בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לצבוע את הבית במחיר זול ובלי לצאת מהכלים

  • תוכן מקודם
  • כ"ז ניסן תשפ"ב - 09:45 28/04/2022
גודל: א א א
freepik
freepik

צביעת דירה היא עניין נפוץ בישראל ואפשר גם להבין מדוע. האפשרות לרענן את מראה הבית בתוך מספר ימים הופכת את הצביעה של הבית לפעולה עם יחס העלות מול תועלת הטוב ביותר.

יחד עם זאת צביעת דירה יכולה להתברר גם כמשימה מורכבת ויקרה.

קבלו את הכללים שיאפשרו לכם לצבוע את הבית באופן הנכון ובלי לבזבז כסף וזמן.

כמה עולה לצבוע דירה בישראל?

מחיר צביעת דירה בישראל מתחיל בכמה מאות שקלים אך חשוב להבין שבהיעדר מחירון מחייב, כל צבעי או בעל מקצוע שמציע את שירותיו, חופשי לדרוש כמעט כל מחיר שעולה על דעתו וכאן עליכם להבין את ההבדלים ובעיקר למה צריך לשים לב.

כדי לדעת להבחין בין אנשי מכירות שיודעים לדבר יפה ולצבוע פחות טוב לבין צבעי מקצועי שלעתים קרובות יכול לדרוש עבור צביעת דירה מחיר זול יותר, יש להבין תחילה את העקרונות לצביעת דירות.

מדובר על כללים מקצועיים שכולם צריכים לעבוד לפיהם אך המצב בפועל רחוק מלהיות מושלם ולעתים קרובות בעלי מקצוע משתמשים בטכניקות פסולות שגורמות להם לסיים את הצביעה מוקדם יותר על חשבון איכות התוצאה.

בשורה התחתונה, צבעי שמבצע את הצביעה של הבית באופן הנכון יכול להתגלות כזול יותר ביחס למי שדרש מכם לכאורה פחות כסף אך מצא דרכים לחפף את העבודה.

מה כוללת צביעת דירה - סעיפים שצריך לבחון

רובנו לא מזמינים צבעי בתדירות גבוהה ולכן לא תמיד ברור מה צריך לבדוק ומי צריך לבצע משימה כזאת או אחרת. בואו ונעשה סדר ונראה ממה צביעת דירה מורכבת ומי אחראי על כל שלב.

  1. פינוי החדרים

במידה שאנו עוסקים בצביעת בית שגרים בו, יש צורך לפנות את החדרים לפני הצביעה. אל תקלו ראש בצעד הזה מפני שהעניין יכול להיות ממושך וקשה למדי. פינוי ארונות, רהיטים וחפצים הם חלק מרכזי בצביעה כשבסיום צריך גם לכסות לעתים את הרצפה ואת הרהיטים שלא ניתן להוציא החוצה.

בדקו אם הצעת המחיר שקבלתם מכל צבעי כוללת את פינוי החדרים טרום הצביעה. במידה שלא ואתם צריכים לבצע את הפינוי, מדובר בעניין שכדאי להימנע ממנו.

בדומה לכך צריך להבין איך מחזירים לכם את הדירה. האם הצבעי מנקה אחריו או שהפעולה הזאת באחריותכם? בסופו של דבר אלה פעולות שלא ניתן להקל בהן ראש ומומלץ להזמין צבעי שמבצע אותן כחלק מהשירות.

  1. האם צובעים תקרה?

צביעת תקרה היא לא פעולה שמבצעים בכל פעם שצובעים את הדירה מכיוון שבאופן טבעי התקרה פחות חשופה לשחיקה וללכלוך. יחד עם זאת הפעולה נחשבת למורכבת יותר וכזאת שמייקרת את הצביעה של הבית ב-30% ויותר. על כן חשוב להגדיר כבר בהתחלה אם אתם רוצים לצבוע את התקרה ובמידה שכן, לוודא שהצעת המחיר מתייחסת לכך.

  1. איך מתקנים קירות?

תיקון קירות אורך זמן ולא בגלל שהעניין מורכב במיוחד אלא מפני שהוא כולל הרבה שלבים שבהם צריך פשוט להמתין שחומרי המילוי יתייבשו לחלוטין.

יש הרבה שיטות לקיצור הזמנים אך תמיד צריך לבצע את התיקון באופן יסודי, להמתין שחומר המילוי יתייבש ורק אז לבדוק שלא צריך לבצע תיקון חוזר (מה שכן צריך לעשות ברוב המקרים). בסיום התהליך צריך לשייף את שאריות המילוי ולעתים גם לצבוע בצבע יסוד (פריימר) כדי להבטיח היצמדות תקינה של הצבע על התיקון.

  1. איך צובעים את הבית?

השלב הבא שצריך לתת עליו את הדעת הוא הצביעה של הבית. בצביעת קירות מומלץ להשתמש בצבע אקרילי ובצביעת תקרות וחדרים לחים כמו אמבטיה, כדאי להיעזר בסיד סינתטי.

חשוב להבין שלא כל חומר גלם דומה לאחר ויש צבעים איכותיים יותר או פחות. בדקו באיזה חומרי גלם מדובר בכל הצעת מחיר כדי שתוכלו להשוות בין ההצעות.

מעבר לכך בצביעת דירות יש תרגיל נפוץ שהוא קיצור הזמן שנדרש עלי ידי דילוג על שכבה אחת. משמע שבמקום לצבוע בשתי שכבות, בעלי מקצוע רבים צובעים פעם אחת ונעלמים.

כדאי להימנע מכך מכיוון שהכיסוי אינו יסודי ובעיקר בגלל שהעמידות יכולה להיפגע כך שאחרי תקופה לא ארוכה כבר תראו דעיכה באיכות הצביעה.

השוו מספר צבעים

קשה לדעת איזה צבעי מומלץ ומבצע את העבודה באופן טוב יותר מהאחר אך באמצעות בדיקת ארבעת הנקודות שציינו, תוכלו להבין מי מבצע עבודה יסודית ומי לא.

כשתשוו צבעים לפי הקריטריונים האלה תוכלו לגלות בתוך דקות מי מקצועי ומשתלם באמת ומי יעשה לכם עבודה פחות טובה וידרוש מחיר גבוה באופן יחסי.

איך לצבוע דירה לבד ולחסוך כסף?

מי שמעוניין להשקיע מעט ממרצו וזמנו, יכול לצבוע את הדירה לבד. שימו לב שלא תמיד זה כדאי מכיוון שלא כל אחד בנוי לזה מבחינה פיזית ולא תמיד זה באמת משתלם.

בדרך כלל נהוג לבדוק את הכדאיות לפי שני פרמטרים. הראשון הוא היכולת והזמן שלכם והפרמטר השני הוא גודל הדירה.

ככל שהדירה קטנה יותר כך משתלם לצבוע לבד וככל שהיכולות שלכם גבוהות יותר, כך ניתן לצבוע לבד דירות גדולות יותר.

מחיר צביעת דירה ממוצעת באופן עצמאי יכולה לחסוך לכם קרוב ל-2,000 ש״ח בקיזוז הצבעים והחומרים שתצטרכו לרכוש (על פי המדריך לצביעת בתים באתר dex). אם הזמן שלכם שווה את ההשקעה ואתם יודעים איך לצבוע לבד, תוכלו לפנות לכך זמן ולבצע את המשימה בעצמכם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון