בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קרוסאובר או SUV - מי יודע?

לפני שרוכשים רכב חדש, חשוב קודם לבדוק מה ההיצע בשוק, מה כדאי לקנות, ואיזה רכב מתאים ספציפית לך. בכתבה זו נציג את ההבדלים בין SUV ל- Crossover, נמנה את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, ונפרט למי כל אחד מהם מתאים יותר.

  • תוכן שיווקי
  • ה' אב תש"פ - 21:29 26/07/2020
גודל: א א א

רכב כביש או רכב שטח?

רכבי קרוסאובר זכו לשמם בעקבות היכולת שלהם לחצות גבולות במובן המטאפורי. מדובר ברכב נוח לנסיעה על כביש סלול, בעל תכונות ויכולות שמאפיינות רכבי שטח. למרות שברמת העיקרון רכב קרוסאובר מסוגל לעמוד באתגרי השטח, לרוב משתמשים בו בנסיעות בכבישים. לעומת זאת, רכבי SUV ידועים כרכבי שטח, ונקנים על פי רוב למטרות טיולים במתארי שטח שונים ומגוונים.

השוני הוא בבסיס

הבדל נוסף בין הרכבים מצוי בבסיסם. רכב הקרוסאובר הוא רכב על בסיס שלדה אחודה. משמעות הדבר היא, שהשלדה שלו מיוצרת בחתיכה אחת. מנגד, גוף ה- SUV מיוצר בנפרד מהשלדה, זאת כיוון שהשלדה היא 'שלדת סולם' שמאפיינת רכבי שטח ומעניקה להם את המראה הייחודי שלהם.

שונה אך גם דומה

מבחינת עיצוב, הן ה-SUV  והן הקרוסאובר בעלי מבנה עגול, בניגוד מוחלט לצורה הריבועית שמאפיינת ג'יפים אחרים.

יתרונות הקרוסאובר

אמנם שימושו העיקרי של הקרוסאובר הוא בנסיעות על כביש סלול, אך הוא עדיין נחשב לרכב שטח. המאפיינים הבולטים המעניקים לו את התכונות של רכבי השטח הם תא מנוע רחב ומערכת הנעה כפולה, שמאפשרת גרירה, ע"י טנדר, למשל.

היותו של הקרוסאובר רכב כביש ורכב שטח גם יחד, מאפשר לצרכן ליהנות משני העולמות. עובדה זו  הופכת אותו לאטרקטיבי בעיני ציבור הרוכשים ככלל, ובעלי משפחות המעוניינים ברכב שנוסע טוב גם בטיולי שטח בפרט.

רוב רכבי הקרוסאובר זולים מרכבי SUV, החלל הפנימי שלהם גדול יותר ומותאם למשפחות, האבזור שלהם בטיחותי והם בעלי מפרט מפנק.

השלדה האחודה בקרוסאובר הופכת את הרכב כולו לקל יותר, ולכן הוא גם צורך פחות דלק. בנוסף, הוא צורך סולר אשר זול מבנזין באופן משמעותי. השלדה הקלה משפיעה גם על משקל הרכב כולו וצריכת המנוע.

יתרונות הSUV

 למרות שרכבי SUV מיועדים לנסיעות שטח, ניתן כמובן להשתמש בהם גם בנסיעות בכביש רגיל וסלול. רובם מכילים יותר מחמישה מושבים. הם בעלי תא מטען גדול במיוחד שמאפשר אחסון רב של ציוד והופך אותם לאופטימליים עבור מטיילים. המנוע שלהם חזק במיוחד והם בעלי הנעה כפולה. התכונות של הרכב מורכבות ממגוון יתרונות של רכבים שונים שאוגדו יחדיו ליצירת ה- SUV.

רכבי הקרוסאובר וה- SUV אופטימליים עבור אנשים שאוהבים לטייל אך חיים בסביבה עירונית. שניהם רכבי שטח ופנאי ולא רכבי שטח טהורים. הודות לכך, נפרשת בפני הצרכן רשת אפשרויות שלמה, שמרבית סוגי הרכב האחרים אינם מציעים. בין אם אתם אנשים של SUV ובין אם אתם חסידי קרוסאובר, תוכלו ליהנות משני העולמות - הכבישים העירוניים ודרכי העפר - מבלי לפגוע בשלמות רכבכם ובבטיחותכם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד