בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

צביעת דירה בסיום שכירות האם זה חובה?

  • תוכן שיווקי
  • ט' סיון תש"פ - 11:55 01/06/2020
גודל: א א א
(פריפיק)
(פריפיק)

חוזי שכירת דירות עשויים לכלול סעיפים רבים, שונים ומשונים. בערים שמתאפיינות בביקוש גבוה מאוד - ובמיוחד תל אביב, אבל גם רמת גן וגבעתיים וישובים נוספים - יש לבעלי הבתים כוח רב, הרבה יותר מלשוכרים. כתוצאה מכך הם יכולים לדרוש מהם בין השאר גם לצבוע את הדירה לפני שהם מפנים אותה. במקרים אחרים החוזה הוגן יותר: מי שקיבל את הדירה צבועה כחדשה, גם יידרש להחזיר אותה במצב זהה, ולעומת זאת אם במועד הכניסה לדירה היא לא הייתה צבועה, גם לא יהיה צורך לבצע פעולה זו במועד העזיבה.

מאחר שחוזי השכירות כוללים גם בטחונות, כדאי כמובן להקפיד על צביעת דירה אם הוסכם כך. מי שלא ימלא את כל סעיפי ההסכם עלול לשלם מחיר יקר אף יותר מעלות הצביעה, שכלל אינה גבוהה. למעשה לשוכרי דירות כדאי לשקול לחדש את הצבע בחדרים השונים גם לפני סיום החוזה ובלי קשר אליו - אלא על-מנת לשדרג את הנכס ואת איכות החיים שלהם בו.

האם כדאי יותר לצבוע לבד או בעזרת איש מקצוע?

התלבטות נפוצה לקראת צביעת דירה בסיום שכירות היא אם לבצע את המלאכה בעזרת צבעי מומחה או לוותר על השירות ולעשות זאת בכוחות עצמנו.

מצד אחד מי שיצבע לבד יחסוך את עלות שכרו של איש המקצוע וההשקעה הכספית היחידה תהיה הצבעים והציוד הדרוש. מצד שני לקראת מעבר דירה יש אינספור מטלות וזמן הופך להיות משאב יקר במיוחד - שיקול שאי אפשר להתעלם ממנו.

במקרים שבהם בעל הבית קפדן ומחמיר, צביעה לא מקצועית עלולה שלא למצוא חן בעיניו ולא לעמוד ברף הנכון בעיניו. כשזה המצב, חשוב לוודא מראש מה כתוב במפורש בהסכם: אם הוא מחייב צביעה מקצועית, כדאי להיצמד לחוזה. אם נכתב רק שהדירה צריכה להיות מוחזרת כשהיא צבועה תוכלו לעשות זאת בעצמכם, אבל על-מנת למנוע עוגמת נפש וקונפליקטים אפשריים חשוב לעשות זאת באופן מוקפד ומושקע.

כמה עולה לצבוע דירה שכורה?

המחיר של צביעת דירה שכורה נקבע בהתאם לגודלה. אם יש צורך בתיקונים, העלות תהיה גבוהה מעט יותר, ועוד שיקול שנכנס לחישוב הוא האם יש צורך בצביעת דלתות ומשקופים. באופן עקרוני צביעה של דירה קטנה (חדר אחד או חדר וחצי) תעלה לכם 800 עד 1,000 ש"ח. עבור צביעה של דירת 2 חדרים תתבקשו לשלם בין 1,200 ל-2,000 ש"ח. בדירות גדולות יותר המחיר כמובן מטפס ויכול להגיע גם ל-4,000-5,000 ש"ח.

עבור צביעת חדר השירותים יבקש מכם איש מקצוע מיומן 300-400 ש"ח. חדר רחצה סטנדרטי אפשר לצבוע ב-600-700 ש"ח ואילו עבור צביעת המטבח תיאלצו להיפרד מ-700-1,000 ש"ח. צביעת דירות לבד היא כמובן זולה יותר - אולם ההפרש לא בהכרח משמעותי. סיבה אחת לכך היא שללא ניסיון אתם עלולים לקנות כמויות צבע גדולות מדי, ובנוסף ייתכן שתצטרכו לרכוש ציוד צביעה מתאים. כאמור גם הזמן הוא שיקול שלא כדאי להתעלם ממנו.

צריכים לצבוע את הדירה? פנו לתצבע לי

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד