בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שיווק באמצעות תוכן לטובת קידום אתרים - כך עושים את זה נכון

  • תוכן שיווקי
  • כ"ח חשון תשפ"א - 11:06 15/11/2020
גודל: א א א

שיווק שמבוסס על תוכן איכותי מייצר לידים איכותיים. לידים איכותיים שמטופלים באופן מקצועי מניבים מכירות רבות, כך שהמשוואה פשוטה: כשבוחנים את ההחזר על השקעה (ROI) לתוכן מושקע יש ציון גבוה במיוחד, ולכן מומלץ לכל עסק לנתב משאבים לאפיק זה. חשוב לא פחות, ואפילו יותר, לעשות זאת נכון. המידע בעמוד זה יעזור לכם להבין מהם הדגשים העיקריים של שיווק באמצעות תוכן.

מידע אמין

המפתח הראשון להצלחת שיווק על בסיס תוכן הוא אמינות. אנחנו חיים בעידן שבו חדשות כזב (פייק ניוז) אולי נראות כאמצעי לגיטימי, ואי אפשר להתעלם מהתפוצה הרחבה של מידע לא מבוסס, אבל בטווח הארוך רק עסקים שמספקים אינפורמציה אמינה נתפשים כרציניים וככאלה שכדאי לפנות אליהם.

הצורך להיצמד לאמת ורק לאמת מחייב את בעלי העסקים ואת מי שיוצר עבורם את התכנים השונים לבחון בקפידה כל מידע שנכלל בכל תוכן שהוא. כשמתייחסים ללקוחות - הקיימים והפוטנציאליים - בכבוד, ולא מזלזלים ביכולת שלהם לזהות זיופים וחוסר אמינות, זוכים בכבוד בחזרה, ואיתו בסיכוי מרבי להשלים עסקאות.

תוכן מקורי

הדגש השני של שיווק באמצעות תוכן הוא מקוריות. גם בנקודה זו קל להתבלבל: לכאורה נאמר כבר הכל, וממילא חלק נרחב מהתכנים שאנחנו נתקלים בהם בכל מקום דומים אלה לאלה עד כדי שכפול - אבל כשמתאמצים למצוא זווית ייחודית ומייצרים תוכן מקורי, הרווח עצום.

כמעט בכל תחום פעילות ישנם עסקים רבים והתחרות ביניהם עזה. מי שמצליח לבדל את עצמו מהאחרים זוכה ליתרון של ממש. תוכן מקורי הוא תוכן משפיע, ולא פחות חשוב - זכיר. המותג שסיפק לקהל היעד את התוכן הזה הופך גם הוא לזכיר, ולטובה, כך שהתועלת היא ארוכת טווח.

סיפור שנוגע בבני אדם

גם תוכן מקצועי נדרש לייצר חיבור רגשי. הסיבה לכך פשוטה: כולנו מונעים בסופו של דבר מרגש, ולכן תוכן שמצליח לגעת בלב ולהגיע אל הנימים העמוקים של הנפש הוא תוכן שיניע אותנו לפעולה.

זהו כמובן אתגר משמעותי - מצד אחד לשמור על מקצועיות ולספק מידע בעל ערך אמיתי ללקוחות, ומצד שני גם לרגש. על-מנת לעמוד במשימה מומלץ להיעזר בחברות דוגמת לינקשייק שזוהי המומחיות שלהן.

על מה לכתוב?

באופן טבעי, כשרוצים ליצור תוכן שיאפשר שיווק אפקטיבי עולה השאלה על מה בעצם לכתוב.

התשובה לכאורה פשוטה: על נושאים שמעניינים את קהל היעד. כדי להבין מה באמת מעניין את הלקוחות שלכם, אפשר להיעזר בכלים דיגיטליים מתקדמים - למשל גוגל טרנדס, כלי תכנון מילות המפתח של גוגל אדוורדס ועוד. עוד דרך היא לבחון מה המתחרים מציעים, ולשם כך ניתן להיכנס למספר אתרים ולעבור עליהם ביסודיות וגם לנצל כלים חכמים אחרים כגון Ahrefs. מומלץ גם לנסות להיכנס לראש של הלקוחות, לנסות לדובב אנשים שכבר יצרו אתכם קשר ואפילו להשקיע בסקר לקוחות מקיף.

איפה לפרסם תכנים איכותיים?

מרכיב נוסף בגיבוש אסטרטגיית שיווק באמצעות תוכן היא המקומות שבהם יפורסמו התכנים. המרחב הדיגיטלי מציע לנו אינספור אפשרויות, כשהבסיס באופן טבעי הוא האתר של העסק.

עוד אופציה שכדאי לשקול היא פלטפורמות ייעודיות כגון טאבולה או אאוטבריין. הפרסום באאוטבריין ובטאבולה הוא בתשלום, וכדי למצות את ההשקעה מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מיומנים - גם ליצירת תכנים מתאימים וגם לניהול הקמפיין עצמו. דרך נוספת היא יצירת קשר עם בלוגים פופולריים ורלוונטיים לתחום הפעילות של העסק. בעלי בלוגים ישמחו לפרסם אצלם תוכן איכותי, והרווח שלכם הוא חשיפה לקהל חדש.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד