בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איך בוחרים צבע לרכב?

מקבלים הזדמנות לבחור צבע לרכב חדש ולא יודעים מאיפה להתחיל? המאמר הבא בשבילכם

  • umdigital | תוכן שיווקי
  • כ"ו כסלו תשע"ט - 13:52 04/12/2018
גודל: א א א

אחד היתרונות בחיפוש אחר רכבים למכירה דרך היבואן המורשה הוא שניתן לבחור גם את הצבע. למרות שאפשר לבחור צבעים גם כאשר רוכשים רכב יד שנייה או ממגרש, אין תחליף להיצע העצום שקיים ברכבים חדשים. מצד שני, דווקא ההיצע הזה עלול ליצור בלבול אצל מי שלא יודע לאיזה שיקולים להתייחס.

הטיפ החשוב ביותר בבחירת צבע לרכב הוא ללכת על גוון שקרוב לטעם האישי. לכל אחד ואחת מאתנו יש צבע מועדף, אפילו אם מעולם לא הקדשנו לזה מחשבה. בהקשר הזה, הפתרון הוא לבחור  צבע באופן אינסטינקטיבי ולאחר מכן להיכנס לעובי הקורה כדי לברר מה חושבים על זה שאר בני המשפחה. אם מגיעים להסכמה – הבעיה נפתרה ואפשר להתקדם. בכל מקרה אחר, אפשר להשקיע עוד כמה ימים בהשוואה בין האלטרנטיבות.

מה התפיסה החברתית לגבי כל צבע נפוץ?

אין ספק שצבע מועדף אומר עלינו משהו. מי שבאמת מעדיף צבע אפור, לבן או שחור ולא עושים זאת רק בגלל שמדובר בברירת מחדל הוא כנראה אדם סולידי. לעומת זאת, גברים ונשים שמעדיפים גוונים זוהרים של כתום, צהוב או ורוד לא מפחדים להראות מוחצנות וגם אין ככל הנראה שום בעיה למשוך תשומת לב.

במקביל, יש תפיסות חברתיות שמזוהות עם צבעים מסוימים. אנשים שבוחרים אדום נחשבים נועזים ולצדם יש כאלה שנוסעים על רכבים כחולים ולכן נתפסים כסולידיים. בתוך כך, צריך לזכור שיש קשר בין התפיסה החברתית לבין הדגם של הרכב: אין כמו רכב ספורט יוקרתי בצבע תפוז כדי לעורר התרגשות בכבישים המהירים, אך אנשי עסקים שמעדיפים לשמור על פרופיל נמוך יעדיפו רכבי יוקרה בצבע שמפניה.

מה הקשר בין צבע והוצאות?

ההיבט הפונקציונאלי של בחירת צבע בא לידי ביטוי בקלות הניקיון. כל מי שיש לו רכב שחור יספר בגאווה על כך שאפשר לנקות אותו בתוך דקות ספורות עם צינור של מים זורמים, לעומת אנשים עם רכב בצבע כחול-נייבי שצריכים להשקיע בהעלמת כתמים. בין לבין, כדאי להביא בחשבון מכות בפח שישפיעו על הצבע ואת העלות של תיקוני צבע בגוונים מיוחדים לאחר חלילה תאונות או התנגשויות קלות.

לבסוף, לצבע של הרכב יש השפעה על הערך שלו בשוק. קל יותר למכור רכבים בצבעים סולידיים של אפור, לבן, שמנת וכחול ובישראל יש לחלקנו רתיעה מסוימת מהצבע השחור כי הוא נוטה לאגור חום ולקלוט את קרני השמש. בכך למעשה גם אנו רואים את ההבדלים בין האופן שבו ישראלים בוחרים צבע לרכב לבין הדרך שבה עושים זאת במקומות אחרים בעולם.

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד