בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תזונת תינוקות

חלב אם הוא המזון הטוב והבריא ביותר עבור התינוק שלך, שכן הוא מכיל רכיבים חיוניים שמסייעים להתפתחותו. המאמר יפרט אלו מרכיבים חיוניים יש בחלב אם ומהם יתרונותיו.

  • תוכן שיווקי
  • י"ד אלול תש"פ - 11:51 03/09/2020
גודל: א א א

מה צריך התינוק שלך?

תזונת תינוקות טבעית, דהיינו חלב אם, היא הדבר הבריא ביותר בשביל התינוק שלך. בנוסף לכך שבחלב אם יש את כל המרכיבים החיוניים עבור התינוק, הוא קל לעיכול ועוזר להתפתחות התקינה שלו. בחלב אם יש מרכיב שומן המעניק לתינוק אנרגיה על מנת שיתפתח. למעשה, מחצית מכמות החלב היא זו הנותנת לו את האנרגיה. את השומן מרכיבים טריגליצרידים, בהם שלושה סוגי חומצות שומן.

השפעת חומצות השומן על הראייה

חומצת שומן אומגה 3 מושפעת מהמזון אותו אוכלים בזמן ההנקה. חומצה זו משפיעה על הראייה של התינוק והיא נמצאת בעיקר בדגים. לאישה מניקה מומלץ לאכול בין מנה לשתי מנות של דגים ביום. חומצה נוספת הנקראת חומצה פלמיטית עוזרת לספיגת המזון במערכת העיכול של התינוק. היא לא קשורה למזון אותו אוכלת האישה המניקה, ורבע מהכמות שלה מצויה בחלב האם עצמו. חומצה נוספת היא פרוביוטית ועוזרת למערכת החיסון של התינוק. בנוסף, היא מסייעת ליצירת ויטמינים, מניעת קיבה רכה מדי, מניעת השמנה ופליטות מרובות והפחתה של בכי כתוצאה מכאבי בטן. כל חומצות השומן משפרות את ההתפתחות הקוגניטיבית.

החלבונים והפחמימות נחוצים להתפתחות

חלב אם מכיל חלבונים עם חומצות אמינו  אלו עוזרים להתפתחות המערכת החיסונית ומערכת העיכול של התינוק. אחד מהחלבונים הללו נקרא אלפא לקטואלבומין, וידוע שהוא גם הורג תאים סרטניים. בחלב אם יש פחמימות מסוג לקטוז. הלקטוז מעניק אנרגיה, עוזר בספיגת הסידן והברזל ומסייע להתפתחות מערכת העצבים של התינוק. מרכיב נוסף בחלב זהו הכולסטרול שהחשיפה אליו מינקות ממזערת בגיל מבוגר את הכמות שלו בדם.

כל הוויטמינים והמינרלים שתינוקך צריך

חלב אם מכיל את כל הוויטמינים והמינרלים שתינוקך זקוק להם. החלב מכיל בעיקר ויטמינים מסוג A,D,K  שנותרים בגוף. ויטמינים אחרים כמו ויטמין C,B12 ועוד יוצאים כאשר התינוק עושה את צרכיו. המינרלים בחלב אם אינם מרובים אך הם זמינים ומספקים את צרכי התינוק. למשל, סידן, נתרן, אשלגן, נחושת וברזל. ישנם גם נוגדנים שונים בחלב אם המעניקים לתינוק הגנה מפני מחלות וזיהומים.

כיצד התינוק מוגן ממחלות?

חוץ מהנוגדנים ישנם חומרים נוספים בחלב אם המגינים על בריאות התינוק. החומרים הללו קוטלים את החיידקים ומעודדים חיידקים פרוביוטיים במעיו של התינוק. למשל, ליפאס מגן מפני וירוסים, ליזוזים מונעים דלקות ואילו אוליגסכרידים מונעים חיידקים במעיים. בנוסף, בחלב אם יש אנזימים שהם אנטי ויראליים ואנטי דלקתיים, והרבה הורמונים המסייעים להתפתחות כמו אוקסיטוצין.

לסיכום, חלב אם שופע במרכיבים תזונתיים, מסייע למערכת החיסונית, יש לו השפעה על מערכות שונות בגוף והוא קוטל חיידקים ווירוסים. על מנת שהתינוק יתפתח ויגדל באופן תקין, חשוב שכל המרכיבים הללו יגיעו אליו. לכן, עליהם להיכלל גם בתחליפי חלב שונים המשלימים הנקה או מחליפים אותה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד