בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כך תשפצו נכון: המדריך המלא

  • תוכן שיווקי
  • ד' שבט תשפ"ב - 13:13 06/01/2022
גודל: א א א
צילום: pixabay
צילום: pixabay

אם החלטתם לשפץ את ביתכם, ככל הנראה השקעתם זמן רב במחשבה על כך. שיפוץ הוא אומנם מאורע מרגש המביא התחדשות, אך התהליך שלו עשוי להיות מעט מאיים או מלחיץ. למרבה המזל ישנם צעדים בהם תוכלו לנקוט כדי להבטיח שהשיפוץ יתנהל על הצד הטוב ביותר, כך שתוכלו להיות רגועים לכל אורך הדרך. לפניכם כל הדרכים לשיפוץ נכון של הבית.

בחרו את הקבלן הנכון

איש המקצוע שינצח על כל תהליך השיפוץ מתחילתו ועד סופו יהיה הקבלן, לכן עליכם לוודא שאתם בוחרים באיש המקצוע הנכון. ראשית, חשוב מאוד כמובן לבדוק המלצות אודות הקבלן בשירותיו אתם שוקלים להשתמש. אמנם ישנן המלצות רבות באינטרנט, אך ללא ספק תרגישו בטוחים יותר אם תקבלו המלצות מאנשים הקרובים אליכם כמו חברים או בני משפחה. בכל אופן חשוב לעשות סקר שוק מקיף עד שתבחרו מספר אנשי מקצוע אפשריים.

לאחר מכן חשוב לבדוק האם מדובר בקבלן הרשום כקבלן שיפוצים. על אף שניתן להעסיק גם קבלנים שאינם רשומים ועדיין יתכן שהם יעשו את עבודתם בצורה נהדרת, עדיין תרוויחו יותר מהעסקת קבלן רשום הנמצא תחת הפיקוח של רשם הקבלנים במשרד הבינוי.

לפני שתעשו את בחירתם יש לקבל הצעות מחיר מכל אחד מהקבלנים אותם אתם שוקלים להעסיק. כמובן שהצעת המחיר חייבת להיות תואמת גם את התקציב שלכם, אך אל תתפשרו על עבודה באיכות נמוכה עבור מחיר נוח יותר. זכרו כי השיפוץ ילווה אתכם לאורך שנים רבות.

וודאו את איכות חומרי הבנייה

אם אתם רוצים שתוצר השיפוץ יהיה איכותי, עליכם לוודא שהקבלן שלכם עובד עם חומרי בניין איכותיים. אל תתביישו לשאול עם אילו חומרים איש המקצוע עובד ולערוך עליהם מחקר, כדי לוודא את טיבם. חומרים באיכות מצוינת יעניקו לעבודת השיפוץ עמידות וימנעו בלאי מוקדם.

הקפידו על חתימת חוזה

חתימה על חוזה מול קבלן השיפוצים שלכם הוא צעד הכרחי לשיפוץ נכון, בראש שקט. החוזה יבטיח שאין מקום לפרשנויות בכל הקשור לתהליך השיפוץ ובהקשר של לוחות זמנים ותשלום. זו גם הדרך היחידה להבטיח שתהיה לכם אפשרות להגנה משפטית במקרה של רשלנות או חלילה במקרה בו הקבלן נוטש את הפרויקט באמצע.

לפני החתימה על החוזה יש לוודא שהוא כולל סעיף אי עמידה בזמנים, בו מוגדר לוח הזמנים לשלבי השיפוץ עד לסיומו. כמו כן בסעיף זה צריך להיות רשום שבמידה והקבלן מאחר בביצוע העבודה יהיה עליו לשלם קנס כספי עבור כל יום של איחור.

עוד סעיף שצריך להיות מפורט בחוזה, הוא סעיף המאשר כי אכן יש לקבלן השיפוצים ביטוח צד ג' כמו גם ביטוח על העובדים שלו. כך במקרה של תאונת עבודה אתם לא תיאלצו לשאת בדין משום שהעבודה ההתבצעה בביתכם.

כמובן שהחוזה חייב לפרט גם את תנאי התשלום על העבודה. חשוב לחלק את סכום התשלום למספר תשלומים ובשום אופן לא לשלם הכל מראש בתשלום אחד. מומלץ להגדיר סכומים שישולמו לאחר השלמה של כל שלב שיפוצים משמעותי.

הקפידו על יצירת הסכם אחריות

כחלק מההסכמים עליהם תחתמו עם הקבלן טרם השיפוץ, מומלץ מאוד לחתום על הסכם אחריות. במסמך זה יהיו רשומים כל תחומי האחריות של הקבלן בתהליך השיפוצים, כולל האחריות שלו על מתחם השיפוצים עצמו. בנוסף מומלץ שאחריות הקבלן על תוצאות השיפוץ תימשך גם על פני תקופה מסוימת לאחר סיום העבודה. כך במקרה בו יתגלו ליקויים או שידרשו תיקונים נוספים, תוכלו לפנות לקבלן ללא צורך בתוספת תשלום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 56 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד