בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מבוקשים בעולם הפיננסים

אחת הקלישאות הידועות ביותר בתחום הכספים היא שכסף מייצר כסף. ההתעסקות בכסף באופן ספציפי יכולה להיות בעלת פוטנציאל תעסוקה נרחב ביותר - וזהו למעשה התחום הפיננסי כולו על רגל אחת. ישנם מקצועות רבים שעיקר עיסוקם הוא בכסף - ניהול של כסף והשקעה של כסף. אם אתם שוקלים עבודה בתחום הפיננסי כדאי שתכירו את המקצועות השונים ותבינו היכן וכיצד אתם יכולים להשתלב בעולם זה.

  • תוכן שיווקי
  • ו' אדר תשפ"א - 17:06 18/02/2021
גודל: א א א

שוק התעסוקה בתחום הפיננסי הוא תחרותי, ויש בו הרבה הזדמנויות

העולם המודרני סובב סביב כסף, וההתעסקות הבלתי פוסקת שלנו בנושא מבהירה שכדאי מאוד שיהיו אנשים שידעו איך לנהל את הכסף הזה בצורה הנכונה ביותר. הלכה למעשה, כל ארגון באשר הוא, בין אם תאגיד ענק ובין אם עמותות ללא מטרות רווח, צריך אנשי מקצוע שיעסקו בתחום הפיננסי וידעו לנהל את כספי הארגון בצורה נכונה. יש מקומות שבהם מדובר במערכים עם מאות עובדים, ויש מקומות שבהם מדובר בעובד אחד שמשקל הארגון כולו על כתפיו . כך או אחרת, אם יש דבר שלא חסר בתחום הזה, הרי שמדובר בתעסוקה. עם זאת, האפשרויות הרבות יכולות גם להיות מאוד מבלבלות, ולא תמיד ברור מה ההבדל בין תפקיד לתפקיד ואיפה אתם יכולים להשתלב.  מיד נבהיר את העניין.

אילו מקצועות פיננסיים מרכזיים קיימים, ומה מתאים לכם? קבלו קצת מידע

חשבות והנהלת חשבונות

מנהלי חשבונות וחשבי שכר הם אנשי מקצוע, שהדרישה להם בשוק תמיד קיימת ותמיד גבוהה. כאמור, זהו בדיוק מקצוע שכל ארגון חייב שיהיה לו, במרבית המקרים בתוך הארגון עצמו ובמקרים מסוימים כשירות חיצוני לארגון או לעוסק העצמאי. תחום הנהלת החשבונות עוסק, כשמו כן הוא, בניהול הכספים והחשבונות של הארגון או של הלקוח העצמאי. זהו תפקיד שדורש ירידה לפרטים, היכרות מעמיקה עם העולם הפיננסי והביורוקרטיה הכרוכה בו, וכמובן שגם זהירות ואחריות ברמה הגבוהה ביותר. ההכשרה בתחום היא מקצועית וכוללת לימודי תעודה. פוטנציאל השכר בתחום נע בין שכר מינימום במשרה התחלתית כחלק מצוות, ועד כ-15 אלף ₪ לחודש בתפקידים ניהוליים בכירים בתחום.

סמנכ"ל כספים

סמנכ"ל הכספים, או באנגלית ה-CFO, הוא האחראי על כל התחום הפיננסי של הארגון שבו הוא עובד. קיימים עובדים כאלה בכל ארגון בינוני ומעלה – החל בחברות מסחריות וכלה בחברות ביטוח. מדובר בתפקיד שמסתכל על כל המערכות של הארגון ועל ההיבטים הכספיים של כל מערכת, ויודע לנהל את הכול בצורה נכונה. בתפקיד זה כלולים תהליכים של חלוקת כספים ומשאבים בתוך הארגון, כמו גם פיקוח על הנהלת החשבונות, תשלום המיסים, בקרה כללית על תקציבי הארגון ועוד. מדובר בתפקיד ניהולי בכיר, שבמרבית המקרים מגיעים אליו עם ניסיון מוכח בתחום ראיית החשבון, ובהתאם לכך פוטנציאל השכר בו הוא גבוה, כמובן בתלות בארגון.

יועץ פיננסי

היועץ הפיננסי הוא איש מקצוע שתפקידו לייעץ ולתת את הכלים האיכותיים ביותר בכדי לעזור ללקוח לקבל החלטות כלכליות. יועצים כאלה יכולים להיות יועצי ומנהלי השקעות, יועצים פנסיוניים, יועצי משכנתאות ועוד. התפקיד בהגדרתו לא דורש הכשרה ספציפית, אם כי תמיד כדאי שיהיו הכשרה וניסיון בתחום שבו אתם רוצים לייעץ. פוטנציאל השכר מגוון מאוד, משכר מינימום במשרות סטודנט בחברות גדולות, ועד פוטנציאל שכר מהגבוהים במשק.

מנהל סיכונים

מנהלי סיכונים עובדים בתוך ארגונים ובייעוץ להם, כשהם מנתחים את המצב הכלכלי של הארגון או של שותפיו הפוטנציאליים. זאת במטרה לסייע לקבלת ההחלטות הנכונה ביותר. התפקיד הוא תפקיד אנליטי, והוא נועד לנתח את הדוחות ואת המצב הכלכלי של הלקוח על מנת לשים בידיו את הכלים הטובים ביותר לקבלת החלטות נכונה, לבצע תחזיות, לתת המלצות השקעה ועוד.

אם אתם מחפשים את הצעד הבא בעתיד התעסוקתי שלכם, תמיד כדאי לחשוב היטב מה מתאים לכם. לאחר מכן תוכלו להשתלב בתחום התעסוקה הרווחי והמעניין שהוא העולם הפיננסי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד