בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אל תפתחו באש - טיפים למניעת שריפות בבית

  • תוכן שיווקי
  • כ"ז אייר תש"פ - 12:04 21/05/2020
גודל: א א א

הביטוח הטוב ביותר מפני שריפות הוא מניעה

מניעת שריפות היא אולי החלק החשוב ביותר בעצירת דליקות בבית המגורים. שריפה שהתחילה, ושתפסה תאוצה, יהיה קשה מאוד לעצור. בעזרת מספר צעדים פשוטים, תוכלו לצמצם עשרות מונים את הסיכוי להתפתחות שריפה בבית המגורים. קודם כל, נסו למפות את המכשירים אשר עלולים לגרום להתלקחות דליקה, כמו למשל קמין הפועל על גז, נפט או עץ, או חימום סלילים. לעולם אל תניחו פריטים דברים דליקים קרוב אל המכשירים הללו. חלק עצום מהשריפות הביתיות מתחילות פשוט מחימום דולק אשר אחד הילדים זרק עליו בטעות בגד ויצא מהבית. צעד נוסף למניעת שריפות בבית, הוא חינוך הילדים לשימוש נכון באש. אם יש לכם גפרורים בבית כדי להדליק את הגז, הנחו את הילדים כיצד יש להפעיל אותם, וממה צריך להיזהר. למדו אותם על מערכת החשמל בבית, ולהיזהר ממשחק עם שקעים או עם חוטי חשמל חשופים. הנחו אותם שבכל מקרה של חשד לשריפה, הפעולה הראשונה שלהם צריכה להיות להבטיח את ביטחון כלל בני הבית, להוריד את פקק המתח הראשי, להתפנות מהמבנה ולהזעיק עזרה.  

התקנת גלאי עשן בכל חדר

ביטוח מבנה סטנדרטי יכול בהחלט לכלול בתוכו ביטוח שריפה, שישמור עליכם מנזק כלכלי עצום. למרות זאת, הוא לא יפצה אתכם על שברון הלב ועל הזמן האבוד. התקנת גלאי עשן בכל חדר יכולה גם לצמצם במעט את העלות של ביטוח מבנה, וגם לסייע באיתור שריפות הרבה לפני שהן יוצאות משליטה. כאשר מתקינים גלאי עשן בחדרי הבית, חשוב מאוד לבדוק שלגלאי יש גם חיבור למערכת החשמל הביתית וגם לגיבוי המופעל בעזרת בטריות. הגיבוי יאפשר לגלאי העשן לתפקד ולהשמיע אזעקה גם אם מערכת החשמל הראשית בבית ניזוקה בשריפה. חשוב מאוד לבדוק שהרגישות של גלאי העשן מוגדרת על פי הוראות היצרן, כדי שלא ישמיע אזעקות שווא שיפגעו במהירות התגובה במקרה של אזעקת אמת.

גלאי חום ייעודיים

גלאי עשן הוא רק דוגמה אחת לשלל מערכות טכנולוגיות שנוצרו כדי לאפשר התרעה מהירה מפני התפתחות שריפה. מערכת נוספת אשר ניתן בהחלט לשקול להתקין בבית המגורים, היא גלאי חום. בשונה מגלאי עשן, אשר מאתר הבדלים בהרכב האוויר בחלל הבית, גלאי חום מאתר שינויי טמפרטורה. גלאי החום הוא לעיתים קרובות מכשיר יותר מדויק מגלאי העשן, אך המערכת המושלמת תשלב את שניהם. מערכות חדשניות לגילוי שריפות עושות שימוש בחיישני עשן וחום יחדיו, ומחפשות איתות משולב משניהם כדי לשפר את דיוק האזעקה ואת תוקפה.

רכישת מערכות אוטונומיות להגנה משריפות

אם רוצים להבטיח הגנה הרמטית מפני שריפות בבית או בחלל עבודה, ניתן בהחלט לבחור לרכוש מערכות אוטונומיות להגנה משריפות. מערכות אלו פועלות תוך שילוב של מערכות כיבוי ומערכות גילוי אש. כך, במקרה של שריפה, מערכות החיישנים תייצר התרעה ממוקדת, אשר המערכת יודעת לתרגם באופן עצמאי לפעולה המתאימה ביותר. חלק מהמערכות המתקדמות יותר יאפשרו לכם לשחק עם הגדרות ההפעלה, ולקבוע את רמת הרגישות שלה ואת סדר פעולות הכיבוי הרצוי לכם. כך, תוכלו לדעת שהבית שלכם מוגן באופן הרמטי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד