בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

באילו מקרים כדאי להפעיל את ביטוח הרכב שלכם ?

  • תוכן מקודם
  • ט"ז אדר ב תשפ"ד - 11:43 26/03/2024
גודל: א א א
FREEPIK
FREEPIK

ביטוח רכב הוא חובה על פי חוק בישראל, אך לעיתים קרובות נהגים נמנעים מלהפעיל אותו במטרה לחסוך בעלויות. עם זאת, חשוב להבין שביטוח הרכב נועד להגן עליכם במקרים רבים שעלולים לגרור עלויות גבוהות. חברות הביטוח השונות מציעות פוליסות ביטוח שונות שכל אחת מהן עם כיסויים שונים. ריכזנו מספר מקרים בהם כדאי מאוד להפעיל את ביטוח הרכב שלכם:

תאונת דרכים

אחד המקרים המובהקים להפעלת ביטוח הרכב הוא במקרה של תאונת דרכים. גם אם מדובר בתאונה קלה לכאורה, העלויות לתיקון הנזקים יכולות להיות גבוהות מאוד. פוליסת ביטוח הרכב תכסה את עלויות התיקונים, למעט השתתפות עצמית, ותחסוך לכם הוצאות כספיות משמעותיות. אם מדובר בתאונת דרכים קטנה כמו "נשיקה" או שפשוף כשהנזק הוא חיצוני ולא משמעותי ישנם אנשים שמעדיפים לא להפעיל את ביטוח הרכב מכיוון שהפעלת ביטוח רכב עשויה לגרום לעלויות גבוהות יותר בעתיד.

נזקי טבע

נזקי טבע כמו שיטפונות, סופות רעמים וברד יכולים לגרום נזקים משמעותיים לרכב שלכם. ללא ביטוח רכב מקיף, תצטרכו לשאת בעלויות התיקונים בעצמכם, אשר עלולות להגיע לאלפי שקלים.

גניבת רכב

גניבות רכב הן תופעה נפוצה בישראל. אם הרכב שלכם נגנב, פוליסת הביטוח תכסה את עלות הרכישה של רכב חלופי. ללא ביטוח, תישארו ללא רכב ובנוסף תפסידו את השקעתכם הכספית ברכב הגנוב.

נזקי צד שלישי

אם גרמתם לנזק לרכוש או לגוף של צד שלישי, פוליסת ביטוח הרכב מכסה את העלויות המשפטיות והפיצויים שתצטרכו לשלם. ללא ביטוח רכב, תישאו בעלויות אלו בעצמכם, אשר יכולות להיות אסטרונומיות

נסיעות לחו"ל

אם אתם מתכננים לנסוע לחו"ל עם הרכב שלכם, ביטוח הרכב הוא חובה. פוליסת ביטוח הרכב תכסה אתכם במקרה של תאונה או נזק לרכב במהלך השהות בחו"ל. מדובר במקרה לא כ"כ נפוץ אבל כדאי להכירו.

חשוב לזכור שלמרות העלויות הכרוכות בביטוח רכב, היתרונות המגוונים שהוא מספק עולים בהרבה על החיסכון הזמני. הפעלת ביטוח הרכב שלכם תחסוך לכם עלויות כבדות ודאגות רבות במקרים של אירועים לא צפויים. לכן, כדאי תמיד לשקול היטב אם לוותר עליו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד