בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

5 טיפים לביטול כתב אישום

  • תוכן שיווקי
  • י"ג אדר תשפ"א - 08:57 25/02/2021
גודל: א א א

כתב אישום מוגש לאחר ניהול של חקירה פלילית כנגד אזרח שחשוד בביצועה של עבירה פלילית. טרם הגשת כתב האישום, הנחקר מוגדר כחשוד ועל המשטרה לאסוף ראיות המוכיחות או מפריכות את האשמה המיוחסת לו וזאת על מנת להורות על סגירת התיק או על הגשת כתב אישום.

לאחר סיום הליך החקירה ואיסוף הראיות, המשטרה מגישה את התיק לרשות התובעת – התביעה או הפרקליטות וזאת על מנת שהיא תקבע האם הראיות והנסיבות הקיימות מצדיקות ומספיקות להגשת כתב אישום. קבלת ליווי וייעוץ משפטי מידי עורך דין פלילי מנוסה ומומחה הינה חיונית על מנת לנסות למנוע הגשת כתב אישום ולהביא לסגירת תיק החקירה וסיום ההליך הפלילי כבר בשלב זה.

במידה וכבר הוגש כתב אישום, הרי המלאכה והמשימה לבטל אותו הינה מורכבת ביותר ודורשת שימוש בכלים משפטיים, שיטות וטכניקות שרק עורך דין מנוסה ומומחה בתחום בקיא ומיומן בהם. לפניכם חמישה טיפים מועילים שיגדילו בצורה משמעותית את הסיכויים להביא לביטול כתב האישום.

הדרכים לביטול כתב אישום

כתב אישום ניתן לביטול גם לאחר שכבר הוגש על ידי הרשות התובעת לבית המשפט וזאת בכמה דרכים:

  • פנייה מוקדמת ככל הניתן למשרד עורכי דין מוביל המתמחה בנושא במטרה לקבל ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי וזאת עוד בטרם החלה החקירה הפלילית.
  • פנייה לבית המשפט והעלאת הטענות המשפטיות הרלוונטיות כגון טענת הגנה מן הצדק, חוסר ראיות וטענות אחרות שבמידה ויתקבלו על ידי בית המשפט, הוא יהיה רשאי, בחלק מהמקרים, לבטל את כתב האישום.
  • ניהול משא ומתן עם רשות התביעה בניסיון לשכנע אותה כי יש סיבה טובה ועילה מוצדקת לבטל את כתב האישום ולחזור מן האישום.
  • הגעה להסדר מותנה גם לאחר הגשת כתב אישום – ייצוג מקצועי יאפשר, במקרים מסוימים, לשכנע את גורמי התביעה לחתום על הסדר מותנה מחוץ לכותלי בית המשפט  ולבטל כתב אישום שכבר הוגש.
  • הצגת ראיות וממצאים חדשים המשנים את פני הדברים והתמונה כפי שהתקבלה לאחר סיום החקירה והעברת התיק לבית המשפט. הוכחות חדשות מבוססות וחזקות המוצגות לבית המשפט עשויות להביא להחלטה של השופטים לבטל את כתב האישום.

אחד המאמרים המעמיקים ברשת האינטרנט בנושא כתב אישום ניתן למצוא באתר משרד שאול ושות' בקישור: https://www.ese.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%9D/

כתב אישום וביטולו

לסיכום, במידה ונפתח הליך פלילי נגדכם והוזמנתם לחקירה משטרתית, חשוב לפנות בהקדם לקבלת סיוע וייצוג משפטי מידי עורך דין פלילי מומחה ומנוסה. הייצוג המשפטי עשוי למנוע הגשת כתב אישום ומגדיל את הסיכויים שהתיק המנוהל נגדכם ייסגר ללא הרשעה וללא רישום פלילי. במקרים בהם כתב אישום כבר הוגש, הרי שלליווי המשפטי ישנה חשיבות כפולה ומכופלת, שכן רק עורך דין מומחה הבקיא ברזי הדין הפלילי, יוכל להפוך את פני הדברים ולהביא לביטולו של כתב האישום.

 

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד