בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תאונת דרכים? אוי לא! - כך תתמודדו נכון

  • תוכן שיווקי
  • כ"ב טבת תשפ"ב - 18:25 26/12/2021
גודל: א א א
צילום: pexels
צילום: pexels

אף אחד לא מאחל לעצמו להיקלע לסיטואציה כזו של תאונת דרכים. לא מהצד הפוגע וגם לא מהצד הנפגע. אך מה לעשות שהסטטיסטיקה לא ממש מתחשבת באיחולים הללו שאנחנו מאחלים לעצמינו ואנחנו נתקלים שוב ושוב בכותרות המבשרות על תאונות דרכים.

אז נכון שכולנו חייבים לשמור על החוקים ועל הכללים ולנהוג בזהירות אך מעבר לכך, חשוב ללמוד מה צריך לעשות ומה לא צריך לעשות במקרה כזה של תאונת דרכים.

מה עושים ברגעי החרדה הראשוניים?

בשנייה בו ארעה התאונה, ההתנגשות או הבלימה שלא צלחה, התחושה הראשונה היא לרוב של חרדה מצמיתה. תחושה של לחץ נורא. מי יודע מה קרה? מה עשיתי או מה קרה לי ולנוסעים ברכב?

אז הדבר הראשון הוא לקחת נשימה עמוקה, לנסות להירגע עד כמה שהדבר אפשרי מתוך הבנה שרק מתוך יישוב הדעת אפשר יהיה לפעול בצורה נכונה.

אחרי שהתאפסתם איכשהו עד כמה שדבר כזה עשוי להתרחש בסיטואציה כזו, נסו להתרומם, לצאת מהרכב ולראות מה בעצם קרה. בדקו אם נפגעתם, אם אתם מדממים ואם חלילה קרה לכם משהו חמור. לא תמיד מרגישים את העוצמה מיד ולכן חשוב להתבונן מעט ולבדוק את עצמכם ולנסות לחוש האם הכול תקין או לא.

בדקו אם יש נפגעים במקום או כאלה שנלכדו בתוך הרכב המעורב. בתאונה. אם יש צורך הזעיקו עזרה רפואית.

אחרי שטיפלתם בענייני הגוף ובפגועים או הפצועים תוכלו להתקדם הלאה.

צילומי שטח

אז הדבר הראשון כאמור הוא טיפול בנפגעים. אחרי שזה מסודר, עליכם לדאוג לאיסוף ממצאים בשטח שיוכלו לסייע לכם בהמשך לקבל פיצויים על נזקים שאולי אירעו לכם ולרכב, להוכיח אשמה של הרכב המעורב בתאונה ובכלל להגיע לחקר האמת על בסיס עדויות ותמונות אוטנטיות מתוך הזירה.

כאן יהיה עליכם להתאמץ לאסוף כל בדל של מידע. בררו מיהי חברת הביטוח של הרכב שמולכם, למי הוא משלם ביטוח חובה והאם יש לו ביטוח מקיף, אספו שמות ומספרי טלפון של אנשים שהיו במקום בעת התאונה לצורך מתן עדויות ורשמו כל פרט שיכול להיות קשור לתאונה שארעה. כמו השעה בה היא ארעה, הנוסעים שהיו אתכם, הנוסעים שהיו ברכב המעורב וכן הלאה.

עם כל המידע הזה תוכלו להתקדם אחר כך הלאה כדי לתבוע את מה שייתכן ומגיע לכם בסיטואציה מעין זו.

פנו אל עורך דין תאונות דרכים

ברבים מהמקרים הדברים לא יוכלו להסתדר ללא סיוע של עורך דין תאונות דרכים במיוחד במקרים אשר בהם יש נזקים קשים לכלי הרכב שהיו מעורבים בתאונה. על כן ההמלצה היא פשוט לקחת את כל הנתונים שאספתם בזירת התאונה ולפנות אל עורך דין המתמחה בייחוד בנושאים הללו של תאונות דרכים. כך תוכלו להיות רגועים שהנושאים כולם יטופלו בצורה הכי טובה ובאופן הכי מושלם.

אך על מנת שאכן התהליך יעבור בצורה הכי טובה, חשוב שתבדקו קודם כל את השוק של עורכי הדין בתחום הספציפי הזה של תאונות דרכים. יש היום הצפה של עורכי דין בכל תחום כאשר בכל שנה מצטרפים עוד ועוד אנשי מקצוע בתחום. הבחירה בעורך הדין לא יכולה להיעשות רק על סמך הכותרות שהם קושרים לעצמם באתר האינטרנט שלהם.

הכלל של – אין הנחתום מעיד על עיסתו – הוא כלל שתקף תמיד גם בתחום הזה של עריכת דין.

על כן, מה שחשוב הוא לפנות אך ורק אל איש מקצוע מומחה שייטיב לתפור עבורכם את הייצוג הטוב ביותר והמבטיח ביותר. כך תקבלו את מה שבאמת מגיע לכם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד