בע"ה כ"ג אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם ניתן לתבוע בית חולים בגין רשלנות רפואית של חדר המיון?

  • תוכן שיווקי
  • ב' אב תשפ"א - 12:59 11/07/2021
גודל: א א א
צילום: freepik
צילום: freepik

כאשר מצב חירום רפואי מתרחש, לרוב על הרופאים והאחיות העובדים בחדר המיון של בית החולים להציל את חיי המטופל. הצוות הרפואי המספק שירותי בריאות מציל באופן קבוע חיים ומונע פציעות או מחלות נוספות למטופלים אשר נדרשו להגיע לחדר המיון בשל מצבם הבריאותי. עם זאת, לעתים הצוות הרפואי מסוגל לבצע טעויות מזיקות ולעיתים אף קטלניות.

לרשלנות רפואית וטעויות רפואיות עלולות להיות השלכות הרסניות על חולים ובני משפחתם. כאשר רופאים ואנשי צוות חדר המיון אינם מצליחים לעמוד בסטנדרט המקובל של הטיפול הנדרש ורשלנות רפואית מתרחשת, קורבנות הטיפול הרשלני יכולים לדרוש קבלת פיצוי כספי באמצעות הטלת אחריות על אנשי המקצוע ועל בית החולים שהתרשל.

אם אתם חושדים שמקורו של הנזק שנגרם לכם הוא ברשלנות רפואית של חדר המיון, פנו לעורך דין לרשלנות רפואית על מנת לבדוק האם יש באפשרותכם להגיש תביעה.

מי יכול להיות אחראי על רשלנות רפואית בחדר המיון?

תביעות רשלנות רפואית בחדר מיון מבוססות על טיפול סטנדרטי אשר לא ניתן למטופל. חשוב להבין כי טעות או חוסר שביעות רצון מהתוצאה לא בהכרח עולים לרמה של רשלנות הנדרשת לצורך הגשת תביעה.

כדי שמקרה ייכנס להגדרת המונח המקצועי רשלנות רפואית, פעולות הצוות הרפואי או היעדר פעולות חייבות לרדת מתחת למה שמכונה "סטנדרט הטיפול הרפואי". באופן כללי, סטנדרט הטיפול הרפואי מתייחס לטיפול שספק שירותי רפואה סביר, עם אותה רמה של הכשרה וניסיון היה מספק בנסיבות דומות לשלכם. בנוסף עליכם להראות שפעולתיו או החוסר בביצוע פעולות אשר הייתה חובה לבצע בנסיבות העניין הם אלה שגרמו ישירות לנזק ממנו אתם סובלים.

בנוסף לאיש מקצוע רפואי בודד, סביר מאוד להניח שתוכלו להגיש תביעה נגד המוסד הרפואי בו התרחשה הרשלנות הרפואית וזאת משום שברוב המקרים הרופא משמש כעובד של המוסד הרפואי ולכן רשלנות של הרופא נחשבת לרשלנות רפואית של בית החולים.

מקרים נפוצים של רשלנות רפואית בחדר המיון

כוח אדם לא מספק: חדרי המיון מהווים לרוב את המוצא האחרון עבור רוב המטופלים וחדרי המיון בדרך כלל צפופים יתר על המידה ומשמעות הדבר היא שזמני ההמתנה ארוכים מאוד, דבר אשר עלול להוביל לסיבוכים נוספים או לתוצאה גרועה יותר מזו שהייתה מרחשת אילו המטופל היה נבדק במהירות רבה יותר על ידי הצוות הרפואי.

אבחון מוטעה: קשור לנושא הצפיפות, חדר מיון שאינו מאויש כנדרש פירושו שרופאים ואחיות צריכים לעבוד במהירות כדי לנסות לראות את כולם, מה שמוביל למתן אבחנות מהירות ולעתים מוטעות. אבחנות מוטעות עלולות לכלול טעויות במתן תרופות, זיהוי שגוי של מטופלים ועוד. בית חולים עשוי אפילו לשלוח חולה הביתה בגלל אבחנה מוטעית כאשר היה צריך לאשפז את המטופל.

שגיאות טיפול: שגיאות טיפול מכסות כל דבר, החל בניתוחים שגויים ושגיאות במתן תרופות וכלה ברופאים שלא שוטפים ידיים כנדרש לפני הניתוח מכיוון שהם ממהרים. תפקידו של בית חולים לדאוג שהמטופלים יקבלו טיפול איכותי ובמועד הנדרש לכך.

רשלנות רפואית של צוות האחיות: יתכן והתרחש כישלון של צוות האחיות בהשגת מידע מלא שיכול להשפיע על הטיפול שמקבל החולה. קיימים מקרים בהם ניתן לזהות רשלנות של אחות במסירת מידע חשוב לרופא, מידע אשר היה משפיע על הטיפול אותו קיבל החולה. אם אחות לא מבצעת כראוי את ההוראות שניתנות לה על ידי הרופא או שהיא לא מעדכנת את הרופא אודות תוצאות הבדיקות של המטופל או לגבי שינויים שחלו במצבו הבריאותי, הדבר עלול לגרום לפגיעה חולה ועשוי להיחשב להתנהלות רשלנית.

למידע נוסף אודות מקרי רשלנות רפואית היכנסו לאתר של עורך הדין שמואל קשיוב

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד