בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למה חשוב לבדוק את הדיירים לפני שחותמים?

  • תוכן שיווקי
  • כ"ח חשון תשפ"א - 11:16 15/11/2020
גודל: א א א

 שכר הדירה לא משולם במועד? ההמחאות של השוכרים חוזרות? דייר מסרב לפנות את הנכס ועושה בו כשלו? כ -30% מבעלי הדירות סובלים משוכרים, המפרים את החוזה וגורמים נזקים לנכס. בתי המשפט לא ששים להגן על המשכירים, כיוון שהם תופשים את השוכר כ"קטן" ו"חלש" אל מול המערכת. מדוע חשוב לבצע בדיקת דיירים לפני שחותמים ואילו אמצעים עומדים לרשותכם? כל המידע כאן בכתבה.

מדוע חשוב לבדוק את הדיירים לפני ששוכרים?

שוק השכירות בישראל נמצא בעליה מתמדת, אך על אף הביקוש הרב, עדיין לא קיים שום מנגנון ממשלתי הממפה ומדרג שוכרים ומשכירים. במצב הקיים, משכירים רבים, ששמים את מיטב כספם על נכס, שאמור להניב להם תשואה שנתית העומדת על 3% מוצאים, שבמקרים מסוימים, עליהם להתמודד עם דיירים סוררים, שעושים את כל שעולה על רוחם בנכס ומפרים את החוזה פעם אחר פעם. האם העניין מאפיין אזורי מצוקה? לא בהכרח, שכן גם באזורים הנחשבים ליוקרתיים, דיירים פושטי רגל הצליחו "להסתיר" מידע מהותי בנוגע לאיתנותם הכלכלית- רק לאחרונה נמצא כי אביה של דוגמנית מפורסמת, השתמש בשמה על מנת לשכור דירות יוקרה, שמעולם לא תכנן לשלם את השכירות עבורן.

בדיקת דיירים נועדה לפתור את הבעיות הבאות:

  • המחאות תשלום חוזרות, או אי תשלום בזמן
  • נזק והרס לדירה כתוצאה משימוש לקוח והיעדר ניקיון
  • הפרעות לשכנים
  • אי תשלום לרשויות ולעד הבית
  • סרבני פינוי, אשר מתבצרים בדירה במשך תקופה של חודשים ובית המשפט לא שש לפנותם
  • פרובוקציות והאשמות במטרה להימנע מתשלום או פינוי הנכס המושכר

בדיקת דיירים נועדה למנוע אובדן הכנסה לתקופה של כחצי שנה- משך זמן הפינוי הממוצע של דייר סרבן וחוסכת לבעל הנכס עוגמת נפש רבה.  

כיצד ניתן לבצע את הבדיקה?

בדיקת דיירים ניתן לבצע בשלוש דרכים: בקשת תעודת יושר, בדיקת איתנות פיננסית, תחקור היסטוריית שכירויות.

בקשת תעודת יושר- לרשות המשכיר עומדת הזכות לבקש מהשוכר להפיק תעודת יושר משטרתית, המעידה שאינו בעל עבר פלילי.

בדיקת איתנות פיננסית- נעשית בכמה דרכים: אם מדובר על שוכר שהוא גם עובד שכיר הרי שניתן לבקש את שלושת תלושי השכר האחרונים שלו ושל הערבים שלו , אם מדובר על עובד עצמאי או בעל חברה בע"מ, ניתן לבקש את דו"ח ההכנסות ותזרים המזומנים של העסק ולבחון אם בעבר פשט רגל והסתיר מידע זה ואם ההכנסה הממוצעת שלו (לאחר ניכויי המס) מכסה את הוצאות השכירות.

חקירת היסטוריית שכירויות- על ידי בקשת ממליצים ביניהם משכירים קודמים ושותפים לדירות, ממש כפי שמבקשים ממליצים במסגרת תהליך קבלה לעבודה.

איתור מידע במרשתת – הטכנולוגיה הדיגיטלית מספקת הזדמנויות רבות לאתר מידע, שלא בהכרח הועבר בעת הפגישה הראשונית. איתור מידע זה מתאפשר  על ידי הקלדת שם השוכר בשורת החיפוש ברשתות השונות. לחיצה על החיפוש תציג את כל המידע הפומבי של השוכר לרבות תמונות, תגובות, קישורים ששיתף ורשימת החברים או הפרופילים המקושרים אליו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד