בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כיצד צה"ל החזק מתקשה מול גרילה חמאסית?

צבי יחזקאלי: הטרור הוא אינו פצצות או סכינים, הטרור מפעיל נגד העולם המערבי פגיעה בסבלנותו. איך מדינה כל כך נחשבת לא מצליחה לפצח את סוד המזרח התיכון?

  • כ"ד אלול תשע"ח - 11:53 04/09/2018
גודל: א א א

אין הסבר הגיוני לכל מה שקרה כאן ב-70 השנים האחרונות. מדינה קטנה שנחשבת הצלחה כמעט בכל המדדים: צבא, רפואה, חקלאות, מדע, אקדמיה וכמובן הייטק. למרות זאת, בכל הקשור למזרח התיכון, להבנת העולם שאיתו אנחנו מתמודדים במזרח התיכון, עדיין לא הגענו לפיצוח.

איך יכול להיות שצבא שמחזיק במיטב הציוד הצבאי מתקשה מול גרילה חמאסית שמפעילה טילים מיושנים? מדוע אנחנו לא ממש מבינים את מה שקורה במזרח התיכון? ולמה סעודיה ושאר מדינות ערב הסוניות מתקרבות לישראל וזונחות את אויבנו?

בדיוק כשישראל רצתה שלום בא הטרור, וברגע שהעולם חשב שהוא חיסל את בן לאדן הופיעו הזוועות של דאע"ש.

הטרור הוא אינו פצצות או סכינים, הטרור הוא בעיקר פגיעה קטנה באורח החיים המערבי העסוק והיעיל שלא יכול לספוג הפסדים בגלל שרכבת לא עובדת או בגלל חוסר יציבות. לכן הטרור מפעיל נגדנו את הסבלנות.

70 שנה וישראל נראית היום כאחד המקומות הבטוחים ביותר במזרח התיכון ואפילו ביחס לאירופה שקולטת מהגרים וסופגת גם טרור.  מה הסוד? למה סעודיה ושאר מדינות ערב הסוניות מתקרבות לישראל? ומה קרה כאן ב 70 שנה? פלא שבעזרתו אפשר לצאת למסע מהמערב להבנת המזרח.

בעוד כחודש, יעמוד העיתונאי צבי יחזקאלי, ראש הדסק לענייני ערבים של "חדשות עשר", על הבמה, וינסה לענות על כל השאלות הללו. בהרצאה מרתקת, ינסה יחזקאלי, יחד אתכם, לפצח מה באמת קרה כאן ב-70 השנים מאז קום מדינת ישראל ומדוע ישראל כל כך מתקשה להבין את המזרח התיכון.

איפה?

ההרצאה תתקיים בקניון איילון, בבית הקולנוע "יס פלאנט", רחוב אבא הלל 301, רמת גן.

מתי?

יום רביעי,  א' חשוון ה'תשע"ט (10/10/2018). 21:00-22:10.

לא תתקיים מכירת כרטיסים במקום. לרכישת כרטיסים און-ליין ופרטים נוספים >>>

 

מה תקבלו?

- הרצאה מרתקת של העיתונאי צבי יזחקאלי.

- תשמעו למה כל כך קשה לנו הישראלים להבין את המזרח התיכון.

לרכישת כרטיסים און-ליין ופרטים נוספים >>>

אין להגיב לכתבה זו

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד