בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם שינוי תזונה מעל גיל 60 מומלץ?

שינוי שבו הופכים את התפריט התזונתי לבריא, מזין ומגוון יותר מומלץ בכל שלב בחיים ועשוי להיות דרמטי אחרי גיל 60. אבל איך עושים את זה ואיזה תופעות בעייתיות זה מונע? הנה כל התשובות

  • תוכן שיווקי
  • י"ט אלול תשע"ט - 16:39 19/09/2019
גודל: א א א

גוף האדם זקוק למזון ושתייה בתור אנרגיה. האוכל שנכניס לגוף יקבע איך נרגיש, כיצד תפעל המערכת החיסונית ומאיזה מחלות נסבול. כתוצאה מכך, מומלץ לאמץ בכל גיל שינוי שבו מנסים להפוך את התפריט לבריא, מזין ומגוון יותר. עם זאת, מסתבר ששינוי כזה הוא עוד יותר דרמטי בגיל הזהב ובעיקר אחרי גיל 60.

שינוי תזונה מעל גיל 60 מומלץ כל עוד המגמה היא חיובית ולא שלילית. מגמה מן הסוג הזה תבוא לידי ביטוי בוויתור על קפאין ואלכוהול, בהרחקת גורמים מגרי שלפוחית כמו מיצים ומאכלים חריפים  ובהעדפה לאוכל ביתי על פני מזון מעובד. כמו כן, זה הגיל לשתות מים במקום מוגזים ולוודא שבתפריט היומי יש את כל הוויטמינים החיוניים לגוף.

איך משנים את התזונה בגיל מבוגר?

הבעיה עם שינוי תזונה מעל גיל 60 היא שעבור רוב האנשים, מדובר על משהו שפוגע בשגרה. גברים ונשים מבוגרים מתרגלים לסגנון חיים מסוים ולעיתים הם אפילו תולים בו את תחושת העצמאות והביטחון העצמי שלהם. מצד שני, הם צריכים להיות מודעים לסכנות שנלוות לתזונה לא נכונה ולתופעות הלוואי שנגזרות ממנה.

במילים אחרות, מבוגרים חייבים לדעת שתזונה נכונה מגנה עליהם מפני תופעות לא רצויות כמו דליפת שתן או דלדול שרירים. בתמורה לשינוי בהרגלים ובאורח החיים, גברים ונשים כאחד יכולים להרוויח שיפור באיכות החיים והתמודדות טבעית עם שורה ארוכה של מחלות.

מבחינה פרקטית, מה שכדאי לעשות זה לעבור הערכה תזונתית תקופתית 2-3 פעמים בשנה על ידי רופא המשפחה או תזונאית. לאחר מכן, יש לבסס תזונה מאוזנת ומגוונת על מאכלים נוזליים, סיבים תזונתיים ושתייה מרובה כדי להקל על מערכת העיכול והמערכת החיסונית. אם סובלים מבריחת שתן, אפשר להגביל את צריכת המים ל-2 ליטר ביום ולהימנע משתייה בשעות הערב.

לגזור ולתלות על המקרר: המלצות תזונה נכונה

שינוי תזונה מעל גיל 60 מומלץ גם כי את התוצאות אפשר לראות יחסית מהר. אם כבר עכשיו תשנו את התזונה שלכם או של ההורים, תרגישו טוב יותר מחר בבוקר ותראו ירידה בתדירות ובחומרת האירועים של בריחת שתן וירידה בסיכון לסוכרת, מחלות לב וטרשת עורקים.

תזונה מומלצת לגברים ונשים מבוגרים כוללת דגנים, פחמימות, ירקות, פירות, חלבונים  ושמנים צמחיים במקום מרגרינה וצריכת שומן מהחי. לבסוף, מומלץ לצמצם צריכת סוכרים ולהתייחס באופן פרטני לתזונה המתאימה עבור מבוגרים שסובלים ממחלות כליה או מחלות כבד. גם כאן, אפשר להתייעץ עם רופא המשפחה או דיאטנית ולבחור תפריט שבו אפשר להתמיד לאורך זמן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד