בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המדריך לבנייה ושיפוץ של מטבחים קטנים

האפשרות לבנות מטבח גדול ומרווח היא אופציית מותרות שלא כל בית יכול להרשות לעצמו. במבנים רבים החלל המיועד למטבח קטן יחסית, ויש לתכנן אותו בתבונה על מנת שישרת את צרכי הבית נאמנה ובאופן מזמין ונח. במאמר הבא נציג מדריך קצר עם טיפים מועילים לשימוש במטבחים קטנים.

  • תוכן שיווקי
  • י"ג תשרי תשפ"א - 16:22 01/10/2020
גודל: א א א
(pixabay)
(pixabay)

תלוי באוויר

הפילוסוף היווני אפלטון אמר פעם, "הצורך הוא אבי ההמצאה", ואכן יש לא מעט חוכמה בדבריו, גם כשמתייחסים לעיצוב פנים. שלא כמו מטבחים גדולים המעודדים התפרשות על פני המרחב, המטבח הקטן מציב אתגר מכובד למתכנניו – כיצד להגשים את כל מטרות החדר בכמה מטרים רבועים ספורים בלבד?

אחת האופציות הרלוונטיות ביותר עבור מטבחים מסוג זה היא שימוש בחלל באופן אנכי, או בשפה מעט יותר יומיומית: לתלות באוויר כל מה שניתן. עיצוב לגובה מגדיל את אפשרויות המקום ויוצר הזדמנויות חדשות לאחסון נוח של פריטים. עם מעט דמיון והרבה מדפים וווים תתפלאו לדעת כמה פריטי מטבח אפשר לתלות. עניין חשוב כשמנצלים את המטבח על כל גבהיו השונים, הוא לסדר את החפצים השונים כך שהשמישים ביותר יוצבו בגובה הכתפיים, בעוד החפצים הפחות יומיומיים יונחו במקומות עליונים או תחתונים יותר. כך תימנעו מכיפופים או התמתחויות שלא לצורך.

 

עם מעט עזרה  מגורמי מקצוע

כמו בתחומים רבים בחיים, גם לעיצוב מטבחים יש מומחים. היעזרות במעצבים מקצועיים עשויה לחשוף אתכם לדרכי תכנון שאולי בכלל לא חשבתם עליהן, והיא יכולה להקפיץ את שיפוץ המטבח כמה רמות למעלה. לאנשי מקצוע יש ניסיון והבנה בתחום, ככל הנראה הרבה יותר עשירים משלכם. הם ידעו כיצד לנצל את החלל באופן מקסימלי ונח, תוך כדי שמירה על עיצוב מוקפד ואסתטי. הם יכולים לתרום לכם רעיונות לאחסון וכן לעדכן אתכם בכלים ומכשירים כדאיים לשימוש במטבח קטן. גם אם התייעצות שכזו תעלה לכם יותר מכמה שקלים, מדובר בעסקה בהחלט משתלמת לטווח הארוך.

 

סוף מטבח במחשבה תחילה

תכנון מטבח קטן מצריך חשיבה מאומצת יותר מתכנון של מקבילו הגדול. כאשר ניגשים לארגון של מטבח קטן, כדאי לחשוב מה באמת צריך להיות בו ומה סתם תופס מקום. מומלץ להוציא ממנו חפצים שאינם בשימוש נפוץ, ורוב הזמן רק מסרבלים את סביבת העבודה. אותו כלל תקף גם לגבי המצרכים, ולא כדאי לאחסן במטבח הררים של חומרי גלם שתופסים נפח יקר.

באשר לכלי ומכשירי המטבח, מומלץ להצטייד בכאלו בעלי אופציות רב שימושיות על פני אלו המיועדים לשימוש בודד. למשל, למקם במטבח מקרר עם אופציה לסינון מים במקום מקרר פשוט ובר מים נפרד. דוגמה רלוונטית אחרת היא שימוש בטוסטר אובן המאפשר הן חימום והן קלייה של מזון, במקום מיקרוגל שטוב עבור חימום בלבד. האפשרויות הרב שימושיות רבות ומגוונות, וככל שמשקיעים בהן מחשבה כך מגלים יותר ויותר מהן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד