בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אין חירות בלי אחראיות

ערב זום מרתק בנושא לקיחת אחראיות על ההתנהלות הכלכלית שלנו ויציאה לחירות ורווחה כלכלית

  • Funzing | תוכן שיווקי
  • כ"ח סיון תשפ"א - 12:36 08/06/2021
גודל: א א א

ארגון 'פעמונים', 'הבית לכלכה יהודית' ו'עוגנים-דביר: השקעות נדל"ן כחול לבן' מזמינם אתכם לערב זום שידון בהתנהלות כלכלית אחראית בראי ההלכה.  

מי שלא מתנהל נכון כלכלית מבין את זה מהר מאוד בד"כ. שיחה זועמת מפקיד הבנק, צ'קים חוזרים, "סירוב" בסליקת כרטיס האשראי בסופר, עיקולים ועוד'.

את הדבר הזה אין צורך להסביר. החיים עצמם דואגים לזה מצוין, ולעתים בלא מעט אכזריות: עד שלא מבינים זה לא מפסיק. למעשה קיימות שתי חלופות בלבד: או שממשיכים לחטוף, או שלומדים להתנהל נכון, בלי קשר לרמת ההכנסות.

צוותי ליווי של פעמונים מספרים על לקוחות שנמנים על העשירון העליון מבחינת היקף ההכנסות (38,000 ₪ / חודש וצפונה) אבל מרוב אי שליטה בהוצאות, פשוט מתקשים לסגור את החודש.

בפועל, רוב האנשים לומדים להתנהל עם הזמן.

וכאן מתחילה הבעיה היותר עמוקה: אנשים חושבים שהם מתנהלים נכון (מכיוון שהתזרים תקין ואין עשר שיחות שלא נענו מהבנק) כשבפועל הם רק בחצי הדרך.

אנשים מתנהלים נכון "פרגמטית" אבל לא0 מבחינה "הלכתית". מי שחוצה את הרוביקון ומוסיף נדבך הלכתי להתנהלותו הכלכלית רואה ברכה, פשוטו כמשמעו, בלי סיפורי מעשיות.

התורה מאדירה את חשיבותה של הברכה הגשמית, מחנכת אותנו להנות מיגיע כפינו מבלי להזדקק לבריות, מלמדת אותנו לקחת על עצמנו התחייבויות שנוכל לעמוד בהן, ולעמוד בהתחייבויות שלקחתנו על עצמנו, מחנכת אותנו להימנע מהלוואות בריבית למטרות צריכה גם עם היתר עסקה, מלמדת אותנו לראות את הנולד, לחסוך, להתנהל בתבונה, ולתת מעשר מהכנסתנו לצדקה ולצרכי מצווה.

התורה מאוד ברורה בעניין. למעשה זהו הנושא היחיד שבמסגרתו ניתן להעמיד את הקב"ה בניסיון:

הָבִיאוּ אֶת כָּל הַמַּעֲשֵׂר [...] וּבְחָנוּנִי נָא בָּזֹאת אָמַר ה' צְבָאוֹת אִם לֹא אֶפְתַּח לָכֶם אֵת אֲרֻבּוֹת הַשָּׁמַיִם וַהֲרִיקֹתִי לָכֶם בְּרָכָה עַד בְּלִי דָי"

כשליש מהלכות התורה שבכתב עוסקות למעשה בנושאים כלכליים, כך שבכל קנה מידה זה נושא שמאוד "חשוב" להקב"ה עד כדי כך שהוא מזמין אותנו לבדוק אותו.

חברת "עוגנים-דביר: השקעות נדל"ן כחול לבן" מאפשרת למשפחות ויחידים לצמוח כלכלית בעזרת השקעות בנדל"ן בארץ. כחלק אינטגרלי מהפעילות שלנו אנו שמחים להזמינכם, בשיתוף עם הבית לכלכה יהודית וארגון פעמונים לאירוע זום ענק ביום רביעי הקרוב בשעה 20:00 שיעסוק בדיוק בנושאים אלה:  להתנהל נכון בשתי הרמות, פרגמטית והלכתית. מוזמנים להירשם ללא עלות, לקבל ארגז כלים ייחודי להתנהלות כלכלית נכונה מכל הבחינות, ולראות מזה ברכה גדולה. מוזמנים לנסות!

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד