בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אושר בכנסת: עסקאות זולות ללא אפשרות ביטול

האם מחירי החופשות והנסיעות לחו"ל יהפכו לזולות יותר? סוכני המכירות יוכלו להציע שתי אפשרויות עבור צרכן הקצה: עסקה עם תנאי הביטול או מחיר מוזל ללא אפשרות ביטול.

  • י"ג כסלו תשע"ט - 14:55 21/11/2018
גודל: א א א

ועדת הכלכלה בכנסת אישרה אתמול (שלישי) לקריאה שניה ושלישית בכנסת, את הצעת החוק של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' לתיקון חוק הגנת הצרכן.

על פי החוק כפי שהוא כיום, צרכן שרכש שירות מסוים בחו"ל על ידי ספק ישראלי רשאי לבטל את העסקה תמורת דמי ביטול של 5% משווי העסקה, עד 100 שקלים. כתוצאה מחוק זה, סוכני נסיעות שרכשו עבור הצרכן הישראלי שירות מחו"ל - שירות שלבסוף בוטל – ספגו הם את הנזק של ביטול העסקה והם אינם יכולים לגבות את דמי הביטול מהספק בחו"ל. תופעה זו, גרמה לסוכני הנסיעות להעלות את מחירי השירותים השונים כדי שלא יפגעו.

תנאי ביטול עסקה – הבחירה שלך

על פי הצעת החוק כעת, סוכן יוכל להציע מראש לצרכן הישראלי שתי אפשרויות. האחת היא להחיל עליו את תנאי הביטול כפי החוק להגנת היצרן בארץ או לחילופין את תנאי הביטול כפי נותן השירות בחו"ל. האפשרות הנוספת היא עסקה ללא אפשרות ביטול. יש לציין, שגם לפני אישור הצעת החוק שאושרה כעת, יכלו הסוכנים הישראלים להציע זאת לצרכן, אך רק אם העסקה נסגרה בפגישה פנים אל פנים ולא בטלפון או באינטרנט.

עוד נקבע אתמול כי ההצעה של ח"כ סמוטריץ', תכנס לתוקפה 30 יום לאחר פרסומה ברשומות ואף אושרה סנקציה של עיצום כספי בסך 22 אלף שקלים על עוסקים וסוכנים שלא יפרסמו ויבצעו גילוי נאות של האפשרויות השונות בצורה ברורה.

חשש לפגיעה בצרכן

אפשרות נוספת שעלתה היא שאת ההצעה המופיעה בחוק יוכלו להציע גם מלונות וחברות תעופה ישראליים, אך בגלל החשש שהדבר יפגע בזכות הביטול, הדבר לא עלה להצבעה אתמול, כך אמר יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל.

על פי דברי ח"כ סמוטריץ', הוא קיים לאחרונה דיונים עם נציגי הרשות להגנת הצרכן בעניין והציע שהחלת הצעת החוק שלו תחול על שירותי הנופש והטיסה בישראל רק בשנתיים הקרובות לצורך בדיקה של הרשות להגנת הצרכן אם החוק גורם לעליית מחירים או פגיעה אחרת בצרכן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד