בע"ה ט"ז סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אמו של הילד שכמעט לא נולד: היום כולם לא יכולים בלעדיו

לפני קצת יותר מתשע שנים היה נראה שיאיר לא יזכה לבוא לעולם. "בזכות המעטפת הרחבה שקיבלתי מאגודת אפרת - זכיתי להביא חיים לעולם"

  • תוכן מקודם
  • ו' תשרי תשפ"ד - 17:53 21/09/2023
גודל: א א א

בגיל 27 גילתה חנה ראובן שהיא בהיריון. באופן מצער, הסביבה שלה לא קיבלה את הגילוי בעין יפה. מבחינתם, האפשרות היתה אחת ויחידה: להפסיק את ההיריון.

"הייתי תחת לחצים מכיוונים שונים, וכבר היה לי תור להפלה בקליניקה פרטית בתל אביב".

שכנתה של חנה המליצה לה להתקשר לאגודת אפרת. "ענתה לי עובדת סוציאלית מקסימה שהתעניינה בי. היא שאלה האם אני רוצה להמשיך את ההיריון הזה, ואז היא סיפרה לי מה אגודת אפרת יכולה להציע לי, במידה ואחליט לשמור על ההיריון".

חשוב לחנה להדגיש. "רותי בכלל לא ניסתה ללחוץ עלי, היא שאלה האם אני רוצה להמשיך ואמרתי לה שאני רוצה, אבל יש לי המון לחצים גם כלכליים וגם לחצים אחרים וכבר קבעתי תור להפלה".

רותי סיפרה לחנה על המעטפת שאגודת אפרת תעניק לה במידה ותחליט ללדת. היא תקבל עגלה, מיטה, טיטולים סל מזון לשנתיים סיוע בחזרה לשוק התעסוקה ועוד.

חנה הרגישה לבד מול כל העולם. בלי השכלה, בלי עבודה, גרה אצל אמא בהיריון.

אבל היא קיבלה החלטה אמיצה, ובזכות הקשר והמעטפת של אגודת אפרת, היא החליטה להביא חיים לעולם.

חודשים ספורים לאחר מכן חנה ילדה, וייקרא שמו בישראל יאיר משה.

"מיד לאחר הלידה", מספרת חנה בהתרגשות, "הכל הסתדר, וגם למשפחה המורחבת הביא הילד אור ושמחה. היום יאיר בן תשע, חצוצרן ולומד בבית הספר למוזיקה בקונסרבטוריון. היום כולם לא יכולים בלעדיו".

חנה ראובן מלבד לימודי התואר השני שהיא לקראת סיומו,  מנהלת המדיה הדיגיטלית באגודת אפרת. היא מנהלת את הרשתות החברתיות של האגודה ומעבירה הלאה לנשים במצב דומה את החוויה שהיא קיבלה.

אגודת אפרת מביאה חיים לעולם. בכל יום מגיעות לפתחה של אגודת אפרת יותר מעשרה מקרים של נשים הרות החוות מצוקה של ממש. הן נמצאות תחת לחצים כבדים ועלולות לקבל החלטה הנוגדת את רצונן. הן קוראות לנו בכל יום מימות השנה לזכור את העובר שהן נושאות ברחמן ואותן - לחיים.

כתבו אותם לחיים בתרומה לאגודת אפרת>>

האגודה מפעילה מערך של ייעוץ, הכוונה, תמיכה ומעטפת כלכלית וחברתית עבור נשים הרות המעוניינות ללדת אך נתונות תחת לחצים שונים להפסקת ההיריון.

בשנה האחרונה הרחיבה האגודה את הפעילות והקימה בית חם, מקלט לנשים בהיריון שבעקבות לחץ משפחתי או חברתי נאלצות להתפנות ממקום המגורים, אך ורק משום שהחליטו לממש את רצונן וזכותן ללדת. בבית החם הן מקבלות ליווי ותמיכה עד חצי שנה אחרי הלידה, ומפתחות כישורי חיים שתסייענה להן להיות עצמאיות, להתפרנס ולגדל את הילד בכבוד.

בימים אלה, ימים בהם אנו מבקשים מבורא עולם "וכתבנו לחיים טובים", יוצאים באגודת אפרת בהתרמה למען המשך פעילות האגודה, כדי שיוכלו להמשיך את המעטפת הרחבה שמעניקה יציבות ותמיכה לנשים שרוצות להביא חיים לעולם.

לתרומה לאגודת אפרת לחצו כאן>>

תרמו כעת לאגודת אפרת והיו שותפים למפעל הצלת חיים כפולה. הצלת חיי התינוק, והצלת חיי האם שתוכל לשוב לחיים שלווים ומסודרים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון