בע"ה י"ז תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כמה כסף ניתן להרוויח מהתקנת פאנלים סולארים על גג הבית?

  • תוכן שיווקי
  • י"א סיון תש"פ - 16:33 03/06/2020
גודל: א א א

לא מעט דובר על ההיבטים הסביבתיים של ההשקעה במערכת פנאלים סולאריים, אך שיחה עם אחד ממנהלי חברות האנרגיה הירוקה המובילות בישראל מגלה כי אנו נמצאים כיום בנקודה בה הכדאיות הכלכלית להתקנת מערכת שכזו היא גבוהה מתמיד. 

למעשה זהו ה"נדל"ן" הלוהט היום בשוק.

היום יותר מתמיד, האפשרות להשיג תשואה גבוהה ודו ספרתית, היא ממשית.

התקנת מערכת סולארית בימינו היא עסקה משתלמת מאוד. לא רבים מודעים לכך, אך ככל שהזמן מתקדם אנו עדים לירידה, שבמידה מסוימת הגיע לשיא, של מחיר הפאנלים הסולאריים ועל כן אלו הופכים להיות יותר ויותר רלוונטיים בעבור כלל ציבור המתעניינים בהתקנת מערכת סולארית על גג ביתם. הירידה בעלות התקנת המערכת היא כתוצאה מירידה משמעותית בעלותם של הפאנלים הסולאריים, כאשר את עיקר ההוזלה נמצא, באופן די מפתיע, בירידת מחירי הסיליקון העולמיים.

לכן בכל הקשור לאנרגיה סולארית קל היום יותר מתמיד להתקין מערכת סולארית ביתית. ובנוסף לכך בעקבות תיקוני חקיקה שאושרו בוועדת הכספים של הכנסת, קיים פטור ממס הכנסה למערכת סולרית עד הכנסה של 24,000 ש״ח לשנה, ופטור מדיווח למע״מ עד 100,000 ש״ח לשנה.

הכנס לכאן לבדוק התאמת  אישית לגג שלך

אם ההצעה כל כך משתלמת, למה לא כולם עושים כך?

כמו שרבים שואלים, אם מדובר בהצעה כל כך מפתה, הזוכה לעידוד מצד המדינה ואף נלווים לה פטורים ממס למשקיעים אשר יבחרו ליישמה, אזי כיצד ייתכן ורק מעטים התקינו את המערכות הללו?

דבר ראשון עובדה זו כלל לא מדויקת, יש היום מאות אלפי דונמים של חשמל סולארי הפזורים ברחבי הארץ מהדרום עד לצפון, משדות סולארים ועד לולים וכלה בבתים פרטים ובתי כנסת, ולא רק זה, ישנו טרנד חדש שמשקיעים קונים או שוכרים משקים חקלאים ע"מ להופכם לשדה סולארי.

דבר שני, יוזכר כי עד לפני מספר שנים הונהגה שיטת “מונה נטו”, לפיה בעלי הבתים אשר בחרו להתקין מערכת סולארית על גג ביתם, זכו לקבל הנחות בחשבון החשמל כנגד החשמל אותו הם ייצרו באמצעות המערכת שלהם. אך היום הדבר אינו כן, אלא חברת החשמל משלמת ללקוח בחוזה עצמאי על כל קוט"ש שהיא מקבלת. על פי שיטת תשלום זו, התקנת פאנלים סולאריים הפכה לרווחית ביותר. אם ניקח למשל גג שגודלו 100 מ"ר בהתחשב בעלות של התקנת מערכת פאנלים סולאריים העומדת כיום על סך של כ-65 אלף ₪ בערך, הרי שנדרשת תקופה של בין 6 ל- 7 שנים בכדי להביא להחזר השקעה, שעם סיום תקופה זו מתחילה תקופה של רווח נקי למשך 19 שנים וכאשר מסתכלים בראייה כוללת ניתן להשיג תשואה של 13% לערך על ההשקעה הכוללת.

מדובר בהשקעה של סכומים קטנים יחסית עם תשואה שיכולה להגיע ביו 10,000 ל-18,000 שקלים ויותר בשנה לבית פרטי (200-100 מ"ר), אם בעבר רק אם משקיעים סכומים גבוהים אפשר להרוויח כסף בלי לצאת מהבית. היום יותר מתמיד הדבר בהישג ידו של כמעט כל אחד לפרטים והרחבה לחץ כאן.

כדאי לשם לב שחברת החשמל מתחייבת לתשלום בגין החשמל המיוצר למשך 25 שנה ממועד שילוב המערכת ברשת החשמל ההתחייבות היא לאותו תעריף למשך כל התקופה. אם בעבר עלות ייצור מערכת סולארית מסחרית (סככות לול ומשק) חצתה את קו מיליון השקלים, הרי שהיום עומדת עלות הייצור על רבע מהסכום ואף פחות מזה.

האם פעם חשבת שתוכל להרוויח כסף מהגג שלך? יש לך דירה? חשמל סולרי השקעה מינימאלית עם תשואה גבוהה וכמעט בלי לעשות כלום. זה לא מניות ולא נדלן ולא תלוי בעליות מחירים ושינויי מדדים. א"כ אז איך אפשר להרוויח כל כך בקלות? זה פשוט מאוד- התקנת מערכת חשמל סולרי על גג הבית והשמש עובדת בשבלך ויש לך תוספת הכנסה חודשית עם חוזה מחברת החשמל, חברת TDI אנרגיה ירוקה, ממוקמת בירושלים כנפי נשרים מתמחה במכירה והתקנת מערכות סולריות ומתייחדת בעבודה עברית וברמת אמינות ושירות גבוהה במיוחד תוך שימוש במוצרים איכותיים ביותר.

החברה עושה לך את כל הבירוקרטיה מול חברת החשמל.  החברה מציעה מגוון מסלולי השקעה, בהם קניית המערכת ע"י הלקוח, מימון מלא- החברה מציעה מסלול שבו אתה לא מוציא שקל מהכיס!, השכרת גג הלקוח.

אם יש לך גג פרטי או שאתה בעל מוסד (ישיבות או כל מוסד אחר) או סככת משק או בית כנסת מעל 100 מטר, השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם: השאר כאן פרטים ונחזור אילך בהקדם

******************

אין באמור בכתבה משום יעוץ פיננסי ועל הלקוח לעשות לעצמו בדיקה אישית לגבי רווחיות ההשקעה. אין להסתמך על הנתונים בכתבה ללא בדיקה מותאמת אישית.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד