בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איך לשמור על הבית מפני מזיקים שונים בקיץ

 • תוכן שיווקי
 • ל' סיון תש"פ - 07:03 22/06/2020
גודל: א א א

מזיקים רבים מתעוררים משינת החורף שלהם ומתחילים לחפש מקורות מזון ורבייה, אצלך בבית. ישנם כל מיני סוגים של מזיקים שמעדיפים את הקיץ, ביניהם ניתן למצוא חרקים מעופפים, נמלים, תיקנים, מכרסמים שונים, עכבישים ועוד. הדרך הטובה ביותר להילחם בהם היא לא לאפשר להם להיכנס אליך הביתה על ידי מספר פעולות פשוטות:

 • הקפדה על פח נקי וריק
  פח האשפה שלך הוא החלום הגדול ביותר של כל מזיק שקיים בישראל. הוא מכיל שאריות של מזון שהספיקו להרקיב קצת במקום אחד נגיש. הריח העז של האשפה מושך אליה את המזיקים והופך את האיזור למבוקש במיוחד. הקפדה על ריקון יומיומי של פח האשפה ושטיפה קבועה שלו תמנע את הריחות שמושכים את המזיקים וכך תעזור למנוע את הכניסה שלהם אליך הביתה.
 • התקנה של רשתות צפופות
  בגזרת החרקים המעופפים ניתן למצוא ברחשים, זבובים, יתושים, צרעות ואפילו תיקנים שיכולים לחדר דרך החלונות. הבעיה הכי גדולה היא שלא באמת ניתן לסגור את חלונות בכל הקיץ כי הבית יהיה חנוק ולכן מומלץ להתקין רשתות צפופות שימנעו חדירה של מזיקים מצד אחד אך יאפשרו מעבר של אוויר מהצד השני.
 • איטום של פתחי הבית
  המזיקים, ובכן, צריכים לחדור מאיפשהו ואם התקנת רשתות צפופות על החלונות אז ככל הנראה שהם יחדרו מהדלת הראשית או מפתחים שונים בבית. לרוב אלו יהיו פתחי ניקוז או פתחי ביוב שונים שלא נסגרו ולכן הדבר הראשון שיש לעשות הוא לחפש את המקומות האלו ולאטום אותם.
 • ייבוש מקורות מים בסביבת הבית
  כמו כל היצורים החיים, גם מזיקים צריכים מים כדי להתקיים ולרוב הם יחפשו מקורות מים בהם יוכלו להתרבות (יתושים לדוגמא) או לקחת מהם מים לקן (נמלים). היתושים מטילים ביצים בתוך מקורות המים, מהם מתפתחים זחלים ולאחר מכן יתושים בוגרים וחוזר חלילה כך שגם את התאמצת מאוד להדביר את היתושים הבוגרים, הם יעלמו לתקופה קצרה ויחזרו בכוחות מחודשים. ניתן לפעול נגד יתושים על ידי ייבוש של מקורות המים או להילחם בהם בצורה ביולוגית באמצעות שתילה של צמחים טורפים או פיזור של דגי גמבוזיה הניזונים מהזחלים והביצים. מים עומדים בבית גם הם מושכים מזיקים שונים ולכן יש להקפיד על ייבוש מלא בחדר האמבט וסביבת המטבח.
 • אחסנה נכונה של מזון
  מזון, מטבעו, מכיל ריחות שונים שאהובים במיוחד על המזיקים. הריח הזה מתפזר למרחקים ומושך אליו מזיקים שונים בעלי חוש ריח מפותח. הדרך הטובה ביותר לחסום את הריחות האלו ולמנוע מהמזיקים להגיע למזון הוא להעביר את כלל המזון לקופסאות אטומות. בנוסף, ניתן לפזר עלי דפנה, הידועים בריח החזק שלהם, במגירות המזווה כדי לגרום למזיקים להתרחק מהמקום.

 

הזמנת הדברה מקצועית לקיץ

המומחים של המדבירים נט בטוחים שהטיפים שכתבנו פה יעזרו לצמצם משמעותית את חדירת המזיקים לבית שלך, אך יחד עם זאת אנחנו ממליצים לך להזמין הדברה מקצועית לקיץ שתנתח את מצב המזיקים הייחודי שלך ותתאים שיטות הדברה שיהפכו את הבית שלך למוגן באמת.
זקוקים לשירותי הדברה באזור מגוריכם? פנו עוד היום לצוות המדבירים נטעוד היוםבטלפון: 072-3341-454

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד