בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מתי נכון להתחיל תואר שני?

הגשתם אין ספור עבודות, חרשתם למבחנים, העברתם לילות לבנים במטרה להספיק את כל המטלות לקורסים, ואחרי כל ההשקעה הזאת סיימתם סוף סוף את התואר הראשון. זה זמן טוב להסתכל אחורה ולהיות גאים בעצמכם על התהליך שעברתם, אבל זה גם רגע שבו מסתכלים קדימה ומנסים להבין - אז מה הלאה?

  • תוכן שיווקי
  • י"א סיון תש"פ - 14:01 03/06/2020
גודל: א א א
(pixaday)
(pixaday)

לפני שנרשמים לתואר שני – עושים חושבים

עבור רבים, תואר שני נראה כמו הצעד הנכון והמתבקש בשלב הזה. מעבר להרחבת ההשכלה ולרכישת כלים נוספים בתחום שבו בחרתם להתמקד, תואר שני מגיע גם עם הילה של יוקרה ושכר גבוה יותר בהשוואה לבעלי תואר ראשון בלבד. אבל עם זאת, לא בטוח שכדאי לכם למהר. לימודי תואר שני הם התחייבות גדולה, והם דורשים השקעה של זמן ושל כסף. לכן, לפני שמחליטים ללכת על זה, כדאי להתחשב במספר גורמים. 

קריירה אקדמית או השתלבות בשוק העבודה? 

אם המטרה שלכם היא להישאר באקדמיה ולהמשיך לתארים מתקדמים, יש סיכוי טוב שכדאי לכם להירשם לתואר שני מיד עם סיום התואר הראשון. כך אתם לא מתעכבים, נשארים בתחום שלכם, יוצרים קשרים וצוברים ניסיון רלוונטי במחקר. 

מצד שני, אם השאיפה שלכם היא דווקא להשתלב בשוק העבודה ולהתקדם שם - אז במקרה כזה ייתכן שתרצו לשים את הלימודים לתואר שני בצד לכמה שנים. בזמן הזה שווה להתמקד ברכישת ניסיון תעסוקתי ויצירת קשרים שיסייעו לכם בהמשך. בנוסף, השתלבות בעבודה בתחום שלמדתם יכולה לסייע לכם להבין טוב יותר מה בדיוק מעניין אתכם ברמה המקצועית ובמה תרצו להתמקד בעתיד. ידיעה זו תעזור לכם כשתחליטו לגשת ללימודי תואר שני, בכך שתוכלו לבחור במסלול הרלוונטי ביותר עבורכם. 

הפן הכלכלי של לימודי תואר שני 

אלמנט נוסף שכדאי להתחשב בו לפני שאתם מתחילים בלימודי תואר שני הוא מצבכם הכלכלי. לא חסרים מסלולים שיאפשרו לכם לעבוד במשרה מלאה במקביל לתואר, אבל עדיין מדובר בהוצאה לא קטנה. בנוסף, אתם תידרשו להשקיע זמן בלימודים, מה שעשוי להשפיע על היכולת שלכם לתת שעות נוספות במשרד. במקרים מסוימים ובתארים תובעניים במיוחד (לדוגמה, תואר שני בפסיכולוגיה), כדאי מאוד לוודא שיש לכם גב כלכלי או לחסוך מספיק כסף לפני התואר, כדי שלא תצטרכו לחזור להיות סטודנטים תפרנים לשנתיים נוספות. 

השיקול של שילוב עבודה במשרה מלאה או חלקית במהלך התואר יכול לסייע לכם להבין איזה סוג של תוכנית אתם מחפשים - קצרה ואינטנסיבית, או שאולי עדיף לכם לפרוש את לימודי התואר השני על פני תקופה ארוכה יותר ולהשאיר ימים בשבוע לעבודה בלבד. 

לסיכום, תואר שני יכול ללא ספק להוות יתרון משמעותי בהמשך הקריירה, מבחינת העלאה בשכר והתקדמות לתפקידים בכירים. ועם זאת, לפני שמתחילים לחפש את התוכנית המתאימה לכם, חשוב לשקול בכובד ראש את כל המשתנים ולתכנן קדימה לשנים הבאות. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד