בע"ה ט"ז אייר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אילו דרכונים ניתן להוציא כיהודים

  • תוכן מקודם
  • כ"ג ניסן תשפ"ד - 11:14 01/05/2024
גודל: א א א
Porapak Apichodilok
Porapak Apichodilok

כיום כל אזרח ישראלי יכול להרשות לעצמו להוציא דרכון זר בשל מגוון של סיבות על מנת לטייל בועלם, לגור במדינות שונות, לעבוד וללמוד בהן. לא מעט אנשים מחזיקים בשני דרכונים על מנת שיוכלו ליהנות מיתרונות אלו וגם לאפשר לילדים שלהם ליהנות מהאפשרויות הללו. מחפשים מידע על דרכון זר? כל המידע נמצא עבורכם כאן.

דרכון זר – מה היתרונות של הוצאת דרכון זה?

בין אם אתם מבקשים להוציא דרכון רומני ובין אם אתם מבקשים להוציא דרכון פורטוגלי יש יתרונות רבים להוצאת דרכון זר, הנה כמה יתרונות מרכזיים:

·        היכולת לטייל בחו"ל באופן  חופשי – היתרון הבולט ביותר של דרכון זר היא היכולת לטייל בחו"ל באופן חופשי. אפשר לנוע בין מדינות שונות ללא שום בירוקרטיה מסרבלת.

·        עבודה בחו"ל – אם אתם מחפשים לעבוד בחו"ל דרכון זה מקצר ללא ספק את התהליך המורכב של קבלת וויזה ובמקום לעבור תהליך בירוקרטי מתיש או תקופת המתנה ארוכה אתם יכולים ליהנות מעבודה בחו"ל ולפתח את עצמכם ברמה מקצועית אל קריירה בינלאומית.

·        לימודים בסבסוד מלא או בהנחה משמעותית – דרכון זה מאפשר לכם ללמוד  מגוון של מוסדות ברמה הבינלאומית כאשר המדינות הללו גם מעניקות או סבסוד מלא, או הנחה משמעותית בלימודים. הלימודים הללו פותחים לכם דלתות אל קריירה בינלאומית ענפה המאפשרת לכם לקבל ערך משמעותי מבחינה אקדמית.

איך מוציאים דרכון זר?

הוצאת דרכון שהינו דרכון זר בין אם דרכון רומני ובין אם דרכון פורטוגלי היא למעשה באמצעות תהליך בירוקרטי לא קל ולכן חשוב שתעשו זאת באמצעות ליווי מקצועי והכוונה אישית לאורך כל הדרך מתחילת התהליך ועד לסיומו. התהליך מצריך מכם לבדוק את המוצא והמורשת שלכם ולהוכיח את אילן היוחסין. מעבר לכך צריך לבדוק גם עמידה בתנאי תושבות. חלק מהמבקשים מבקשים גם לעשות את התהליך באמצעות השקעה ברכישת נדל"ן במדינה המבוקשת, או באמצעות התאזרחות המאפשרת עבודה קבועה ותוך כך היטמעות בחברה המקומית ובתרבות המקומית. דרכים נוספות להוצאת הדרכון הן או נישואין לאזרח המדינה, השתייכות אתנית או דתית או תרומות חריגות לתחומי המדע או האומנויות.

איזה סוגי דרכונים קיימים?

הסוגים הקיימים עבור דרכון זר הם שלושה סוגים מרכזיים:

·        דרכון פורטוגלי – מתאים לאזרחים צאצאי גירוש ספרד.

·        דרכון רומני – מתאים לילדים של הורים רומנים, ילדים מאומצים להורים בעלי אזרחות רומנית או למבקשים לקבל אזרחות רומנית.

·        דרכון פולני – מתאים לאזרחים להם יש קשר דם לאזרחים פולנים.

לא מעט ישראלים מחפשים את התהליך הקל ביותר לקבלת דרכון זר זה או אחר. בגלל שמדובר בהליך בירוקרטי לא פשוט המצריך גם המצאת מסמכים מומלץ שתעשו זאת נכון ובליווי המקצועי הטוב ביותר לא רק בשל המצאת המסמכים הדרושים, אלא פשוט כדי שהתהליך לא יהפוך להיות מורכב ומסורבל שגם יצריך מכם הוצאות מיותרות ובזבוז זמן. כי חשוב שתהיו בידיים הטובות ביותר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד