בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

4 טיפים לבניית תיק השקעות מאוזן

  • תוכן מקודם
  • ז' סיון תשפ"ב - 11:48 06/06/2022
גודל: א א א
Pixabay
Pixabay

עולם ההשקעות בכללותו הוא עולם מתפתח ודינמי, הכרוך בעליות וירידות של סקטורים שונים. כדי שתיק ההשקעות שלנו ישמור על ביצועים מיטביים, עלינו לדאוג שיהיה מעודכן, או במילים אחרות לבנות תיק השקעות מאוזן. כיצד עושים זאת? באמצעות הטיפים שנציג במאמר זה

 

עולם השקעות מתפתח ודינמי

עולם ההשקעות בכלל ושוק ההון בפרט, מושפעים רבות מהאירועים השונים המתרחשים בעולם. במציאות חיים המשתנה תדיר ובאופן מהיר למדי, עולם ההשקעות משתנה אף הוא באופן דומה, כאשר השוק מתאפיין מידי פעם בעליות של סקטורים מסוימים ופעמים אחרות בירידות חדות שלהם.

אין לנו דרך מיוחדת לצפות את העתיד ולחזות עליות או ירידות, אך קיימת אסטרטגיה יעילה והיא בניית תיק השקעות מאוזן, באופן שיפחית את התנודתיות והסיכויים להפסדים גדולים.

 

מהו תיק השקעות מאוזן?

בניית תיק השקעות מומלץ מתחילה בהגדרה ואפיון של המטרות והצרכים שלנו, לרבות מאפיינים אישיים וכלכליים. בנוסף לכך, כל משקיע בוחר בסופו של דבר את רמת הסיכון שהוא מוכן ליטול על עצמו כדי להשיג את אותן מטרות ויעדים. בניית תיק השקעות מורכבת למעשה מהתאמת תמהיל מותאם אישית של ההשקעות במוצרים הפיננסיים השונים.

כך, ייתכן ובניתם תמהיל מותאם אישית שאכן הצליח להגיע לתשואות גבוהות בשנה ואף בשנתיים הראשונות לבנייתו, אך מה יקרה בתקופות בהן התמהיל יתברר כבעל סיכון יותר גבוה ממה שתכננתם? בדיוק בשל הדינמיות הזו, חשוב לשמור על איזון התיק, המאפשר למתן את התנודתיות באמצעות איזון בין מוצרי השקעה שמגיבים באופן שונה לתרחישים אפשריים.

 

טיפים לבניית תיק השקעות מאוזן

לאחר הבנת החשיבות של יצירת האיזון בתיק ההשקעות שלנו, עלינו לדעת כיצד בדיוק נוכל לבנות תיק השקעות מאוזן, וזאת באמצעות מעקב אחר הטיפים הבאים:

  1. קרנות / תעודות סל

המניות השונות מהוות מרכיב בסיסי בכל נושא ההשקעות בשוק ההון, כשהן מאפשרות למשקיעים לקחת חלק ובעלות באחוזים מסוימים בחברות ועסקים שונים. בין מוצרי המניות השונים ניתן למצוא את קרנות ותעודות הסל, המאגדות תחתיהן מספר גדול של מניות, כך שמתקיים פיזור רחב ובאופן זה ניתן להפחית את הסיכויים להפסדים גדולים, ומשמשות רכיב חיוני בבניית תיק השקעות מאוזן.

 

  1. השקעה לטווח ארוך

את התנודתיות הרבה של שוק ההון ניתן לאזן באמצעות השקעה לטווח ארוך, כאשר ניתן לתיק ההשקעות מספיק זמן לתקן את הירידות שעלולות לקרות בטווח הזמן הקצר. זאת לעומת השקעות קצרות טווח וניסיונות "להכות את המדדים".

 

  1. פיזור השקעות

שני הפרמטרים העיקריים המרכיבים את עולם ההשקעות הם תשואה, המבטאת את הרווח מההשקעה, וסיכון המבטא את ההפסד שאנחנו מרשים לעצמנו לספוג בדרך להשגת התשואה. כדי ליהנות מתשואה מיטבית, מבלי לקחת סיכונים מיותרים, מומלץ יהיה לערב מספר השקעות בתיק שלנו, שיטה המוכרת כ"פיזור השקעות" ומסייעת לשפר את איכות התיק.

 

  1. תיק השקעות מנוהל

משקיעים ותיקים או משקיעים טירונים, סביר להניח כי לא לכולנו יש את הזמן והכלים הטכנולוגיים המתקדמים לעקוב באופן שוטף ומיטבי אחר הנעשה בשוק ההון, ולאתר את המגמות המצביעות על כך שהגיע הזמן לאזן את התיק. באמצעות ניהול תיק השקעות על ידי חברה מקצועית ובעלת הכלים הטכנולוגיים המתקדמים, נוכל להבטיח כי פעולת האיזון תבוצע בצורה שוטפת ועקבית ובאופן המיטבי ביותר.

 

למה חשוב לשים לב בעת פעולת איזון תיק ההשקעות?

פעולת איזון תיק ההשקעות מתבצעת בעיקר באמצעות מכירה וקנייה של מוצרים פיננסיים שונים. פעולות אלו לעיתים כרוכות בעמלות קנייה ומכירה, כך שמומלץ לקחת בחשבון גם את העמלות הללו, ולבחון את כדאיות ביצוע פעולת האיזון בתיק ההשקעות.

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד