בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תופעת הסוחרים שמשכירים מחסנים כדי למכור מוצרים באינטרנט

 • תוכן מקודם
 • כ"ה אייר תשפ"ב - 09:34 26/05/2022
גודל: א א א
123rf
123rf

בשנים האחרונות החיים של כולנו עברו שינויים רבים. מהפיכה טכנולוגית ששינתה את הרגלי הצריכה והמכירה, הפיכת העולם לכפר גלובלי אחד ובין לבין גם הופעת מגיפה שרק האיצה את התהליכים האלה, הביאו לכך שכיום אנשים עוסקים במסחר באינטרנט יותר מתמיד.

אתרי מסחר באינטרנט נהנים מצמיחה אדירה בביקוש ולצד חברות ענק, צצים בכל יום אתרים בתחומים שונים שרוצים לתפוס נתח מהעוגה הגדולה וכפי שאתם בוודאי יודעים קיימות הרבה אפשרויות להשתתף בחגיגה.

מכירת מוצרים פיזיים באתר מכירות

הגלובליזציה וקשרי הסחר העולמיים הביאו לכך שכיום כל אחד יכול לייבא סחורה מארצות רחוקות כשהדוגמה הבולטת לכך היא סין.

מוצרים איכותיים יותר או פחות בתג מחיר משתלם במיוחד ואנשי מכירות שיעשו כמעט הכל כדי שתהיו מרוצים, מביא לכך שכיום ישראלים רבים רוכשים בעצמם סחורה מאתרים כמו 'אלי אקספרס' או 'אליבאבא' ומוכרים אותם כאן בישראל באמצעות אתרי אינטרנט.

מכירת מוצרי אלקטרוניקה, צעצועים ואפילו רהיטים הפכו כבר מזמן לעניין שבשגרה ונראה שהרשת מלאה באתרי מסחר שישמחו למכור לכם הכל ובמחירים אטרקטיביים במיוחד.

חלק חשוב נוסף שחסר בפאזל ליצירת מערך שיווקי מסחרי איכותי הוא מקום אחסון לכל הסחורה שמייבאים שהרי אנו מעוניינים במלאי מספק מצד אחד אך לא רוצים להיכנס להרפתקאות יקרות שקשורות בהשכרת שטחי מסחר גדולים.

העניין מקבל חשיבות מיוחדת בעיקר בעסקים קטנים וחדשים שחייבים לשמור על כדאיות כלכלית ושאין להם את המשאבים של חברות גדולות ומבוססות.

כאן עומדות בפני סוחרי האינטרנט שתי אפשרויות מעניינות במיוחד. הראשונה היא השכרת מחסנים והשנייה היא שימוש בשירות אחסון ומשלוח משולב.

האפשרות הראשונה - שירותי אחסנה במחסנים

מחסן להשכרה הוא פתרון מעולה שמשלב את הטוב שבכל העולמות מהסיבה שהוא זול במיוחד ומצד שני מאפשר לכל אחד ואחת לאחסן סחורה במקום בטוח ולנהל את מערך השילוח באופן עצמאי, יעיל ובלי להיכנס להוצאות גבוהות.

שירותי אחסנה במחסנים מסופקים על ידי חברות אחסנה וכאן צריך לשים לב שמדובר בחברה מבוססת ומנוסה ובעיקר כזאת שעומדת בדרישות החוק ומספקת לכם שירות נוח ואיכותי.

בשנים האחרונות לאור הביקוש לשירות אחסנה קמו עשרות חברות כשחלקן אינן עומדות בתנאי הסף ואם הסחורה שלכם חשובה כדאי מאוד שהיא תהיה מאוחסנת במקום ראוי ומתוחזק.

כמה עולה השכרת מחסן?

מחיר השכרת מחסן לאחסון סחורה מסתכם בדרך כלל בכמה מאות שקלים, סביב ה-500 ש״ח בממוצע.

המחיר של המחסן נקבע בין היתר לפי גודלו, המיקום שלו והמסגרת שבה ניתן לכם השירות כשלצד מכולות ומחסנים משותפים יש יחידות פרטיות לאחסנה שהן המומלצות ביותר ומספקות לכם את החופש, הביטחון והתנאים שהכי מתאימים לקבלת סחורה, אחסון מסודר שלה ושילוח בעת הצורך לפי ההזמנות באתר האינטרנט.

למה לשים לב לפני שמשכירים מחסן?

כדי שתוכלו להפיק את המקסימום מן המחסן שאתם משכירים עליכם לקחת בחשבון מספר נקודות חשובות שישפיעו על האופן שבו תוכלו לאחסן ולהפעיל את המחסן.

 1. שכרו מחסן רק מחברת אחסון אמינה ומוכרת שהמחסנים שלה עומדים בדרישות מכבי האש ושיש לה רישיון עסק מטעם הרשות המקומית.
 2. העדיפו מחסנים בקרבת אזור המגורים שלכם כך שתוכלו לגשת אליהם בקלות ולא לבזבז זמן בנסיעות ארוכות. העניין חשוב במיוחד בשילוח מוצרים באינטרנט שצריכים להתבצע לעתים תכופות.
 3. קחו בחשבון שאתם עשויים להזדקק לשירותים נוספים כמו הובלה או רכישת חומרי אריזה ושילוח וודאו שחברת האחסנה מספקת את השירותים האלה ככל שתזדקקו להם.
 4. בדקו שכל המחסנים מאובטחים ברמה גבוהה.
 5. העדיפו יחידות אחסון פרטיות ומסודרות על פני קומבינות אחרות שלא מתאימות לאחסון סחורה.
 6. לימדו את שעות הפעילות של חברת האחסון ואת השעות שאתם יכולים לגשת אל המחסנים באופן שוטף.

האפשרות השנייה - מחסן לוגיסטי כולל שילוח

אפשרות מעט שונה באה לפתור לכם את כל כאב הראש שקשור בניהול המלאי והשילוח שלו אל הלקוחות. מחסנים לוגיסטיים שמספקים לכם את כל מעטפת השירות שאתר איקומרס צריך נולדו בישראל בשנים האחרונות והם מספקים פתרון יעיל שיכול לפנות לכם הרבה זמן יקר.

במסגרת השירות, המחסן הלוגיסטי קולט את הסחורה שלכם, מאחסן אותה ואפילו מבצע את המשלוחים מההזמנות שמתקבלות באתר ואם תרצו, עובדי המחסן אפילו ינהלו עבורכם חלק ממערך שירות הלקוחות, החזרת המוצרים במידת הצורך וכל מה שנדרש ברמת הסחורה והשילוח.

באופן כללי ניתן להגיע לרמת אוטומציה גבוהה מאוד עם האפשרות לחבר בין האתר לבין מערך האחסנה והמשלוחים כך שכל הזמנה שמתקבלת מטופלת באופן ישיר על ידי חברת הלוגיסטיקה ואתם נהנים מהתזרים שמגיע אליכם ממכירת המוצרים.

מתי עדיף להשכיר מחסן ומתי שירות איקומרס לוגיסטי מלא?

השכרת מחסן או שימוש בשירות לוגיסטי מלא הן שתי אפשרויות נהדרות שמספקות לכם פתרונות למערך אחסון הסחורה וניהול אתר מכירות אך כדי להוציא את המקסימום, צריך להבין מתי כדאי להשתמש בכל שיטה.

 1. גודל המוצר ונפח האחסון - ככל שהמוצר גדול יותר וככל שיש לכם יותר סחורה, כך כדאי להשכיר מחסן ולנהל את המשלוחים בעצמכם מפני שהעלויות של האחסון והשילוח יכולים להאמיר עד כי כך שזה פשוט לא ישתלם לכם.
 2. אחסון לוגיסטי עם משלוחים מתאים למוצרים קטנים שהשילוח שלהם פשוט והאחסון שלהם זול.
 3. השכרת מחסן הרבה יותר זולה ועל כן מתאימה לא רק לאחסון סחורה גדולה וכבדה כמו רהיטים וארגזים גדולים, אלא גם לחברות צעירות שרוצות להגדיל את אחוז הרווחיות.
 4. אם אתם רוצים לספק שירות מעולה ולנהל את המשלוחים באופן היעיל ביותר, כנראה שתצטרכו לנהל ולשלוט בזה בעצמכם ולכן כדאי להשכיר מחסן.

השתתפו בכתבה צוות 'תיבת נח' המתמחים בהשכרת מחסנים ושירותי אחסנה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד