בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טיפוס חשבונאי - יש דבר כזה?

לימודי חשבונאות יכולים לפתוח דלת לקריירה רצינית ויציבה בתחום ראיית החשבון, מקצוע שמשלב אתגר מקצועי עם רמת הכנסה גבוהה. יחד עם זאת, לפני שמתחייבים לשלוש עד ארבע שנים של לימודי חשבונאות, חשוב להבין אם המקצוע מתאים לכם. אז איך תדעו האם אתם טיפוס חשבונאי?

  • תוכן שיווקי
  • ה' אב תש"פ - 21:26 26/07/2020
גודל: א א א

מתמטיקה היא השפה השנייה שלכם

נכון שגם בוגרי שלוש יחידות מתמטיקה יכולים לצלוח תואר בחשבונאות, אבל כדאי לציין שעבורם זה כנראה יהיה קשה יותר. לימודי חשבונאות כוללים לא מעט מתמטיקה, והסטודנטים נדרשים להפגין רמת שליטה גבוהה בתחום. אם מתמטיקה מעניינת אתכם ואתם לא פוחדים ממספרים, ייתכן מאוד שלימודי חשבונאות יהיו חוויה מעניינת ומעשירה עבורכם.

יש לכם חשיבה אנליטית

רואי חשבון נדרשים להפגין יכולת ניתוח גבוהה, דבר שבא לידי ביטוי גם בלימודים עצמם. חלק גדול מעבודת רואה החשבון כולל ניתוח של הנתונים המגיעים עליו והסקת מסקנות על בסיס הנתונים הללו. כדי להבין איך לייצר דו"חות ברמה גבוהה, סטודנטים בלימודי חשבונאות לא יכולים לעבוד בצורה מכאנית: עליהם לשים לב לפרטים, ולהבין לעומק את הנתונים שהם עובדים איתם.

אין לכם בעיה להתרכז

כאמור, לימודי חשבונאות כוללים עיבוד של כמויות גדולות של נתונים - דבר שדורש לא רק את היכולת להבין את הנתונים, אלא גם את היכולת לשבת במשך שעות ארוכות ולנתח אותם. הלימודים עצמם הם פעמים רבות אינטנסיביים, והסטודנטים נדרשים לרמות גבוהות של ריכוז ומשמעת עצמית.

אתם טיפוסים דייקנים

בעוד שבחלק מהמקצועות יש מקום לגמישות, חשבונאות הוא תחום קשיח למדי. זה ידוע שכאשר מדובר במספרים, יש רק תשובה אחת נכונה - וכל תשובה אחרת, גם אם היא שונה רק בעשירית המספר, היא עדיין טעות. בלימודי חשבונאות תידרשו לרמה גבוהה של דיוק - מה שאומר לבדוק כל דבר פעמיים ולעתים אפילו יותר, ולוודא עם עצמכם שאתם לא מפספסים נתונים חשובים. גם לסדר ולארגון יש חשיבות עליונה כשמדברים על לימודי חשבונאות.

יושר הוא לא שאלה מבחינתכם

רואי חשבון אחראים על תחום שנמצא בחשיבות עליונה בכל בית עסק: ההכנסות וההוצאות, או בקצרה - הכסף. כדאי שבעלי חברות יסכימו להפקיד בידיכם את הכסף שלהם, עליכם להיות אנשים ישרים ואמינים במיוחד. רואי חשבון אחראים על כל המערכת הפיננסית של העסק, ורואה חשבון שאינו אמין יכול לגרום לחברה נזקים שיעלו לה בסכומי כסף אדירים.

אתם פורחים תחת לחץ

לימודי חשבונאות יכולים, כאמור, להיות אינטנסיביים. אבל במקרה הזה, הלחץ לא נגמר עם קבלת התואר. למרות התדמית האפרורית שיש לעתים למקצוע, רואי חשבון נאלצים לא פעם להתמודד עם כמות גדולה של עבודה שצריך לבצע בזמן קצר, ושחייבת להיות מבוצעת ללא רבב - כי כל טעות יכולה לעלות למעסיק בסכומים גדולים. לכן, אם אתם מעוניינים ללמוד חשבונאות, כדאי לדעת איך להישאר רגועים תחת לחץ ולנתב אותו לעבודה זריזה ויעילה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד