בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תפילה לאושר: המסורת היהודית

  • תוכן מקודם
  • כ"ה שבט תשפ"ד - 15:16 04/02/2024
גודל: א א א
Freepik
Freepik

נשאלת השאלה, איך אפשר להיות מאושר ? שגרת חיינו יכולה להיות מלחיצה מאוד, כך שהיא מונעת מאיתנו לשמוח מהדברים הקטנים. אם לא נשמח מהדברים הקטנים שקורים לנו ביומיום, נתקשה להרגיש שמחים וטובי לב. זוהי הסיבה שבגינה מוטב להכיר את התפילה הייחודית שמטרתה להכניס קצת אושר לחיינו. תפילה שתאפשר לנו להתרכז בדברים החשובים באמת, ולראות בכל נקודת זמן את חצי הכוס המלאה. תפילה לאושר תגרום לכל אחד, גם לכאלה שאינם מאמינים גדולים לעצור למספר דקות. העצירה והתפילה, כמו דברים רבים הנמצאים בתוך המסורת היהודית גורמים לפרספקטיבה מעט שונה. זוהי ההזדמנות שלכם להפוך את חייכם למאושרים, אפילו אם נדמה לכם שהמציאות רחוקה מכך. כל אחד יכול להיות מאושר, אם רק ידע לעשות את הפעולות הנכונות הלכה למעשה.

מהי אותה תפילה לאושר?

יכול להיות שזה ישמע לכם מוזר בהתחלה, אך ישנה תפילה שכל כולה מתרכזת בעניין האושר. המטרה של התפילה תהיה לבקש שמחה ואושר בחייכם, ובחיי כל אותם אנשים הקרובים אליכם. המון דברים שמבקשים בתפילה מתגשמים הלכה למעשה, אם רק תאמינו שאתם עושים את הצעד הנכון. תפילה לאושר היא תפילה קצרה יחסית, כזאת שתוכלו ליישמה תוך דקות ספורות. האם אתם מוכנים להשקיע מספר מועט של דקות על מנת להכניס אושר לחייכם? גם אם זה יראה לכם לא מציאותי, שווה להקדיש את הדקות הללו. אין לכם מה להפסיד מהעניין הזה, אלא רק להרוויח.

הייחודיות של המסורת היהודית

ויסות רגשי : המסורת היהודית שונה מכל מסורת אחרת בכך שהיא גורמת לנו לעצור לרגעים ספורים משגרת החיים. ברגע שאתם עוצרים את הטירוף שמציף אתכם ביומיום, תראו את הדברים מעט אחרת. תהיה לכם הזדמנות להסתכל על המציאות שפוקדת אתכם ממבט ציפור, ולא מנקודת מבט אחרת. פתאום תראו איך אתם יכולים להיות מאושרים, ומה אתם יכולים לעשות בצורה אחרת. הייחודיות של המסורת היהודית הופכת אותה להיות רלוונטית עבור כל אחד וכל אחת מאיתנו. בין אם אתם מאמינים יותר או מאמינים פחות, באפשרותכם יהיה להגיד את מילות התפילה הרלוונטיות. בין רגע תראו איך המציאות אותה הכרתם משתנה מקצה לקצה באופן מהותי.

מתי צריך להגיד תפילה לאושר?

מדע האושר :  אין זמן ספציפי בו אתם צריכים להגיד תפילה לאושר, זה בעיקר תלוי בהרגשה הפנימית שלכם. אם אתם מרגישים שאתם צריכים מעט אושר בחייכם, תוכלו מיד להגיד את מילות התפילה. יש כאלה שיכוונו את התפילה לנקודת זמן ספציפית, כאשר הם ניצבים לפני משהו גדול. מצד שני ישנם כאלה שמסתכלים על תמונת המצב קצת אחרת. הם מבקשים אושר באופן כללי, בלי להתכוון לעניין מסוים שאמור לפקוד אותם. כל אחת מהבקשות הללו טובה ורלוונטית, רק תעשו אותה עם רצון אמיתי לראות את האור. בסופה של הדרך תבינו כי אתם יכולים לשנות את חייכם בצורה מהותית, ולהרוויח מכך לא מעט.

אני לא מאמין – האם ניתן להגיד את התפילה?

כל מי שיהודי יכול למצוא את עצמו מתחבר למסורת היהודית באופן כזה או אחר. אינכם צריכים להיות דתיים אדוקים על מנת לברך ברכות, כל אחד יכול לעשות זאת. מספיק שתהיה לכם כוונה אמיתית, ותראו איך הדברים מסתדרים על פי מבוקשכם. אנו מציעים לכם לפנות את הזמן, ולהתייחס לתפילה במלוא הרצינות. תפילה לאושר יכולה להביא אתכם למציאות בה הדברים שהטרידו אתכם עד כה יתגמדו וייעלמו. כך שאם עד היום הייתם נמנעים מתפילות בשל העובדה הזו, הגיע הזמן לעשות שינוי. הביאו את עצמכם למצב בו אתם מתפללים בהתאם ליכולות ולפי אמונתכם האישית.

תוך כמה זמן ניתן להרגיש בשינוי?

לא קיימת נוסחה ספציפית שעל פיה ניתן יהיה להגיד תוך כמה זמן תראו שינוי מהותי. אך המציאות מלמדת אותנו כי ניתן להרגיש את השינוי כעבור תקופת זמן קצרה. המון אנשים מעידים כי מהרגע שהם התפללו וביקשו אושר, הם התחילו לראות ניצנים של שינוי. כמובן שככל שעובר הזמן, הדברים שהשתנו יהפכו להיות למוחשיים יותר. יש כאלה שירגישו את השינוי הגדול כעבור תקופת זמן קצרה, ויופתעו מכך לטובה. אחרים יצטרכו לגלות סבלנות על מנת שהדברים יסתדרו בדיוק כפי שהם רוצים. הכי חשוב שתאמינו כי השינוי מגיע, ברגע שיש אמונה אמיתית כל שאר הדברים מתקטנים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון