטים, כנים ואותנטיים.
 • עזרו למשתמשים לסרוק את הטקסט באמצעות כותרות משנה ענייניות.
 • כתבו בנימה אישית.
 • השתמשו באנלוגיות, סיפורים ודימויים חיים.
 • נצלו את סדר היום הציבורי.

השיטות שיעזרו לכם להניע את המשתמשים לפעולה

מרבית המאמצים המושקעים בשיווק דיגיטלי נועדו להוביל את המשתמשים דרך משפך השיווק באמצעות הנעות לפעולה, שמגדילות את יחס ההמרה. הדרך לעשות זאת מתבססת על 4 שיטות:

 1. שימוש בלשון ציווי או פקודה- קנו כעת! לחצו על הכפתור וקבלו ערכת התנסות. שתפו והיכנסו להגרלה! וכדו'.
 2. ספציפיות- ככל שברור למשתמש מה צפוי לקרות, כך הסיכוי להמרה גבוה יותר. כך לדוגמה כדאי להניעו באמצעות כפתור "הירשם לניוזלטר" במקום "לחץ כאן".
 3. ככל שהמשתמש ידע באופן ברור מה תהיה התוצאה של הפעולה שלו, כך יגדל הסיכויים שהוא יבצע אותה ומד החרדה שלו יפחת.
 4. בולטות- כפתור הנעה לפעולה צריך להיות ברור ונראה לעין, כך שלא יהיה ספק באשר למהותו וייעודו.

 

קורס שיווק דיגיטלי באינטרנט

כיום משווקים מגוון קורסים לשיווק דיגיטל באינטרנט כמו הקורס הזה, ישנם מרצים שישמחו ללמד אתכם את רזי המקצוע ולקצר לכם את זמן "שכר הלימוד" שכרוך בפיתוח אסטרטגיות מתקדמות לשיווק בדיגיטל עד שמגיעים לתוצאה של מקסימום במינימום עלות.

אחד הקורסים שמוצעים כיום מגיע מבית חברת Digitwow, המתמחה בשיווק עסקים בדיגיטל. הקורס שם דגש על לימודי אחד על אחד, יד ביד עד להצלחה והכל בהתאמה אישית.

הקורס מציע מספר מסלולים, שמאפשרים לבחור את הפלטפורמות בהם מעוניינים ללמוד לשווק, וכל סטודנט מקבל ליווי אישי של בעל החברה רועי בן ארי תוך התנסות בבניית ובניהול קמפיינים מבוססי אסטרטגיה שהוכיחו את עצמם בשנים האחרונות. קראו עוד על הדרך להצלחה עסקית אשר עוברת דרך קורס שיווק דיגיטלי.

 

לסיכום,

על פניו נראה שהדיגיטל הוא זירה וויזואלית בעיקרה, אך בפועל נמצא שהמשתמשים ממשיכים לחפש מידע שבא לידי ביטוי במסגרת המילה הכתובה.

אינספור פעמים נאמר ונכתב על התוכן שהוא המלך של שיווק דיגיטלי, אך מפרסמים רבים משקיעים את תקציבי התוכן שלהם בכתיבת אודות מפוארים ומדריכים משעממים, בעוד קיימות שיטות ברורות ובטוחות לייצור תוכן שיווקי שעובד ומניב תוצאות.

רוצים להעביר את המסר? חשבו תחילה מה המשתמשים רוצים לקרוא, זו נקודת התחלה לא רעה להבין מה המסר השיווקי שלכם צריך לכלול.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד