בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ספר חדש לישי אביעזר - שלהבתיה

יצא לאור הספר שלהבתיה חלק א על בראשית-שמות, בהוצאת 'ספריית חוה', מאת ישי אביעזר

  • תוכן שיווקי
  • י"ב כסלו תשפ"ב - 14:55 16/11/2021
גודל: א א א

השלהבת הזאת מבטאת אש אלוקית, הנראית ויזואלית על הכריכה הקדמית באופן אחד, ועל הכריכה האחורית באופן אחר.

"שִׂימֵנִי כַחוֹתָם עַל לִבֶּךָ כַּחוֹתָם עַל זְרוֹעֶךָ כִּי עַזָּה כַמָּוֶת אַהֲבָה קָשָׁה כִשְׁאוֹל קִנְאָה רְשָׁפֶיהָ רִשְׁפֵּי אֵשׁ שַׁלְהֶבֶתְיָה" (שיה"ש ח), היא בקשת הרעיה להיות חותם בל ימחה על זרועו של הדוד. החותם הזה עם רשפי האש, מוטבע על כריכת הספר הקדמית כאש אלוקית של גלות. על השלהבת העולה ממנו, ניתן להבחין בדמויות שעלו מהגלות ונשתלו והשתרשו בארץ ישראל.

הספר שמוקדש לאמו ולדודתו של המחבר, במלאת שמונים שנה לעלייתן ארצה, עטוף ומעולף שלהבות, רשפים, שרפים ופרשיות, בשלהבתיה לבראשית-שמות. רשפים של פרשיות בארץ ישראל, זכו לראות אור בזכות השרפים שאחזו בסבא וסבתא של המחבר ושתי בנותיהם, והעלו אותם מאוסטריה באוניה ירושלים, שהיתה אחת האוניות האחרונות שיצאו מאירופה, לארץ ישראל בשנת תרצ"ט – 1939.

על הכריכה האחורית מוטבעת "חנוכיית לטרון", שנוצרה בידי אביו של המחבר בשנת תש"ז, כשנעצר על ידי הבריטים לפני הקמת המדינה. ידיים אזוקות אוחזות לפידים על מדרגות  חנוכיית עץ הזית, מאירות את אפלת הלילה השחור בארץ ישראל. שלהבת של גלות ושלהבת של גאולה בארץ ישראל, הפכו לשלהבתיה בספר על פרשיות השבוע.

ייחודו של הספר שלפנינו, במבנה המיוחד של הפרשות. כל פרשה מכילה חמישה פרקים בני שני עמודים, העוסקים בחמישה עניינים מתוך הפרשה. הפרק הקצר מצליח להאיר עניין אחד, ולתמצת אותו לשני עמודים. המעיין בספר יוכל להתוודע לנושא, ולמצוא בו אספקטים של גלות וגאולה, קבוץ גלויות והתיישבות בארץ ישראל. כותרת הפרק מעוצבת ייחודית, ובראש הפרק באה תמציתו.

הספר מכיל גם ארבע פרשיות הנוספות בחודש אדר – שקלים, זכור, פרה והחודש, וכן את מועדי חנוכה ופורים. אינדקס נרחב המחולק לנושאים חותם את הספר.

ענין אחד מתוך הפרשה נביא כאן בצורה של חידה. התשובה נמצאת בספר.

יעקב ממתין בחרן להודעת אמו כדי שיוכל לחזור לארץ. אך ההודעה בוששה. לפיכך הוא שב הביתה רק אחרי דבר ה'. מי שמתבונן באירועים שם לב, שלבן הרודף אחרי יעקב בסוף פרשת ויצא, מוזהר על ידי הקב"ה: "הִשָּׁמֶר לְךָ מִדַּבֵּר עִם יַעֲקֹב מִטּוֹב עַד רָע". האזהרה הזאת, היא שהצילה את יעקב מעימות עם לבן.

אך הבטחת ה' ליעקב בליל הסולם, "וְהִנֵּה אָנֹכִי עִמָּךְ וּשְׁמַרְתִּיךָ בְּכֹל אֲשֶׁר תֵּלֵךְ וַהֲשִׁבֹתִיךָ אֶל הָאֲדָמָה הַזֹּאת כִּי לֹא אֶעֱזָבְךָ עַד אֲשֶׁר אִם עָשִׂיתִי אֵת אֲשֶׁר דִּבַּרְתִּי לָךְ", לא מזהירה גם את עשיו מפני הפגיעה ביעקב. מדוע מבדילה ההשגחה בין יחסו של לבן ליעקב, לבין יחסו של עשיו ליעקב?

אפשר להשיג את הספר בטל:  0545503377

או בדוא"ל:  ybd320@gmail.com

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד