בע"ה י"ח אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אסף חילו - מה צפוי לקרות לענף התיירות אחרי הקורונה?

  • תוכן שיווקי
  • כ"ב חשון תשפ"א - 12:04 09/11/2020
גודל: א א א
(יח"צ)
(יח"צ)

אסף חילו מציין כי מגפת הקורונה הובילה את ענף התיירות הישראלי והעולמי לכמעט שנה של העדר פעילות או פעילות מינורית זניחה.

בזכות שמירה על כללי בריאות מחמירים בישראל ובמדינות נוספות והאצת פיתוח החיסון לקורונה – ניתן להתחיל לראות את האור בקצה המנהרה.

על היום שאחרי הקורונה, הכללים, הבדיקות המהירות והחיסון – מומחה התיירות הישראלית והעולמית, אסף חילו, מציג תחזית מעודדת לכולנו.

השפעת הקורונה: המכה הקשה לענף התיירות

אם תחזרו שנה אחת אחרונה בזמן אל שנת 2019 ותשאלו את האדם הממוצע בישראל על תיירות הפנים והחוץ שלנו, סביר להניח שאותו אדם יענה לכם שהתיירים נוהרים לישראל ונמל התעופה מלא בישראלים שטסים לחופשות וחלקם הגדול יותר מפעם אחת בשנה.

מנתוני שיא בתיירות הנשברים כל שנה מחדש, מדינת ישראל (בדומה למרבית מדינות העולם) איפסה לחלוטין את היצע החופשות (טיסות ומלונות), כך שענף התיירות התוסס עצר את פעילותו במפתיע עם עשרות אלפי עובדים ישרים ועקיפים שנותרו ללא תעסוקה. אחת המדינות שנפגעה היא איטליה ובמיוחד העיר רומא שספגה מכה תיירותית קשה.

בעוד שההיצע התאפס, הביקוש כך נראה נשאר ברמה גבוהה מאוד וברגע שהתאפשר לנפוש בארץ או לטוס לחו"ל, אזרחי ישראל הסתערו על כל כרטיס טיסה או חדר במלון.

לאחר היציאה מהסגר השני ובאמצע חודש אוקטובר נתב"ג חזר לפעילות סדירה ובשדה התעופה נצפו ישראלים העומדים בתור לטיסה למדינות ירוקות ואף למדינות אדומות המחייבות בידוד של שבועיים בחזרה.

אם תשאלו את הגורמים הבולטים בענף התיירות לא תמצאו התעלמות מהמגפה או רצון לעקוף הנחיות, המטרה העיקרית היא להניע את גלגלי הפעילות כמה שניתן בתקופה המאתגרת ובהתאם לכל ההנחיות.

ענף התיירות הוכיח שהביקוש לחופשות בארץ ובחו"ל עדיין נמצא ברמה גבוהה והישראלים מחפשים אחר היעד הבא, מלבד חופשה בהתאם להנחיות הקורונה ושמירה על הריחוק, ענף התיירות נערך לחזרה לשגרה ומצפה לרגע בו ניתן יהיה לדבר על מגפת הקורונה בלשון עבר.

אסף חילו מצביע על הפעולות העולמיות ששינו את ההתמודדות עם הקורונה

למרות הנזקים הרבים לתיירות בארץ ובחו"ל המוערכים במיליארדי דולרים, המדינות שמצליחות להשתלט על המגפה, בניהן מדינת ישראל, יכולות לאפשר לענף התיירות להשתחרר ולהתחיל להיערך לחזרה לשגרה מסוימת.

מומחה התיירות הישראלית והעולמית, אסף חילו, מצביע על הנקודות ששינו את ההתמודדות עם המגפה הקטלנית: מידע רב המופץ באינטרנט וברשתות החברתיות, העלאת השימוש באמצעי מיגון וחיטוי, בדיקות קורונה מהירות (תוצאה תוך דקות בודדות) ומרוץ מואץ לחיסון שצפוי לצאת עד סוף השנה או ברבעון הראשון של 2021.

כל הכלים בהם הגורמים המקצועיים משתמשים בהם כיום לא היו קיימים בעבר ומאפשרים לאנושות להתמודד עם מגפות ומשברים עולמיים בצורה טובה ומתקדמת יותר ממקרים מתועדים ומוכרים בהיסטוריה.

אסף חילו שם דגש על הגורמים העיקריים שיאפשרו לנו לחזור לשגרה אחרי שנתגבר על מגפת הקורונה: "חשוב לזכור שכבר מספר רב של שנים שההזמנות מתבצעות מרחוק, כיום החופשות מותאמת לתקופת הקורונה ולוקחות בחשבון אזורים שסגורים או מוגבלים. לא צריכים להמתין למציאת החיסון כדי להניע את גלגלי התיירות, הצלחנו להוכיח שניתן לצאת למדינות ירוקות ולחזור ללא בידוד", חילו מוסיף: "עד שיסיימו לפתח חיסון, רשימת המדינות הירוקות שאינן מחייבות בידוד מתעדכנת כל הזמן באתר משרד הבריאות, בוחרים את היעד המתאים, שומרים על הריחוק והכללים ומאפשרים לעצמנו חופש מותאם".

אסף חילו: "התמודדות מרשימה של גורמי הבריאות והתיירות בעולם"

עם התפתחות המדע והטכנולוגיה, רבים מאיתנו הספיקו לשכוח את המגפות העולמיות שפקדו את העולם לפני עשרות, מאות ועד אלפי שנים טרם מגפת הקורונה.

אם תשאלו את אסף חילו, היכולות לשרוד ולהתמודד עם מגפת הקורונה תוך זמן יחסית קצר יכול להיות מוגדר כנס של העידן המודרני: "אפשר לפתוח ספר היסטוריה או לחפש בגוגל כמה דקות ולמצוא מגפות רבות שהשמידו אחוזים ניכרים מאוכלוסיית העולם. מגפת הקורונה גומרת לתחלואה משמעותית ולמרות זאת יכולנו לראות מספר מתים וחולים גבוה בהרבה, יותר מקרים של אי יכולת להתמודד עם בעיות פסיכולוגיות רבות עקב הסגר והעולם שהשתנה תוך רגע ועוד".

חילו מצביע על נקודת האור במגפה: "יש לנו אפשרות לשוחח בווידיאו מרחוק, להעביר את הזמן בבידוד ובזמן הזה גורמי הרפואה מתקרבים לחיסון ולשחרור המשק אל החיים הנורמאליים, בניהם כמובן ענף התיירות הרעב לנופשים".

אסף חילו מקווה שכולנו נחזור לטייל בחו"ל וגם בעיר רומא אחרי הקורונה, בלי פחד ובלי חשש!

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד